Peugeot 306 2.0 hdi , 66kw - kontrolka motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, 306 s HDI bolo VYNIKAJÚCE autíčko.
Potom, čo mi ukradli Primeru, v 99-00 som zháňal práve 306 / 406 s týmto motorom.

Našiel som 3 suce kusy, z toho dva boli evidentne kradnuté, tretie bolo na predaj s klasickou fintou," majiteľ odcestoval, ale nechal mi splnomocnenie" :40bd: :40bd: .

Skutočne, veľmi, veľmi zábavné autíčko.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pointa je v tom že "bolo"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Francúzske autá obyčajne umierajú na nedostatok servisu..
Majú jednu nevýhodu, môžu svietiť ako vianočný stromček, zadné kolesá ako kačica, prevodovka ako vareška v guláši, ale iba výnimočne nedôjdu domov/ do cieľa/

A tak skoro každý majiteľ na francúzske autá kašle, chodí, kým neumrie.

Zato" premiofky", človek radšej nebude jesť, ale autu dá aj posledné euro :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hlavne tie z posledných rokov výroby. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Luboš nebyť tej poslednej (a zbytočnej) vety tak sa dá plne súhlasiť.Tu mi stojí P306 (1,8 z automatom),má to viac než 20 rokov.Je tu už cca šesť rokov (viac ?) občas ho treba preparkovať a štart je stále na brnk.Automat - paráda,všade mach,ale hrdza nikde.Nemá papiere a až to dožije ona aj ja tak jej dám dole strechu od polky dozadu a urobím na pikap/ vyklapač.Ak príde zmena plánu tak sa predá motor + automat za nejaké drobné.Ja len poukazujem na Peugeot kvalitu rokov dávno minulých.Peugeot to dosr..l až posledné roky,ale to postihlo v podstate úplne všetkých europskych výrobcov pod tlakom zelených analfabehov tlačiacich na emisie bez štipky pochopenia problematiky.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

M.Hlavaty, kamarát mechanik mi hovoril svoj zážitok s predajom BMW 330 D, asi z roku výroby 2002:

Kúpil si ho mladý chlapec, za svoje posledné peniaze, za posledné peniaze svojej mamy, plus ešte požičané peniaze od rodiny, či koho.

Keď si ho celý šťastný odviezol, po týždni chcel vrátiť auto, lebo zistil, že to treba aj servisovat.. lol :40bd: ..

Prosto, medzi mladými letcami je momentálne hit BMW rady 3, z prelomu milénia...

Dokážu na ne nalepiť svetielka, svietiaci podvozok, donekonečna vysávať, leštiť..

Ešte som nevidel nikoho, ktorý by toto isté robil s Korejcom, či Francúzom.... lol .
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Lubos ja som si kupil take Bmw, najmladsi uz nie som, svetielka nemam pridane ziadne, nalepky tiez ziadne, skor servisujem komplet co treba a skor ako je to komplet rozbite, kazde euro co to auto videlo tak vobec nie je zvonku vidiet okrem opravy prednych svetiel, tiez som to kupil od nie najmladsieho pana takze nemusia tieto formulky vzdy celkom sediet.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Vždy sú výnimky, potvrdzujúce pravidlo.. lol

Ale čo mám odsledovane, o hrdie autá sa majitelia starajú často viac, než o svoje zdravie...
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

lubos zimovcak napísal:Francúzske autá obyčajne umierajú na nedostatok servisu..
Majú jednu nevýhodu, môžu svietiť ako vianočný stromček, zadné kolesá ako kačica, prevodovka ako vareška v guláši, ale iba výnimočne nedôjdu domov/ do cieľa/

A tak skoro každý majiteľ na francúzske autá kašle, chodí, kým neumrie.
som sokovany co v akom stave je na parkovisku pred cinzakom (a stale pojazdne), ja byt tym autom, tak uhryznem majitela do zadku :4090:
ked uz ludia nie su schopni si dofukat gumy a jazdia takmer na diskoch.. lol
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ja už tiež iba vtedy fukam kolesá, keď vyskoči vyššia spotreba, či cítim auto v zákrute.... :3c90:

Čím som starší, tým viac dlabem..., lenivosť je "sfiňe" :41c2:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

brusel by ti dal nalepku ekoterorista :4090:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných