svieti kontrolka motora ASTRAG Z14XE-OPRAVA KONTROLKA EMISII

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

riso861
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 14.02.2010 22:02
Zdieľať na Facebook

svieti kontrolka motora ASTRAG Z14XE-OPRAVA KONTROLKA EMISII

Príspevok od používateľa riso861 »

ahojte,
dnes rano cestou do prace mi zrazu zacala svietit kontrolka motora (asi po 3-4 km od nastartovania). Auto citelne stratilo vykon, triaslo sa (zrejme ide na 3 valce) a pri pridavani plynu kontrolka zacala blikat, pri pusteni zase svietila - takisto pri vyradeni do neutralu. So stiahnutou ritou som dojazdil do prace (cca 5km).
Pls vie mi niekto poradit co to moze byt ?
Pripadne robi niekto diagnostiku oplov v BA ?
dik
riso

OPRAVA : Svieti kontrolka "systemu rizeni emisi"V knizke som nasiel toto : * "Pokud kontrolka bliká za jízdy, nastala
porucha, pøi které mùže dojít k poškození katalyzátoru. Mùžete pokraèovat v jízdì bez poškození katalyzátoru za pøedpokladu, že zpomalíte, dokud
kontrolka nepøestane blikat, ale zùstane svítit. Obrat’te se okamžitì na servis."
Pls co to moze byt ?
Naposledy upravil/-a riso861 v 09.12.2013 15:20, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

bud nema iskru - cievka, sviecka, alebo benzin - vstrek, alebo kompresiu - ventile :41c2:

na dialku nikto viac nepovie...ale moc bych s tym nejazdil
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jomen
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 21.01.2008 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jomen »

Čau ak si z BA volaj 0903757534 TEORACING opravuje hlavne Ople.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nepaliaci valec na obycajnom benzinaku by mal zdiagnostikovat hociaky servis :41c2: , nehovorim ze opravit na pockanie...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
janik83
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15.02.2007 21:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janik83 »

moze to byt vaha vzduchu
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Môže to byť x y vecí... treba ich postupne kontrolovať ale aj tak spraviť najskorej diagnostiku...či pôjdeš na to tak Slovensky? meniť veci zaradom že či trafím?
peter13675
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 27.11.2009 16:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter13675 »

zapalovacia lista (modul) ?
steve022
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 09.05.2010 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steve022 »

U mňa na tom istom aute aj na tomto motore mi to tak isto robilo, sem tam sa mi rozsvietila kontrolka motora. Bolo aj vynechávanie motora, akoby chod na tri válce, výmena zapaľovacej lišty nepomohla. Pri kontrole tlakov zistený v jednom valci menší tlak. Po odobraní hlavy zistené, že z jedného ventila bolo odlomené, preto bol vo valci menší tlak. Po výmene a oprave už je pokoj.
tomas72399
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.07.2012 17:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas72399 »

ahoj. mam to iste auto s rovnakym motorom a s rovnakou chybou. Chyba začala asi pred 4 rokmi. Počítaj s tým že sa ti to stane iba V ZIME. ak ti ta chyba vyskocila a auto išlo na 3 valce, stacilo aby si zastavil a vypol auto. A po cca 10sek znova naštartoval a dosiel by si aj do pekingu bez zopakovania chyby. Ak nechces aby ti táto chyba znovu vyskocila, rano ked nastartujes, nechaj auto trocha pobezat, cca 3 min a chyba nevyskoci. Mne prve 2 roky, ked prisla zima pomohlo ked som vymenil BENZINOVY FILTER a auto islo ako hodinky, aj bez toho aby som ho nechal rano pobezat. Skus vymenit filter a uvidis ci pomoze. Mne uz teraz nepomoze asi nic, vymena filtra nepomaha a do dalsich opráv sa mi nechce ist z jedneho dovodu: ak si vygooglis a najdes (aj na tomto fore po minule roky)uzivatelov s rovnakou chybou zistis, ze nikomu sa to nepodarilo opravit a to vymenili vsetko co tu chlapci vyssie spominaju, t.j. zapalovci modul, sviecky, lambda sonda atd.. dali za to vela penazi a vysledok bol nulovy. to iste som nasiel aj na ceskych forach. Problem rovnaky a riesenie ziadne. No ak sa chces pustit do riesenia problemu, tak napriklad skor ako si kupis novy zapal. modul, najdi niekoho s rovnakym a len ho vymen a uvidis. Ale najprv vymen filter.
Vela zdaru

práve som nasiel celkom zaujimave forum: http://forum.cars.cz/opel-astra-g/viewt ... 14&t=22841
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

Zaslepiť EGR.
milosh2
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.09.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milosh2 »

tomas72399 napísal: práve som nasiel celkom zaujimave forum: ....
zde je správný odkaz https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=22841
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní