Nissan Juke 1 DIG-T

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano to sú všetko veci ktorými sú motory HTP povestné.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:Od akého roku poriešili??? lebo teraz pozerám francúzov a nejako privela inzerátov je v popise"len teraz začal trocha klepať motor" Aj 2010 som zazrel asi 4 vozy čo "len trocha" klepú. :4012:
TSI asi tiež poriešili, ale tá skratka vyvoláva rovnaké asociacie ako HTP.
Je nejaký portál asi autorubik a tam jazdenky delia brať/nebrať, tak laik často čerpá práve z toho.
Ja vyberám podla majitela, ale sú skratky ktoré rovno zatvorím inzerát. :300f:
- tak 10 rokov dozadu to máš dve generácie modelu a možno 3 generácie motora.... to sa nediv že tvoja "pamäť" je už mimo....
to že nejaký motor klepe to je dosť nahouno info ak to chceš zovšeobecniť - tak ako poznám človeka čo sa htpčka ani nedotkol a má na plyne cez 300 000km....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci vieme čo sú to "asociacie" ????, Vieme čo je to negatívna reklama????? BMW = N47 ajajaj. lol
tak 10 rokov dozadu
To znamená že sice klopkanie od spodu je poriešené, ale bez krwítka menom DPF už toho frantíka nekúpiš - z blata do kaluže
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
petokilian
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 16.05.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petokilian »

Chlapi ja som sa pytal na zkusenosti z tymto motorom 1 dig turbo r.v 2019 jazdne vlastnosti ,pohodlie,
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tak si zajdi na skusobnu jazdu…
Nemyslis, ze kazdy ma ine naroky a teda aj nazor na pripadnu zkusenost?
Dalsia vec, ze uz len ten samotny model auta je rarita, takze otazka na skusenosti s a s danou motorizaciou nim su mimo…
IwoTN
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.09.2009 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IwoTN »

@petokilian

na nejaké skúsenosti je podľa mňa ešte priskoro, jedná sa o relatívne nový motor v ročnom aute.

3 valcový 1-liter je odvodený zo štvorvalca 1,33 DiG-T na ktorý sú zatiaľ celkom dobré ohlasy. V novom Juke ten litrík ide celkom svižne, osobne sa mi to viac páčilo s automatom, otázna je však dlhodobá spoľahlivosť a veci okolo. V mojom prípade absencia väčšieho motora a štvorvalca (dúfal som že bude opäť 1.6 DiG-T) rozhodla že do nového Juke nepôjdem...

Určite si dohodni skúšobnú jazdu a vyskúšaj, dizajnovo sa mi páči neskutočne hlavne vo vyšších výbavách. Určite viac ako predchodca.

K spoľahlivosti asi len toľko že mám 1.2 DiG-T, od 2015, kúpené ako nové, má to cez 160 tisíc a bez problémov. Buď mám šťastie alebo sa o auto proste stačí primerane starať - teda staré známe, dôležitý je ten medzikus medzi sedačkou a volantom... :d :D
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Tak Juke je spoločná platforma Captur, totožný aj motor.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Niekedy ked vidím na ceste Juke prípadne toyotu CHR tak by som rád vedel čo týchto ľudí viedlo ku kúpe takého auta..lebo nech mi zadávateľ prepáči, ale o kráse sa v týchto v dvoch prípadoch teda hovoriť nedá..tieto dve autá sa musia páčiť veľmi úzkej skupine ľudí, ktorú by som prirovnal asi ako ked si dá niekto vlasy na modro aby sa odlíšil od ostatných, že on je trošku iný ako ostatní..keby tieto dva nepodarky mali aspon nejakú úžitkovú hodnotu v podobe vnutorného priestoru, alebo objemného kufra,ale nemá to ani jedno a ani druhé...dať 16 000 za juke v základe, alebo 19 000 za CHR?šialené..
Osobne nechápem kam táto doba speje, ludia nakupujú crossovery, suvečka jak na bežiacom páse..pritom do kufra sa im nezmestia ani 4 pneumatiky ked idu prezuvať..
Hlavne že autá ktoré tu dlhé roky boli končia..trebárs Passat, Accord, laguna/ napríklad passat tu je 47 rokov na scéne a od 2023 príde nová generácia už bez sedanu..že nechaju už iba kombík..
petokilian
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 16.05.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petokilian »

No prave,Passat,Laguna ći ostatne su ako keby si z oka vypadli,ale taky Juke ći Toyota CHR,su inakśie,kaźdemu sa paći ine auti,mne napr. Juke,tieź nezavrhujem tych ćo maju Octaviu,Fabiu,Superba a ine znaćky.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Tak ja neviem,uz aj novy passat,audi atd s tymi uzkymi svetlami a velkoplosnymi obrazovkami v kabine ,pomaly bez tlacidiel vyzeraju ako cinske hracky...
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

No neviem že by mal môj passat až také úzke svetlá..vidím ho každý den a teda sa v nom aj vozím každý deň, ale svetlá majú minimálne 15 cm širku..nechce sa mi teraz obliekať aby som to šiel zmerať..
O.K. ked sa takéto tvarové nepodarky niekomu páčia, tak nech sa páči nebudem mu brať ilúzie ked si myslí, že to sú krásne autá.. ale mne je z takého dizajnu :..:
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

moj nazor... B6,B7 este mojim zrakom su pekne auta, na B8 sa uz divam ako na cinsku hracku

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní