SUV benzin automat pre zenu do 12k

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len s prepacenim do tej technickej stranky moc nevidis :)


do 12k je taaaaaaak strasne vela masiniek, napriklad aj ja som jednu kupil predvcerom za desat a pol plus prihlasenie. Tiez taliansky stroj. Takmer SUV teda MPV.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

Ja ta chapem.
ale mam v podstate 3, no vzhladom na znacky 4 podmienky:
12 000 eur
SUV !!! - ziadne mpv (inac by som kupil prius/auris bez debaty)
benzin + automat a z toho plynuca spolahlivost, kultivovanost, zohrievanie pri kratisch jazdach (tzn, ziaden motor co je znamy niecim fatalnym)
ziadne hyui ani kiu

Samozrejeme 1.4 multiar je oturbene, takze urcite to bude do 3000ot. zatahom "raketa" oproti lenivej 2.0 atmo s CVT ktore osobne sa mi nepaci (aj ked moze byt spolahlive). Kazdy ma svoje dovody preco si kupuje, ja chapem ze mp3turbo vzdy bude chciet atmo, ja jazdim aj na turbomotorch, nemal som s nimi ziadne problemy dokial sme si nekupili .... hjondé 1.6 T-gdi

A predsalen, co je zle na 4 rocnom aute s cca 60-80kkm ? to je este mozne ze bude v nejakej zaruke.

Jednoducho ak si presne zoberiem ten RX450h co je uz predsalen stare auto, CR-V s 2.0 110kw, RAV4 2.0 110KW CVT, mi vyjde 500X lepsia motoricky - zivsie, 9st. HDM automat takze lepsie, a hlavne 500X - ktorej zene sa to nebude pacit v cervnej farbe ?

jedinu nevyhodu vidim v tom ze po auto si musim ist 1000+km
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

didoop napísal:to ano, ale zase su tam aj nejake mis-mas. tiez tam pisu 119Kw, ale co pozerame tak su 103kw + automat, takze pochybujem ze by montovali 2 rozdielne verzie, predsalen su tam chyby. Pri clanku o multiair 2 pisu ze sa zacal pouzivat od 2016: https://en.wikipedia.org/wiki/MultiAir

Ci to ma alebo nema priamovstrek neriesim, mna hlavne tesi ze sa naslo nieco co aj mna uspokojuje po technickej stranke a je to do 12k
napis VIN cislo a budes vedet...aby si nejaku zlepeninu nedovliekol... :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> SUV !!! - ziadne mpv (inac by som kupil prius/auris bez debaty)

jezisi takze fakt prius/auris uz su dnes mpv ? Ten svet sa mi meni pred ocami clovece, tak ti poviem jak je :)

500vka je esúvé, prius je empévé, Chrysler robi uzasny atmosfericky 3.6i motor 211kW bez turba zarucene bez priamovstreku ktory na LPG jazdi lacnejsie nez 2.0d nafta v Sharane 103kW teda s menej nez polovicnym vykonom a vydrzi milion bez zadychania na rozdiel od sharaniku...

To tu uz nikto nic negarantuje ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

paneboze, to uz je o com debata, ked prius a auris su mpv a ked suv, tak beriem fiat 500 ?????....toto je nenormalne...
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

pani, mam pocit ze ste si 3 modely auta zamenili za jeden model.
Existuje teda:
500 - supermini do mesta
500X - SUV jeep renegade je bratsky model - to je o co mam zaujem
500L - MPV a jedno z najkazivejsich aut na svete

Auto vyberame na 4 roky, najazd mame rocny cca 15kkm, urcite nepotrebujeme 3.6 211kw do mesta ...

Mimochdom prius 3tiej generacie mi vzdy pripominal MPV, aj ked je to kompakt, bude to tou aerodynamickou karoseriou
Auris som spominal, lebo ma rovnaky pohon ako prius. Neviem ci do mesta je nieco lepsie, co by zralo okolo 5L ...
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ja som este normalne benzinove auto nevidel, co by v meste zralo 5-6 litrov...hovorim normalne, nie haraburda, co sa hra na auto a v com ma zabije,alebo zmrzaci hocikto aj v oktavke...ale mam bezne dizlove auta, kde sa spotreba pod 10 litrov neda nikdy stlacit, takze priznam, ze mam skresleny pohlad...v meste je totiz velmi casty uraz,ze ta trafi hlupak zboku a ked zlava, tak ti tak otrepe hlavu, ze to nemusis rozchodit...a nespoliehaj sa na airbag...
jerry.di.96
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 05.08.2013 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.di.96 »

kľudne ten 500X
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

lorak777 napísal:hovorim normalne, nie haraburda, co sa hra na auto a v com ma zabije,alebo zmrzaci hocikto aj v oktavke...
Ako mám len 35r ale od doby vodičáku pojazdené paríž,prahu, viedeň, budapešť krížom krážom na tých haraburdach, nikdy žiaden stret som nemal.
Áno boli situácie kde aké, ale podstatne rýchlejšie zabrzdím alebo sa agilnejšie vyhnem stretu s velkou haraburdou.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 19 neregistrovaných