zúfalý otec rodiny

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

viktorstrbka napísal:
preto moja najnovšia úvaha je kúpiť Berlingo 5miestne cca 3 ročné. Len neviem ako je to s priestorom pre tri deti vzadu. No vyzerá to ok podľa fotiek. Nemá náhodou niekto z vás také auto?

dakujem.
https://www.auto-data.net/en/citroen-ju ... 98hp-21086
9 maly autobus :4090:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale fakt iba MALY autobusik :) Dimensions Length 4805 mm


Skoda Ocktavia 4670 mm a to nema tri rady sedaciek ze nie ?
Voyager : 5230 mm
Mercedes V : 5350 mm
Kadilak Eskalada : 5800 mm
Dodge Ram : takmer 5900 mm
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

naco sa pytas, su tam aj fotky. mne to stiesnene neprijde.
samozrejme kufor bude 3 radou umrtveny, ale co by sme chceli. nie je to kamion s navesom.
predpokladam ze sedacky sa daju vyhodit.
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

Ja tri deti vozím v Sceniku (tiež pozerám nejakú náhradu, rozmýšlam nad Versom v benzíne lebo mesto, škoda že tieto krabice už nikto nechce vyrábať).
Ked ich idem hodiť na krúžky (1km) a je zlé počasie, že sa nedá behať pešo tak sa v pohode zmestia aj do Colta (2x sedačka, 1x podsedák).
viktorstrbka
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.08.2013 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorstrbka »

dobrý deň, oživujem túto tému kedže som sa nikam neposunul a žena ma tlačí že chce druhé auto aby mohla fungovať s deťmi (sme na dedine).
Naozaj neviem čo mám kúpiť. Rozpočet je max 10 000 EUR ale skôr menej.

Kedže máme tri deti tak sa mi výber áut naozaj zužuje. Moja najnovšia úvaha je či predsa len nekúpim nejaký sharan posledne roky 2009/2010 za cca 6/7 tisíc a rovno budem rátať 3 000 eur na to aby som ho porobil na začiatku plus dalšie výdavky, ktoré prídu.

čo myslíte vedel by nám sharan 2010 (starý typ) slúžiť nejakých 8 až 10 rokov bez toho aby sa rozpadol. Ja by som ho udržiaval a menil všetko čo by bolo treba. Zdá sa mi to také poctivé auto a vôbec neriešim aký to má nájazd keďže všetky budú určite stočené.

touran sa mi zdá o dosť menší a hlavne čo ma prekvapilo že cenovo je skoro na chlp rovnako ako sharan...

dacia lodgy je hnusné auto ale vedel by som kúpiť 3/4 ročnú... (len tá bezpečnosť a pohodlie je o dosť horšia)

nájazd bude okolo 10K ročne.

alebo má niekto iný nápad ako utopiť max 10 tisic EUR a mat na dlho pokoj?

dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ani sa neposunieš z úplne jednoduchej príčiny.prvotný nie je obsah ale forma.Máš desať litrov a hladáš čo sa dá za desať litrov.
Ak by si hladel ako vyhovieť požiadavke...už ju dávno máš vo dvore.
Syn patrí do finančne nelimitovanej skupiny ale na obdobie kým prejde to najhoršie,tj sťahovanie pol domu k jedným a druhým starkým kúpil Picasso za soplík z nosa a za ten istý poslal ďalej a kúpil nové.Ak by deti neboli dve ale tri,asi by padlo iné rozhodnutie.Ale auto aby splnilo tých 6-8 rokov bezstarostnosti to určite nie je problém,ale cesty a premýšlanie ako tu vidím,no asi nemá cenu sa ani baviť čo s tým,proste takto nie.Výsledkom môže byť jedine minuté peniaze a zlé rozhodnutie.
viktorstrbka
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.08.2013 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorstrbka »

mhlavaty nerozumiem tvoju vyjadreniu. Neviem teraz či si ma už zaškatuľkoval ako nejakého nerozhodného alebo ustráchaného. Kedže ma nás na prelome rokov chytila doma korona a dlho trvalo kým sme sa dali dokopy tak až teraz sa znova začína táto potreba ukazovať.

Ak raz spravím rozhodnutie a kúpim to ktoré auto tak už o tom nebudem vyplakávať ak sa niečo pokazí. Jednoducho rátam s tým, že za tie peniaze už kúpim vypoužívané auto.

Avšak užívam si výhodu, že som prachy ešte z rúk nedal a preto mám stále čas pýtať sa skúsenejších a rozmýšľať aj viackrát kým padne rozhodnutie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> čo myslíte vedel by nám sharan 2010 (starý typ) slúžiť nejakých 8 až 10 rokov bez toho aby sa rozpadol.

rady padali uz od prvej strany :) ano mohol, ja som posunul 2001cku Galaxy co je uplne presne to iste auto ako 2009 Sharan bratrancovi. Technika prakticky nepriestrelna za cely ten cas, zacali mi hrdzaviet podbehy a podlaha, do troch rokov budu Flintstonovci (mozno za dva).

Touran je !podstatne! mensi nez Sharan takze ten ani nepozeraj : je to strateny cas pre TRI deti.

Sharan ma vnutri priestoru akurat, tretiu radu sedaciek vyhodit aby si mal aky-taky kufor (podstatne vacsi nez Ocktavia kombi, nepredstavitelny priestor pre majitelov Fabii kombi / i30 combi a podobnych vozitok).

Ako utopit 10.000 eur ? Tak nejak ako si si zaumienil, ale ide o to ci sa bojis a len hladas vyhovorky preco/ako to neurobit, alebo ci to urobit naozaj chces/potrebujes. Teraz neriesim Koronu - super ze ste sa z toho dostali bez ujmy - ja som tiez kupoval nekupoval kupoval auto, az som do toho raz prastil a bolo.

Podla mna 10.000 NIE JE treba : 2008/2009 Sharan zozenies za 6000 eur, dalsich 1000-1500 zrejme budes chciet pouzit na uvodny servis (vymena rozvodov a hydier [!], vsetky filtre, oleje, mozno brzdy, vyfuk, tlmice, xenonove vybojky proste co bude treba podla konkretneho kusu a stavu). Nema DPF, to ta nikdy nezradi, nehladaj verziu 2.0tdi radsej si zober miliardami kilometrov preverenu 1.9tdi absolutne kludne 85kW verziu, na auto v pohode staci (96kW je tiez paradny vyber) a mas tri deti takze pretekanie na dvoch kolesach nehrozi.

Vobec sa neboj ciselka 250.000km, vobec sa netrap s tym ze masinku dojazdis do 380.000km. To nie je najmensi problem.

Najdolezitejsie : najst pekny zachovaly kus. Je ich malo ale s mensou trpezlivostou najdes, este vsetky nie su vrazdy - nemaju vsetky >600.000km a nemaju vsetky len drbnutych majitelov. Veselo pozeraj aj Alhambru od Seatu, je to rovnake auto, vsetky suciastky sedia.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem či zašatuľkoval,ale čosi výberov resp.asistencíí pri kúpe auta som v živote absolvoval a mám za to,že viem kedy človek vie čo potrebuje.A viem kedy prelieta z jedného na druhé ako motýl a pomali čaká,že budem prisahať na Alaha že on bude spokojný ešte desať rokov a vyškerený od ucha k uchu.A viem aj ako dopadli tie kúpy.Áno,kúpov tej najväčšej hlúposti na trhu jazdeniek.Mám zato že inak vyzerá ak človek vie čo hľadá,tým ozaj nechcem urážať,len viem svoje,čosi som už preskákal a zmýlim sa výnimočne.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

viktorstrbka napísal: touran sa mi zdá o dosť menší a hlavne čo ma prekvapilo že cenovo je skoro na chlp rovnako ako sharan...
Pretože Touran je na tom kvalitatívne o dosť lepšie (doporučujem s motorom 1.6MPI v Tvojom prípade) starý Sharan bol dosť poruchovy a hlavne nemá pozink takže Ti to zhnije pred očami
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> starý Sharan bol dosť poruchovy a hlavne nemá pozink takže Ti to zhnije pred očami

hovadina a hovadina. Neviem kolko si ich mal...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

kamarát ma Alhambru aj si to sám opravuje takže viem o tých autách dosť :3035:
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Pozri 8 miestne fiat Scudo panorama ,ročník okolo r. 2011-2015 do 10 000 sa zmestis v pohode, sú tam 94,100kw a 120kw verzie s 2.0jtd....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mateusz737 napísal:kamarát ma Alhambru aj si to sám opravuje takže viem o tých autách dosť :3035:
Tlačí sa otázka či to nie tým.A osud tých aut vie byť pohnutý.Najprv ho vyťaží nemecká,belgická atd rodina,potom sa stočí navoňavkuje a postaví dva domy na SVK aby sa znovu vyčistený parou dostal k tvojmu kamošovi čo sa príkladne stará.Ale pravda je že ak už raz začne korodovať,vie byť rozsah skazy obrovský ale aj v tom stave si nájde nového majiteľa pretože je to jedinečný úkaz z asi najväčšou užitkovou hodnotou akú nejaké auto môže mať.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných