zúfalý otec rodiny

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

viktorstrbka
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.08.2013 08:42
Zdieľať na Facebook

zúfalý otec rodiny

Príspevok od používateľa viktorstrbka »

dobrý deň, kedže sa nám rozrastie rodina a budeme mať tri deti, riešim dilemu ako vyriešiť otázku auta. momentálne máme 18 ročnú hnilú octaviu SDI a teda som sa rozhodol ju predať. napíšem moje požiadavky:

1. nájazd - do 10K ročne. v podstate to bude stáť pred domov a manželka na tom bude chodiť do škôlky v obci alebo k lekárovi (bývame 20 km od mesta) + rodinné výlety a dovolenky. svokrovcov máme 500 km daleko.

2. rozpocet - do 13K max cize uvazujem kúpiť niečo do 10K ojazdené a urobiť velký servis nech to auto zasa xy rokov slúži

3. 7miestna dilema. radšej by som kúpil 7miestne nakoľko nechcem v búdúcnosti robiť kompromisy s priestorom.

4. palivo - kvôli nájazdu by som radšej jednoduchý benzín no veľmi ich v tomto segmente nie je.

5 čo nechcem? - dacia lodgy (keď som videl ako sa zabil ten št. tajomník na dacii logan ked ho zrusilo staré sorento tak som v tom mal jasno). Nechcem ani SUV - nepaci sa mi to.

vedeli by ste mi prosím poradiť ?

momentálne som sa zalúbil do jednej c8 za 9K eur co sa tu inzeruje. cize ak by som do nej vrazil dalsie 3K na turbo, dvojhmotu, brzdy... mozno by este pár rokov slúžila.

určite chcem posuvné dvere aby si môj chrbát vydýchol od nakladania detí do octávky.

dakujem za vaše tipy a postrehy. vážim si váš názor.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

zdravim, za mna C8 je dobra volba. A za 9000€ to musi by cukrik.

Ale ked mas rozpocet 13K, este par mesiacov pockaj,nieco pridaj a kup nove. Napr. Citroen Jumpy v rodinnej verzii.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

C8 - https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2
Ostane potom deťom na jedlo???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Corola Verso alebo “iba” Verso s 1.8 benzin. Sice to nema posuvne dvere, ale je to paradne auto... Sam by som ani neveril, ale presne pred rokom sme kupili manzelke a velka spokojnost. :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nemajú posuvky všetky berlingá, partneri a kangá??? A Turbo určite odporučí Voya
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mazda 5, nie je to síce plnohodnotné 7 miestne, ale skôr 5+2
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Toyota previa 2.4 benzin. Mas svaty pokoj.

Grand voyager 2.5 crdi. Je to jednoduche auto s jednoduchym motorom. A 9 tis za neho nedas. Menej. A posluzi dlho predlho. Tam je priestor bez kompromisov. A komfort.

Toyota verso v benzine je prijemna. Len miesto v tretom rade sedaciek a kufor sa ku previi a voyageru neda prirovnat.

Oproti kamaratovmu touranu sa mi verso nastupuje lepsie. Ked ma ozrateho vezu domov, vo verse sa vzadu sedi lepsie ako v octavii ci tourane (Mižu prebač :3906: )
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

ivko1 napísal:Mazda 5, nie je to sĂ­ce plnohodnotnĂ© 7 miestne, ale skĂ´r 5+2
5+2? To je tak 4+2 Ten co stvoril sedacky v druhom rade utopil kompletne potencial toho auta...
slash23
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 03.08.2009 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slash23 »

Sorry,nechcem zasierat temu,ale nad tym Voyagerom som rozmyslal,viacerí ho tu odporucate ako alternativu,nie je tam 4rychlostny automat?Netoci to vysoke otacky na dialnici?Vo viacerych recenziach bolo tiez ze sa ten interier dost prehrieva koli tolkym oknam,stíha to tá klíma v lete?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak klíma nestíha otvorím si okienko, ak točí vysoké rpm idem pomalšie, Voyo sa robí aj automat aj manual, aký problém vidíš v 4q automate? (okrem majitela) :40bd:
A ešte pre zadávatela - "zúfalý" budeš až vtedy keď sa ti ten zázrak za 10k pokaká. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Stíha to aj klíma ale ešte dôležitejšie je že veľmi rýchlo kúri.Je to príjemné asi zásluhou webasta,ale už prvé metre sú vďaka vyhrievaným sedačkám fajn.Keď okrem predných okien sú všetky termické,tak prehrievaním netrpí,zato nemožnosť čumieť do auta je príjemná,Šúpačky možno otvárať elektricky aj mechanicky,sedačky sú královské kleslá.Treba dať ale pozor pretože 2,5 Crdi bol bez DPF,bez variability,bez dvojhmoty a z mechanickými prevodovkami.Už 2,8 Crdi je iba z automatom a má všetko po čom u diesla nik netúži.Zisk výkonu išiel hore zo 105 kW na 110 čo práve veľa nerobí.Je to síce tiež letité auto,(ja mám 2003) ale hrdzu sa nedá nájsť ani lupou.Je to asi jediný Commont rail ktorý netrpí poruchami ktoré devastujú peńaženku,motor od VM motori je ťažko prekonateľný v spolahlivosti aj jednoduchosti.Snáď jediný CR ktorý celý život existencie nevidí diagnostiku.
Ak ja ako mechanik od grupy mám Voy-a asi to pre čosi bude.Štyria ľudia a štyri bicykle asi do iného nevôjdu,ani OSB doska na podlahu vcelku.
Z dvoma som absolvoval STK a EK,prvý prešiel z dymivosťou 0,5 čo nechápal ani technik a druhý (môj) na prvý raz neprešiel.Dostal nové špičky vstrekov Bosch (4x 50.-) a prešiel v pohode.Inak všetko pôvodné,robené len rozvody,termostat,jedent predný silent a tie vstrekové špičky (výmena zverák a doma,nekóduje sa nič)
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 08.12.2020 22:10, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

slash23: tam kde je výkon stačí aj 4°AT
Ale ako už bolo písané Voyager + 4°AT = 2.8CRDI a aj vdaka váhe / velkosti auta to jazdí za 10l+ nafty
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

S mechanickou jazdím čisté mesto 8,6-8,8 a vonku padnem na 6,5,to je úmerné váhe a velkosti
slash23
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 03.08.2009 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slash23 »

Moja chyba myslel som 2.8 CRD,ta spotreba nieje hrozna..
len si myslim ze s tymi 4 stupnami to musi byt na dialnici dost hlucne..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A tipujem , že na ťažnom má tak 2 tony - čo sa bude hodiť ak bude treba deťom pristavovať izby.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 12 neregistrovaných