Ford Transit r.v. 2000 - zaseknutý zámok nádrže

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Ford Transit r.v. 2000 - zaseknutý zámok nádrže

Príspevok od používateľa sanoDu »

Dobrý deň. Potreboval by som od Vás poradiť ako otvoriť veko nádrže na Forde Transit r.v 2000. Kľuč zapadne do zámky ale nejde otočiť ani na jednu stranu. Pokúšal som uvoľniť zámok chemicky(WD40, Silikónový olej, povolovač) nič nepomohlo. Už som rozmýšľal ho odvŕtať, ale bojím sa že by som to už potom vôbec nevedel otvoriť bez použitia hrubej sily(sekáč a kladivo). Vopred ďakujem za nejaké návrhy ako na to.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Mne keď sa kedysi na tranzite znehybila vložka zámku dverí, po rozobraní som zistil že bola zanesená takým niečím ako vodný kameň, zrejme ako sa postupne usadzoval z vody ktorá sa dostala dovnútra. Samozrejme to nie je vlastnosť len Fordu.
Ak to máš podobne, tak nejaké WD40 alebo silikónový olej asi nemôžu pomôcť, ešte to aj dobre zakonzervovali.
Na tvojom mieste by som injekčnou striekačkou dovnútra vložky vstrekoval ocot a zakaždým to opakovane skúšal rozhýbať, prípadne by som to súčasne opatrne zohrieval nejakým usmerneným zdrojom tepla.
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanoDu »

Skúsim to tým octom a potom sa ozvem či to pomohlo.
lubod
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubod »

ak si z Ba, mám prášok na rozpustenie vodného kameňa.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

S rôznymi prípravkami na rozpúšťanie vodného kameňa by som bol opatrný.
Venujem sa kávovarom, u nich je odstraňovanie vodného kameňa prioritná záležitosť.
Napríklad ja u kávovarov používam durgol, ktorý je výrazne účinnejší ako napríklad ocot, ale zároveň je agresívny na železo. Podobne to môže byť aj u iných zmesí a roztokov.
Preto som doporučil ocot, ktorý síce nie je taký účinný, ale zároveň nenarobí toľko vedľajších škôd ako tie špecializované prípravky na vodný kameň.
Ale aj tak by som vždy po použití nejakej chemikálie do vložky zámku, následne vložku prepláchol čistou vodou a po vyschnutí zakonzervoval mazivom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných