Hyundai i 40 1.7 cw crdi r.v.2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Niektorí nemajú problém, keď si donesieš vlastný olej..
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Neviem v ktorom značkovom servise to tak robia..ale kludne napíš..
Ja som volakedy ale 5 rokov doazdu potreboval vymeniť ložisko na kolese na passate B6 a dokonca známy čo tam robí ma odpálkoval, že to maju zakázane robiť, lebo nevedia potom dať na to záruku..
Ale na druhej strane aj maju pravdu..vymenia ložisko ktoré ja prinesiem a náhodou sa mi po pár km rozpadne a ja to pôjdem reklamovať že ho zle vymenili..
Značkové servisy robia na úplnej inej báze ako "garážnici" tam pridí nejaký mystery zákazník s Audi A8 trebárs a povie čo mu nefunguje a musia to pekne odstrániť tak ako sa patrí a žiadna tipovačka, lebo hrozí že prídu o licencie značkového servisu..
Nefunguje to tam systémom garážnika, ktorý povie hento je zlé vymeníme..aháá tak ono to nebolo ono sakra!!tak vymeníme ešte toto a tak dalej..Ja osobne som sa vždy u garážnikov len ofajal..aj naposledy ma pri mojej A6tke odrbkal najmenej o 400 eur..lebo tipovačka..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Herin: už tu bolo viac krát napísané, že sú garážnici pre ktorých autorizák pošle auto a s full servisom si ich odvezie na najdenie nejakej závady, za čo im kralovsky zaplatia. A funguje to tak aj v iných odvetviach kde sa točia iné prachy a dokonca aj v medecíne.
To že teba oklamali je slovenský folklor a je to vlastne tvoja chyba - nehladal si najlepšieho. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

no tak asi musím mať totálnu smolu...tu sú moje dočinenia s neznačkovými servismi:
1.Auto vydávalo pri plnom rajde taký neprerušovaný hluk-Autoservis na Galvaniho v BA: Pane to musíme vymeniť celú nápravu a to by bolo za 800 eur minimálne mi hovorí pán odtial.
2.Auto chvelo od cca 120 km/h opäť garážnik, ktorý si hovoril že je expert a určite vyrieši problem s chvením, strpaním a podobne..tak som šiel z BA 110 km do jeho dielne, dal auto na zdvihák pokukal-nič nenašiel..tak naštarovalo sa auto na zdiháku a zaradila sa rýchlosť aby sa kolesa točili vo vzduchu..a predne kolesa ako sa točili, tak vytvárali ako keby miernu elipsu cca 1 cm do strany..mal som vtedy nahodené úplne nove pneu Bridgestone s pár km..tak mi povedal, že su vadne gumy..pneu som dal na ine auto kde samozrejme nič nerobili..na moje som hodil zimne a chvenie také isté..
3.Auto mi hádzalo pri záťaži do nudzáku..išiel som zase ku gáražnikovi, ktorý to napojil na diagnostiku a po pol hodine zadrel že odišlo turbo..mne sa to nezdalo, lebo auto ani nedýmilo a na volnobeh sa dalo v pohode vytočiť..tak som trošku pátral a nakoniec praskol aktuátor turba..cena 90 eur a vymenil som si to sám..
dalej už ani nebudem písať..
tých dobrých garážnikov čo sa rozumejú a maju ozaj vyriešiť problém zákazníka je asi tak 1%..
Nedávno som sem dával temu o mojom druhom aute Audi A6 C7 a to že mi pri akcelerácií chveje-pri nom už lutujem že som si to nedal zistiť v značkovom servise..
tak v dvoch servisoch to auto bolo a v jednom tipovačka za 1950 eur, ale oki menili sa tam veci ktoré už plnili svoju funkciu len čiastočne/spodne priečne ramená a silenty na motore a diferáku/ ale závažie na kardane sa menilo za 400 eur úplne zbytočne..
v druhom servise mi povedali že oni nevedia čo s tým je a že platiť ani nemusím tak som im doniesol flašku Jagera..
Tak som si dal auto na hever cez víkend a reku že skusim poloosi, ta jedna aj druhá mala horizontálne vôlu..jedna tak 2 mm a druhá snád aj 4 mm..a ked som mal dolu koleso, tak som zobral pajser a pozapačoval som ramená..a spodne rameno také to ohnute pekne pod pajsríkom chodilo asi tak 2 cm horu dolu..dokonca ked som ho chytil rukou tak som s ním dokázal hýbať horu dolu..tak čo tam potom kontrolovali???
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie žeby som pochyboval čo herin hovorí a nie je to tajomnstvo,od určitej úrovne techniky už ide čistá tipovačka,slepá baba,bludy.Pretože diagnostika je mnohohodinová a vyžaduje ozaj veľkú sústredenosť,kľud a veľa vedieť.Takú požiadavku spĺňa minimum malých dielní a aj tie sú zamerané na riešenie týchto problémov,to nie sú platničkári ani olejári.Oni sú,je ich viac než sa zdá,len nie je o nich známosť,reklamu nepotrebujú,práce majú dosť a zväčša aj zabehnutý nejaký systém ktorý selektuje,to nebývajú dielne z otvorenými dverami na ulicu.

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní