SUV benzin automat pre zenu do 12k

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

SUV benzin automat pre zenu do 12k

Príspevok od používateľa didoop »

Zdravim, zhaname auto pre mamku.
Ma tu pre mna nepochopenu modernu diagnozu "musi byt suv" a radit sa jej nechce.
Rozpocet mame cca 12k.
Dizel je mimo hru pretoze budu 90% kratke trasy a do mesta.
Podmienky technickeho razu:
- doteraz sme mali hnojdaj tucson 1.6 t-gdi 7DCT - horsie auto sme este v rodine nemali (uz som sa stazoval na fore v inej teme - riedenie oleja benzinom, astromicka spotreba, zle spraveny automat), takze ziadna kia / hyui, tieto auta nas nepresvedcili
- CVT iba v spojeni s hybridom, bud dvojspojka alebo pravy HDM

Pozeral som vela aut, najviac sa mi pozdava lexus RX vzhladom na to ze je to toyota a nekazi sa to ako konkurencne premiovky a v meste vdaka hybridu jazdi do 10L. Dovozu sa asi nevyhneme.

Zaujima ma co by ste odporucali vy na zaklade tychto podmienok.
kedze sme mali tucson, tak nieco aspon podobnej velkosti, takze nie uplne tie malicke SUV.


Dakujem
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Lexus RX v cenovke 12k eur bude HODNE stary. Zavrhnutie Kia/Hyujdai ALEBO AKEJKOLVEK INEJ ZNACKY AKO CELKU na zaklade jednej konkretnej skusenosti vobec nie je spravne rozhodnutie ; KAZDA automobilka ma niektore veci ktore proste boli pruserove a niektore veci ktore sa jednoducho mrte vydarili.

Pises ze astronomicka spotreba, a potom ze 10L na Lexuse ti nevadi. Neverim tomu ze 1.6gdi zral nad 10 litrov, to je prakticky nemozne pokial auto funguje na viac nez tri valce. Zhodou okolnosti 1.6gdi ma kolegyna i ked s manualom, predtym mala 2002 ci 2003 Hjundaj, s prehladom a prstom v riťke sa s tym jazdi za sedem litrov, mimo mesta pod sedmicku.

Poznamka : RX takisto nejazdi za desinu. dofrasa uz je to 10 rokov dozadu som pisal : suseda tutok ma RXku hybrid, v Bratislave sa da veselo pod osem, prakticky nad devat nejde.

dievcata-a-chlapci-nepocul-som-buducnos ... 12411.html
obrazky uz nie su na serveroch

Ja by som sa veselo popozeral po nejakej Kia Sportage a takychto veciach, pretoze uprimne : za 12k dostanes akurat tak Duciu Daster a to zrejme nebude auticko pre teba ked pozeras Lexus. Hnusne zvonku, hnusne znutra, niezeby LExus bol zrovna designovy vykrik Europy - je robeny s inou mentalitou, inou historiou... ale je robeny z mimoriadne kvalitnych materialov mimoriadne kvalitnym sposobom. To proste neznesie porovnanie s Dasterom, sadnes dvere plechovo plesnu ako na Ziguli 2101, vnutri hluk lebo sa setrilo na izolacnych materialoch, motor toci pomaly 5000rpm pri 130km/h pretoze prevodovka zase zoptimalizovana na cenu atd.

Zaver : za 12k penazi budes robit VELKE kompromisy. Bud v najazde vozu, alebo znacke, vybave, veku. Lexusa vieme opatrne doporucit, ale fakt opatrne pretoze aj Lexus ta vie prekvapit opravami za X tisicov eur.


PS: mam taky zurivy dojem ze riedenie oleja benzinom nastavalo kvoli zlym benzinovym cerpadlam, tusim tesnenia v nich. Bola na to rozhodne zvolavacka u vyrobcu. Bolo to tusim prve dva roky vyroby - uz sa naucte ze sa nikdy nekupuje uplne novucky model, ale pockam na facelift... kde je vychytanych 4025 chyb. Ktory blbec kupil teraz nove ID.3 od Wolcgagenu ved len za 40 coze je to aky problem, to by som uprimne nemal odvahu, fakt ne.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

k tomu 1.6 t-gdi.
mame 2 kusy, na operativny leasing. tusim 2018.
Na oboch mame proste okolo 10L, s tym ze cca 75% mesto zvysok 25% (dochadzanie z mesta do dediny).
A my prave co mame 2 kusy, tak obe sa riedia, z toho na tom druhom to bolo take zle, ze uz raz menili komplet sviecky, potom po roku komplet katalyzator a sviecky. sice ano v zaruke, ale aj tak.
znamy ma to auto, starsie o rok, spotrebu ma o 20% nizsiu. ze na dialnici do 9L. ja som siel prednedavnom KE <-> ZA spotrebu som mal tusim 12 L ?!? a este mi povedia v servise ze je to OK ?!? Ako moze byt taky priepastny rozdiel medzi 2mi kusmi ked sa bavime uplne o tom istom - motor, prevodovka, 4x4 ???
Prevodovka ako som spmominal, pustim brzdu, auto zacne trhat ako keby sme boli v autoskole a nevedel ziak pracovat so spojkou, kickdown najprv, podradi, zaradi, podradi o 2 stupne - caka sa 3 sekundy. jednoducho CELE ZLE motoricky.
Uznavam ze riadenie je dobre, vybava velmi slusna (mame to v plnke), podvozok jazdne velmi dobry, ale extremne tvrdy. a napr. vec co sme mali v golfe 2011 - automaticke prepinanie dialkovych - NEMA, stretavacky ma takmer dokonale, dialkove ma uplne ubohe ziarovky skor by som to nazval lampasiky.

RX som dal ako priklad, pozeral som mobile.de s parametrami hore uvedenymi a vazne sa to pohybuju auta medzi 2004-2009, vacsinou co sa mi pozdavalo X3 2.5/3.0 - tieto R6 boli este podarene, honda CR-V - tam ale asi bude CVT alebo toyota RAV4 ale ta sa otcovi nepaci.

Mimochodom, ponuka kia sportage, benzin, automat 1 stary model, 1 JEDINY novsi s 2.0 cvvt, takze ponuka aspon tu na aubazar.eu viacmenej nulova.

Ale vazne neexistuje nic ine ako sportage ? povedzme ze tak ako niektory tu hucia na VWgruppe, mne sa fakt tie auta nepacia dizajnovo a ani technicky + mam zle skusenosti. Bavime sa stale o benzine ...
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem, tieto motory nepoznam, priamovstreky nelubim. Podla mna to ma taku extremne extremnu spotrebu pretoze to proste nefunguje dobre - vymena zniceneho katalyzatora po roku prevadzky jasne ukazuje ze na masine je volaco diametralne doje-pokazene.

Katalyzator bol len nevinna obet daleko horsej priciny. Neodstranili pricinu, odstranili nasledok.

Zaondane sviecky, co tie auta mali 100.000km ? Asi ne... Proste ten voz nespaluje dobre, takze nemoze mat dobru spotrebu. Neviem kedy sa "lamalo" to cerpadlo ze zle bolo od-do a dobre montovali od datumu XYZ, skus to s Hjundajom vyriesit. Neexistuje ze 1.6ka motorcek si zobere 12 litrov mimo mesta, to mi zere 2001cka W12 6.0i pri 160-170km/h.


RAV4 : vynikajuca volba. Holt ked sa nepaci... aj tak za 12k eur nebude nejaka nova.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Vitara 1,6 vvt 6 stupnovy aisin, pri troche stastia nejaka 2016 rocnik... ale nie je to ziadny krasavec ani velikan
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

Chlapi, sak vo forge kuga davali 2.5T z volva + aisin 5 stupen. bude to papat mozno troska viac v meste ako tucson, ale trhat to nebude a zvuk aj vykon bude neporovnatelny. nieje ich vela, ale za 10k sa da doniest ...

EDIT: tak ford nakoniec po rodinne rade nie
Nakoniec fiat 500x. mal som to 3 roky dozadu pozicane prave s 1.4 multiar ale manual. akoze 3 rocne auto s 50 kkm za 12k ?!?
Viem ze tam niesu velmi podarene 9HP automaty, ale snad to nebude take zle ako 7DCT od hyui.
Samozrejme len dovoz, u nas nic, ale splna vsetky poziadavky. Hlavne zenskemu pohlaviu sa bude velmi pacit. urcite lepsie nez nejake 10 rocne ine auta ...
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pokial ide o to, ze SUV musi byt kvoli lepsiemu nastupovaniu, skuste pozriet toyotu verso. Atmisfericka 1.8 je osvedcena motorizacia.

Prijemne auto je aj honda cr-v.
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

zial nie, MUSI BYT SUV, ja tomu tiez nechapem ale jednoducho taka je podmienka. je to asi aj nejaky modny styl.

Honda CR-V je ta starsia generacia cca 2008 za cca 8k.
Potom od 28k vyssie ...

Uz sme sa viacmenej rozhodli pre tu 500X s 1.4 multiar motorom. Proste 2015,16 do 80kkm a za 12k, toto nic velmi neprekona. Ma to dokonca vzadu viacprvok, sice troska horsi ZF9HP automat, ale neverim ze to bude horsie ako hnojdaj 7DCT.
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dneskaj uz je suv všetko, aj fiatok...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

tu 500x som si musel normalne vyguglit :)
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

ano, su na autoskaute 4ks. s manualom dokonca za 10k ...
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v tom velkom spatnom aspon jedno +, neni to priamostrik
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

Multiair II je priamovstrek podla wiki ... kazdopadne, nikde sa nic nepise o tom zeby to bol zly motor, prave naopak, ved predsa je to FIRE ...
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

https://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_500X

podla tohoto multiair II a automat neni :41c2:, ale ty vies co kupujes...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

to ano, ale zase su tam aj nejake mis-mas. tiez tam pisu 119Kw, ale co pozerame tak su 103kw + automat, takze pochybujem ze by montovali 2 rozdielne verzie, predsalen su tam chyby. Pri clanku o multiair 2 pisu ze sa zacal pouzivat od 2016: https://en.wikipedia.org/wiki/MultiAir

Ci to ma alebo nema priamovstrek neriesim, mna hlavne tesi ze sa naslo nieco co aj mna uspokojuje po technickej stranke a je to do 12k
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných