KIA Ceed 1.6 GDI - trhanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

riderkyn
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.01.2016 19:49
Zdieľať na Facebook

KIA Ceed 1.6 GDI - trhanie motora

Príspevok od používateľa riderkyn »

Zdravím. Mám ceed 1.6 gdi 99kw. R.v. 2016, naj. 47000km. Zaujímalo by ma, či mal niekto podobný problém lebo nikto nevie čo tomu je. Problém je pri otáčkach nad 3000 kedy začína motor výrazne trhať. Deje sa to iba pri stabilnej rýchlosti alebo veľmi miernej akcelerácii. Pokiaľ dám podlahu auto sa hneď zoberie a ťahá. Nerobí to vždy. Pokiaľ nastavím tempomat tak motor ide krásne. Niekedy mi ho pri dlhej jazde vypne a nejde zapat. Vtedy začne znova trhať. Robilo to sporadicky no teraz v zime to už robí vždy pri tých otáčkach. Benzín tankujem prémiový E5. Diagnostika bez závad, valce nevynechávajú, palivové čerpadlo tlačí ako má, váha vzduchu ok. Všetky možné snímače skontrolované, RJ v poriadku. Pokiaľ niekto mal podobný problém s týmto motorom, budem rád za každú radu.
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Nepises kde to bolo vsetko testovane ..pozerane.. diagnostika, predpokladam v autorizaku, lebo by si mal mat plnu zaruku, ak ano, je ich povinnostou to vyriesit, este by som skusil vymenit, alebo vycistit odtestovat vstrekovace, na dignostike sa zistia len ak uz su uplne po smrti.... myslim, ze dost vysoka pravdepodobnost a pozriet rozvody by tiez nemuselo byt od veci.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

auto musi byt v zaruke, nema ani kilometre ani roky - takze smer autorizak. GDI z prvych rokov vyroby kam spadas mali dogabane tesnenia cerpadiel, menil sa cely diel.

Bola na to zvolavacia akcia. Netvrdim ze je to tvoja situacia, tvrdim ze autorizak MUSI vyriesit tvoj problem v ramci zaruky.
Vstrekovace to nebudu, pretoze pri plnom plyne (kedy je na nich poziadavka najvacsia) idu krasne a nerobia problem.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
riderkyn
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.01.2016 19:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riderkyn »

Na aute padla záruka kvôli nestihnutej prehliadke. Auto bolo v 2 servisoch. Žiadny dedinský garážmajster. V prípade jedneho sa závada neprejavia lebo auto išlo zrovna bez chyby a teda nebolo čo hľadať. Po sviatkoch ide auto ešte raz do servisu a snáď už nájdu čo tomu je.kazdopadne ďakujem za radu, skúsim sa v kii informovať či sa auta týkala zvolávačka a teda prípadne či ju absolvovalo. Ešte raz ďakujem. Keď prídu na to čo tomu je, dám vedieť keby mal niekto tento istý problém.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

no a v znackovom servise si bol?
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Zvolávacka nebola na GDI ani t-gdi,tie s turbom ročník 2016-2017 mali problém s čerpadlom, ktoré prepustalo (cena čerpadla cca 2000eur), GDI som vlastnil v Sportage, predal som to pri 90 000km,treba dávať pozor klasika zakarbonovanie motora, čo sa týka rozvodov, pýtal som sa v Kii či ich netreba meniť, mal som 6r auto a ak pri štarte nepočuť strkotať, chrastiť reťaz, tak mi povedali netreba, potvrdil mi to prijímací technik a aj servisak v inom Kia servise, pýtal som sa preto, že som ich chcel vymeniť, auto som si plánoval nechať, tak som sa na to vykašlal a za polroka som to predal ešte v záruke...
autoelektrikar
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.08.2017 12:50
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Ceed 1.6 GDI - trhanie motora

Príspevok od používateľa autoelektrikar »

takze tempomat funguje a po case nejde zapnut : treba skontrolovat spinac neutralu teda ak sa bavime o manualnej prevodovke . ( spinac , konektor, terminal, kable )
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

priamostrek... kludne spinave sanie, mozno aj lspi.
autoelektrikar
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.08.2017 12:50
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Ceed 1.6 GDI - trhanie motora

Príspevok od používateľa autoelektrikar »

autoelektrikar napísal:takze tempomat funguje a po case nejde zapnut : treba skontrolovat spinac neutralu teda ak sa bavime o manualnej prevodovke . ( spinac , konektor, terminal, kable )
este pripisem : trhanie auta sposobuje vadny spinac neutralu pri rozbehoch a pri preradovani
riderkyn
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.01.2016 19:49
Zdieľať na Facebook

Kia servis

Príspevok od používateľa riderkyn »

Zdravim Vás. Po xy týždňoch v Kia servise mi auto vrátili s tým že autu nič nieje. Prečistili vstreky a vraj to bude ok. Pár dní bez problémov a znova prišlo trhanie. Znova Kia servis. Po 2 týždňoch ma zavolali že auto je v poriadku. Boli sme sa previesť a raz zatrhalo ale diag nič neukázala a znova nevedeli čo tak mi auto vrátili. Samozrejme znova trhanie prišlo. Pri dolievani vody do ostrekovačov a bežnej kontroly naplní som zistil, že mi natlačilo benzín do oleja. Na ryske je tesne pod Max a ten smrad benzínu je katastrofa. Zatiaľ auto odstavené a budúci týždeň ide znova do Kia servisu. Snáď mi už nepovedia že to je v poriadku. Tento rok to auto je len v servise. Keď budem mať ďalšie info, dám vedieť.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

:(

drzime palce
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Vela benzinu v oleji priamovstreku moze ist od vysokotlakeho cerpadla benzinu, ktore je pohanane od vacky a tadial sa dostava benzin do oleja, ak je unik v tlakovej casti benzinu tiez to nebude robit dobrotu pri vstreku benzinu.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

kratke studene trasy su magnet na toto
nepriamostrek to samozrejme nema
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní