BMW E39 - nahradny kluc

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Martin kaja
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

BMW E39 - nahradny kluc

Príspevok od používateľa Martin kaja »

Ahojte,

splnil som si detsky sen a kupil som si Youngtimera E39, pekny kusok 530i. Par much musim doladit, aby bola tip-top a medzi ne patri aj ze som to kupil len s 1 klucom.

V BMW stoji druhy 170e. Existuje aj nejaka lacnejsia alternativa?

A potom vas aj chcem poprosit o nejaky dobry servis, co sa orientuje v tychto autach - hlavne elektrika. Najlepsie zapadne max stredne Slovensko.

Dakujem pekne za pomoc.

Martin
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Alternativa samozrejme existuje, druhy kluc sa da vyrobit mimo autorizovany servis. Daju sa zablokovat kluce, ktore su aktivne ale uz nie su k dispozicii len podmienka je, ze 2 kluce musia ostat aktivne jeden co sa s nim auto kupilo a novy.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Tiež som riešil tento zapeklitý problém a vyriešil som ho tak, ako spomínaš - kúpil som nový v BMW za 170 eur.
Nie je to málo, ale už s tým máš pokoj naveky, lebo 20 a viac rokov to auto asi mať nebudeš.
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Tiez som kupoval auto len s jednym klucom. Novy origo v MB 330eur. Kupil som a pokoj, nespekuluj ani ty, kup original a budes v klude
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a tie zvysne 3 kluce su kde.nechavaju si ich byvaly majitelia?doma stoji e36 coupe kupovane pred 10 rokmi rok 1996 a az 13 obzerany kus mal vsetke 4 kluce tak sa kupil.a bolo to aj najzachovalejsie auto.co to su za auta ze nemaju kluce pokope.aby si ho rano este mal tam kde si ho odparkoval.radsej daj vsetke kluce nove original. 2 kluce su rovnake 3 kluc je nejaky servisny aby servisak sa nedostal do skrinky spolujazdca a asi aj kufor sa im neda otvorit.a 4 kluc je len taka nudzovka.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Vsetky kluce nove original, k autu patri 8 klucov, v EWS je 8 miest pre tie kluce, ak sa zoberie novy tak zabera dalsie miesto v EWS a nenahradza povodny preto ak sa niektory kluc strati, nie je k dispozicii tak sa blokuje v EWS aby nebol viac pouzitelny ale ostava stale v jednotke, v pripade ak sa najde, objavi da sa znova pustit do prevadzky. Na spolujazdcovej skrinke je rovnaky zamok ako v spinacke takze je fuk jedno aky kluc ma servisak v ruke, ked s normalnym klucom otvorim dvere, otocim nim v spinacke a zatvorim skrinku, tak ked so servisnym otvorim dvere a otocim nim v spinacke tak takisto s nim aj otvorim skrinku a myslim ze posledne co servisaka zaujima je to co kto ma ma v skrinke a v kufri. Auto s jednym klucom nie je o nic horsie ako to zo vsetkymi to nie je meritko stavu. Tiez som kupil auto s jednym klucom, druhy som si vyrobil a ostatne co nie su, su vsetky komplet zablokovane.
Martin kaja
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martin kaja »

Dakujem za odpovede, kupim asi novy.
AKo ja kluce nestracam, ale nepovazujem to za 8mi div sveta ak 18 rocne auto nema vsetky kluce. Vyberat auto podla poctu klucov? Asi nie.

A ten servis nejaky viete odporucit na tieto auta, na elektriku?

Dakujem
auto-marco
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.01.2008 06:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa auto-marco »

Ahoj Martin,
Možem Ti spraviť nový kľúč, viac v SS.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Vsak verejne aj ja chcem vediet kolko to stoji.
auto-marco
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.01.2008 06:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa auto-marco »

xentry napísal:Vsak verejne aj ja chcem vediet kolko to stoji.
Ahoj, tiež máš ss. :41c2:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

xentry napísal: Na spolujazdcovej skrinke je rovnaky zamok ako v spinacke takze je fuk jedno aky kluc ma servisak v ruke, ked s normalnym klucom otvorim dvere, otocim nim v spinacke a zatvorim skrinku, tak ked so servisnym otvorim dvere a otocim nim v spinacke tak takisto s nim aj otvorim skrinku
jasne ze su zamky rovnake ale kluc je iny ten kluc sa daval s autom do servisu.tie pekne so svetielkom ostavali doma.ide nim otvorit dvere a nastartovat ine veci neotvori.ale bolo to tak u bmw z 90 rokoch.ked malo auto dobreho majitela ten ma k autu vzdy vsetko papiere knihy kluce.aj dnes 20 rocne bmw to tak maju.vacsinou je to len od prveho a sem tam druheho majitela.lajdaci
sockari nemaju nic a auta su povacsine dobuchane vytahane pojazdne hrkalky s kopou dorabok made in home.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ked sa dobre pamatam na e36 je kabinovy filter za boxom cize zamknes skrinku a das mechanikovy ten spravny kluc, s ktorym sa to neda otvorit aj ked je rovnaky ako ostatne, ked dam servisny kluc od 46tky mechanikovy tak sa vobec nedostane napr. ku poistkam?
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných