Kúpa nového SUV

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

corocafe
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28.04.2007 08:59
Zdieľať na Facebook

Kúpa nového SUV

Príspevok od používateľa corocafe »

Ahojte. Chcem Vás po dlhom čase požiadať o pomoc. Po 4 rokoch nastal čas na výmenu mojej KIE Sportage za niečo nové v štýle SUV.
Samozrejme ponúk v tomto segmente je veľa a každý preedajca čo som navštívil tvrdí že je TOP...a preto by som uvítal trochu Vášho nestranného názoru pretože nejde o malú finančnú položku. Môj ročný nájazd kilometrov je cca 17 000 - 20 000 km , s Toho sa dá povedať že je to tak pol na pol krátke a dlhé trasy. Maximálna investícia do auta 20 000 - 23 000€
Momentálne som niekde pri Opel GRANSLAND X alebo Nissan QASHQAI.
Takže asi tieto moje základné otázky.
Pri tomto roč. nájazde benzín/ nafta?
Myslím že 4 kolka už asi nie je potrebná keďže 90% je auto na ceste a do môjho rozpočtu by sa aj tak nevošla.
Pohybujem sa podľa Vás v dobrých značkách vozidiel alebo inklinovať k niečomu inému?? Škodu asi nie...nezaujala ma.
Prípadne by som uvítal od nejakého majiteľa či už Opla alebo Nissana jeho skúsenosti s autom a pocity. Trochu ma napríklad u Opla bojím toho malého motora.
Samozrejme skúšobná jazda na chvíľu je fajn a posedieť si v autá na chvíľu tiež nebolo zlé ale aby som po čase neľutoval.

Vopred ďakujem za odpovede a pomoc.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Za ten rozpočet by som pozrel predvadzacku Mazdu cx5 s 2.0 bez turba benzín, opel by som vynechal nemám osobnú skúsenosť ale stačí prečítať recenzie na ich turbo benzinove motory, mitsubishi asxko s 2.0 a cvt kúpiš v plnke za 24000eur....VW grupa a ich tsi tiež žiadna výhra, Renault a ich tce turbo benzíny tiež žiadna výhra, tvoj nájazd je určite na benzínové auto....aksi mal kiu pozri Tucson alebo novú Sportage s 1.6tgdi....vsetky auta 2020 robia väčšinou 3valce s malým objemom... Ak už tak pozeraj aspoň turbo benzín so 4 valcami... :38eb:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kamošš mas 23 papierov a pozeras GrandLand ? Zobral by som dvojrocnu Tojotu RAV 2.5i ci uz s hybridom (ak najdes) alebo bez, a mozes sa dvadsat rokov rehotat vsetkym 1.0i trojvalcovym malorážkam a mozes im kyvat ked pojdes okolo ich servisu... budu pred nimi stat v radach, dvojzastupy. A ty budes jazdit a jazdit a jazdit na Tojote.

Za 23 sa vykasli na hentake sibnute polotovary ; jedine Toyotu. Aj ked bude dvojrocna s 50.000km najazdenymi !! Vacsinou maju 5 rocne [!!!] zaruky a myslim ze si vies priplatit dalej.

Mimochodom, ja by som za 23k eur kupil PORIADNE esúvé - 224 palcov cize 5.7 metra :)
corocafe
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28.04.2007 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa corocafe »

Ahojte,

no 23 papierov v hotovosti nemám, samozrejme bude to leasing do mojej firmy na 4 roky , preto som chcel ísť do nového. Kúpa jezdeného je vždy risk a aj keď ušetrím, nemusí to vždy vyjsť a nemôžem si dovoliť byť v práci bez auta. To s tou TOYOTOU je zaujímavé. Alebo teraz pozerám aj to Mitsubishi- Priznám sa, to ma ani nenapadlo. ASX trošku malé ale to Eclipse Cross. Nepotrebujem sa predvádzať v obrovskom SUV , tie roky mám už za sebou , len som si zvykol na vyšší posed a hádam aj trochu viac bezpečnosti.

Takže Ďakujem.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Dacia duster v plnke, ani rozpocet neminies cely a po 4 rokoch predas v pohode. Spolahlivost a recenzie su priaznive.
Alebo nisan x trail zacina na 23, je to o kus vacsie ako kaskaj.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

velmi hlupe kupovat bez vyskusania.... (a potom nadavat)
dufam ze nitru salon nezrusia, to by si mal moznost vyskusat posed v kratkom case na viacerych....oktober
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ak ta zaujíma Eclipse cross napíš ss a spýtaj sa čo ťa zaujíma... Cca 3000 km som na tom nabehal , vlastní to otec v automate a so 4x4,dal za to 25000za predvadzacku, tiež to bral na firmu, 12 500 v hotovosti a 400 eur mesačná splátka, preplatenie na 4r cca 1200eur.. Interiér celkom zaujímavý,kufor taky akurátny, posed vyšší, pochvaluje si, v hľadáčiku bola cx5, subaru XV a Toyota rav4 s 2.0... :28b7:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Mozes si kupit dustera so 150 konovym benzinom, ktory naozaj ide a ostane Ti kopec penazi na benzin. Mam druheho dustera, za rok a necely mesiac som mu nagulal 60 tis km. Prvy duster za necele 4 roky nagulal bez poruchy 200 tis km.

Rav4 s hybridnou 2.5 ide velmi dobre. Len je asi nad tvoj rozpocet. Pozri c-hr, ta by sa do limitu zmestila.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

a preco nevezmes znovu Sportage? Pomer cena vykon kvalita je najlepsi.

Zaostava v modernej technike, resp len za priplatok. :(
to sa zmeni az s novym modelom - veci ako lane assist, adaptivny tempomat a pod. Ale ak to nepotrebujes, niet lesej volby.

Ak to chces, potom pozri aj C5 Aircross, fajne jazdne vlasnosti, dobra cena k modernym asisentom. Len ta kvalita :-(

Za 22kE zozenies aj s dieselom - sice je dost uzraty, ale vraj dobry. Ja uz mam na 1.5bhdi cca 3000km a zatial jedna porucha. No PSA nie je Kia :-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ja uz mam na 1.5bhdi cca 3000km a zatial jedna porucha.

co ?
corocafe
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28.04.2007 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa corocafe »

Ahojte , tak som si všetko čo ste napísali pozorne prečítal. Aj na základe Vašich rád som od toho Opla upustil. Skúšal som Mitsubishi Cross , ale neviem....akosi kúsok menší kufor a potom info že Mitsubishi sa sťahuje s trhu. Nakoniec ale zvíťazila KIA. Presvedčila ma svojou robustnosťou a aj cenou. A teraz ešte majú celkom fajn akciu na naftové motory , takže zrejme sa vybyriem touto cestou. Ďakujem za Vaše názory a postrehy. Pomohli ste mi.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Ten pojem SUV nie je na mieste. Nie všetko čo vyzerá z vonka trochu natiahnuté do výšky je SUV. Taký Qashqai, to je skôr vyvýšený Citroen C3 ako veľké terénne auto typu SUV. Preto vymysleli aj kategóriu crossrover, a to je to o čom hovoríš, nie o SUV :)
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Yxo a čakal si viac porúch za 3tis.km, tak sa utešuješ, že zatiaľ len jedna? :-) Nové auto by nemalo mať poruchu minimálne prvých 200tis.km, ale to dokážu len niektoré značky...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

200t km je celková projektovaná životnosť aut kategorie M1
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ako ktorého. Videl som Hondu Jazz čo mala 440 000km a bola z roku 2014. A majiteľ nevyzeral, že by sa jej chcel zbaviť :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných