LPG - auto sa dusi a pri jazde sa samovolne vypina plyn

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek859
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.11.2020 21:43
Zdieľať na Facebook

LPG - auto sa dusi a pri jazde sa samovolne vypina plyn

Príspevok od používateľa marek859 »

Zdravim, mam Daewoo Nubiru na LPG. Splynovac VG 392. Po prepnuti na plyn sa auto dusi. Dusi sa aj na volnobeh no po niakej chvili ide normalne potom ide aj pridat. Po pusteni plynu sa zacne dusit. Ked sa dusi a dostane sa do urcitych otacok tak ide pekne. Ale jazdit sa s tym neda. Ked vo vacsej rychlosti zapnem plyn a auto ma otacky tak auto ide ale po niakej dobe sa plyn samovolne vypne. Vo splynovaci som menil membrany a vycitil ho. Pokusal som sa ho aj nastavit ale po otacani nastavovacimi skrutkami sa tlak vobec nemenil. Zda sa mi ze auto ide este horsie ako predtym. Neviete mi poradit co by s tym mohlo byt?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ano, ides k plynarovi a on ti to urobi
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Skus vyčistiť vysokotlaký filtrík,tam bude zrada

Je to taký plechový zvonček stredom cez neho ide skrutka so šesťhrannou hlavou OK 8
marek859
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.11.2020 21:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek859 »

Kedze je to stary plyn tak to plynari ani opravovat nechcu a radsej vymenia cely plyn. Az by ste poznali niakych ochotnych plynarov blizko okresu Prievidza tak dajte vediet.

Vybral som ten filter. Je suchy a cisty. Vypadalo z neho trochu strieborneho prasku ale inak vyzera byt vpohode. Prefuknut ide lahko. Ten filter bol v tomto https://www.kupsito.sk/i/9321213052/Red ... enie_VG392 tak neviem ci to je ten ktory ste myslel.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Volakedy keď som mal auto na plyn, servisoval som ho v Prievidzi na severe, je tam čerpačka LPG.Neviem či tam je ešte servis, ale treba to skúsiť.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Vies znacku systemu ? To oznacenie, ktore popisujes mi nic nevravi...
kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kostlivec »

Mayo ty aj žiješ som si myslel že ťa uý ten koroňák spasil zo sveta :300f:
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

@kostlivec cozeby som nežiu. Mna bude treba lopatou zahlusit...
To mi len (neviem preco) tento server prestal posielat upozornenia na prispevky. :3035:
Bonny 407
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Bydlisko: TN okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bonny 407 »

Ahojte. Mám podobný problém. Poslednú dobu malo problém auto prepnúť sa z benzínu na plyn. Pri prepínaní ho začalo dusiť a rozsvietila sa kontrolka motora. Dialo sa to sporadicky, nie vždy. Na plyne išlo vždy pekne, len ten prechod bol problémový. Teraz už jazdím len benzín, na plyn sa už nedá vôbec prejsť - hneď začne dusiť. Jasné, že s tým pôjdem plynárom, len som chcel vedieť, či by si niekto netrúfol tipnúť, čo tomu môže byť, prípadne či sa stým niekto nestretol. Splyňovač je Vialle, Kia Sorento 3.3 V6.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Vialle je genialne, ale drahe zariadenie. Bars neodporucam podcenit preventivny servis, moze sa to vypomstit. Skus skontrolovat poistky, su v malom "fuse-boxe" niekde nedaleko riadiacej jednotky LPG. Su tam 4, skontroluj ich.
Kedy si doplnal olej do cerpadla ?
https://hatiar.eu/blog/140-vialle-lpg-systemy.html
Bonny 407
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Bydlisko: TN okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bonny 407 »

Vďaka Mayo. Skúsim tie poistky skontrolovať. Olej bol dopĺňaný asi pred 18 mesiacmi ( cca 30 000km späť ) + kontrola celého systému, keď som bol s plynom v servise na prehliadke. Každopádne sa ozvem, kde bol problém.
Bonny 407
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Bydlisko: TN okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bonny 407 »

Tak až včera som sa k tomu dostal, nakoľko moja polovička denne auto využíva a po večeroch sa mi s baterkou nechcelo na dvore po tme skúmať problém. A bola to skutočne jedna z poistiek - modrá 15A bola taká polorozpadnutá - po výmene auto pekne prepína na plyn. Vďaka moc Mayovi - ani som netušil, že tam niečo také mám ( dve krabičky pri RJ ). Ešte raz veľká vďaka.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Rad som poradil. A odporúčam dať čeknúť system na PC. Dôležitá je kontrola tlaku čerpadla v nádrži aby si sa nedožil jeho výmeny. Nieje zrovna najlacnejšie ;)
marek859
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.11.2020 21:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek859 »

Značka môjho LPG je koltec. Bol som s tým v servise a povedali mi že to opraviť nevedia - môžu to vymeniť za nové cca 600€. Servisak sa pozrel na motor a pochytal pár veci a na ceste domov som to len tak skúsil že či to nejde a ono to fakt šlo. Auto už plyn nevypíňa - iba pri dlhšej ceste dole kopcom bez pridávania. Len stále mám taký problém že po pustení plynu sa auto dusi ale do otáčok ide o dosť lepšie ako predtym. A pri prepnutí na plyn mu dosť dlho trvá kým začne zaberať.
Bonny 407
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Bydlisko: TN okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bonny 407 »

Tak ešte sa vrátim k môjmu problému. Radoval som sa predčasne, auto mi išlo na plyn len 1 deň a znova ho začalo dusiť - takže nebolo to v tej polorozpadnutej poistke. Včera som bol u plynárov - všetkých šesť vstrekovačov totálne zasr.aných, na treťom valci úplne upchaný. Pred 18 mesiacmi mi menili dva za nové a tie boli zasvinené rovnako, ako tie pôvodné, podotýkam, že za 30t km!!! Vyčistili ich ultrazvukom - teraz sú krásne, čisté + výmena filtra, kontrola a doplnenie oleja v čerpadle - auto zatiaľ šlape. Servisák mi odporučil, ako som aj predpokladal, zmenu značky plynu. 99% som tankoval na Dali - takže s nimi končím a prechádzam na žltočiernych. Fakt sa neoplatí šetriť pár EUR na nádrž.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: danielgladis701 a 6 neregistrovaných