Kúpa auta - mladý pár do 12 000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
panterag
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.12.2020 11:45
Zdieľať na Facebook

Kúpa auta - mladý pár do 12 000

Príspevok od používateľa panterag »

Ahojte , aktuálne som neštastným majiteľom auta VW Golf 1,9 TDI.
S priateľkou pokukujeme po novom aute a máme spoločný sen vlastniť Mazdu 3 model od roku 2014. Čo som sa zatial dočítal, dozvedel boli skôr také rozporuplné fakty niekto chváli a niekto ma zas problémy. Určite to bude benzín. No mám otázky.

1. zmestím sa do auta komfortne aj keď mám 191 cm ? a 98 KG ? :D
2. plánujeme určite rodinu max 2.potomkovia. Ako je na tom s uložným priestorm vzadu ?
3. vaše skúsenosti so servisom a celkovo je auto nákladné na údržbu ?
4. vaše skúsenosti ?

A zároveň možno poradiť nejaké iné vozidlo v danej cenovej kategóri ? od roku 2014. Staršie auto nechceme.

Ďakujem :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

1) musis vyskusat, ale bude to o chlp. Ja osobne mam daleko od 191cm a daleko od Mazdy3 a podobnych aut subkompaktneho rozsahu.

2) katastrofa. Kazde auto tohoto segmentu katastrofa.

3) benziny vrcholne spolahlive, udrzba bezna, cenovky niektorych dielov su neprijemne prekvapive. V automate myslim automobilka nedoporucuje a nevynucuje vymenu oleja, co je samozrejme pruser lebo taky automat este nevymysleli (priama skusenost, 2 mesiace dozadu, kamarat kupoval 2016 Mazda6, 195.000km, nikdy nemeneny olej, v autorizaku odmietli vymenit aj na poziadanie, Bratislava). Nechal vymenit v nezavislej firme.

4) nemam osobne, generalne sa ludia nestazuju. Sused z vedlajsieho vchodu ma 3ku ale od novoty, na nic sa roky nestazuje, ma niekde okolo 120.000km cize by bolo cudne keby sa stazoval.


Hlavne je to sakramentsky male auticko PRE RODINU S DVOMI DETURENCAMI. Renault Clio akekolvek nie je dobry napad ked chces vyhrat Le Mans, Opel Korza nie je dobry napad ked potrebujes postavit dom a Mazda3 nie je dobry napad ked mas dieta na ceste, nedajboze planujete dve a uz vobec nie ked mas dva metre. Mal by si poskulovat po uplne inej triede aut.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
panterag
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.12.2020 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa panterag »

len už vobec neviem , nie som nejaký autičkár. No rád by som nejakého japonca :) nejaké tipy ? určite nechcem koncern VW nemám rád tie autá
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Môýem poprosiť o vysvetlenie tohto
aktuálne som neštastným majiteľom auta VW Golf 1,9 TDI.
Kazí sa , alebo sa len nezmestíš s skoro 2m a 100kg postavou?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
panterag
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.12.2020 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa panterag »

neustále technické problémy. Auto bolo po dedovi. Riadne servisované mám ho asi od 178 000 km....teraz má rovných 200 000 za sebou odišla prevodovka, turbo , a teraz po novom čerpadlo paliva..to auto má hodnotu tak 1000 eur. Je to Golf 4 1.9 TDI z Nemecka. No už som preinvestoval viac ako je cena auta. už mám normálne stres kedy na ňom niečo odíde. Fakt proste akonáhle padlo 200 000 km všetko rad radom odchádza.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prečítaj si túto tému leon-2-0-tdi-2014-nekuri-pre-vadu-od-vyroby-t75786.html toto písal jeden z najlepších odborníkov na danú značku. Tieto problémy sa netýkajú samozrejme len gruppy, ale celkom celkom všetkých značiek. Teraz sa hneď všetci vyroja akí sú japonci bezporuchoví a kvalitní. Ano sú, ale ročník 2014 a novší bude 100x zložitejší na servis ako jednoduchý 4kový golfík.
Byť tebou sa najskôr zamyslím, prečo sa ti nedarí odservisovať jedno z najjednoduchších aut a či budeš zvládať servis novšieho, omnoho zložitejšieho. :4012: Lebo práve hore postovaná téma dokazuje , že sa kazia aj tie a ovela zákernejšie.
Toto je len názor laika.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ak chceš Mazdu pre rodinu tak si kúp 6-tku wagon a nie trojku.
panterag
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.12.2020 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa panterag »

Nejde o to že nedokážem servisovať auto :3020: . ide o to že všetko rad radom odchádza. Nejazdím nijak špeacialne. Do práce , mesto , domov. No aj vzhľadom na predpokladanú rodinu by som chcel niečo normálne a nie jazdiť na starom črepe
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Odporúčal by som velký americký benzín - ako teraz dovliekol Turbo - ten sice naftu ,ale robia sa aj v benzíne (LPG)
K tej poruchovosti - mám dve autá cca 300t km. Jedno po romskej rodinke, druhé po stavebníkovi a nejako sa nekazia a tretie nad pol miliona a aj to jazdí "no problema" . Do jedného traktora som toho roku dal viac eur ako do troch aut. :300f:
V minulosti sa "kazila" 206ka - ale len veci čo odchádzali na všetkých a teda čakali sa a boli na ne odložené aj eurá
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
panterag
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.12.2020 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa panterag »

Takže Mazda 6 :2f93: okej no čakal som možno aj nejaké iné tipy na autá :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ku hocijakému kombíku - požičaj si dve deti, dve autosedačky - všetko tam naprac aj s manželkou a vyskúšaj. Prečo si dôchodca pre výlety s vnukmi kúpi MPV a nie kombíka? :4012:
Alebo ešte inak - ste slobodní bez detí, príroda volá - daj do kombíka dva bicykle a psa a vyraz s gazdinou do hôr. :40bd: Do Voyagera to dáš a psovi zoberieš ešte aj búdu. Pritom rozmerovo na parkovanie si na tom rovnako.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Toyota Auris Sports Tourer, primitivny atmosférický benzin 1.6 97kw. Hybridna verzia bude asi tesne nad rozpočet.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Pozri benzínový avensis s manualom, či už sedan alebo combi... Je to veľké vnútri, mazda 3 skús sadnúť ma to dosť mohutnú prístrojovku, či ti nebude zavadzať na pravé koleno, taka mazda CX3 je úplná katastrofa co sa týka toho problému s kolenom... Alebo pozri auris kombik s 97kw a 1.6 benzinom... Nájdi inzerát na tu mazdu 3 niekde blízko tvojho bydliska, chod vyskúšať sadnúť vyhovuje nevyhovuje,jednoduche
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri si aj toyotu verso 1.8 benzin. Hlavne chrbat Ti podakuje pri priputavani deti.
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

Zdravim, ako pani nadomnou Toyota auris 1.6 kombik, brat ho ma, k tomu 2 deti a uplne v pophode, na aute budez menit len ziarovky, taktiez aj avensis 1.8, ja mam diesel a velkost je super, kufor aj vzadu vela priestoru, len tych avensisov v tvojom rozpocte je velmi malo, takze skor ten auris.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných