Prihlasenie auta z USA 2020

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

414015
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 05.04.2007 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 414015 »

zdravĂ­m....poslite mi spravu na - prihlasenie.usa @gmail.com ja sa Vam ozvem

s pozdravom
vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado10 »

MP3, masš pravdu o toyote, ľudia na Slovensku a trh je mimo zdravého rozumu, tie percentá by som troška poopravil, ja jazdím štvrtú benzínovú Toyotu a camry sa po rokoch začala znova na SK predávať a videl som už aj dve jazdenky tundry, pri nich je aj Touareg hovienkom
Avensis 4AFE ex
Corolla VVTI ex
Corolla Valvematic 270 000
Rav 4 vvti 137 000
Honda XL,CBF
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zena mi pili usi, chcela by bud Viano extralong alebo to co si teraz napisal. Ked sa povie Mercedes, vsade zostava klud a pokoj ; ked ale niekto zahlasi ze tundra tak mam sfleku tesno v trenkach a jezia sa chlpy...

A pre mna bud nieco velmi ekologicke teda napriklad https://images.carforyou.ch/2019/08/08/ ... TVsQzB.jpg alebo vitaza z tohoto suboja https://postimg.cc/WDDvLphT (to skrčené cierne chúďatko je prosim X Sedem a su ukrutne drahsie takze vitaz hentoho suboja je dany dopredu jak ficove slovenske statne zakazky).
jojko1001
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

lagunagrand napísal:Ďakujem Vá za skúsenosti a rady. Tak pôjdem do EU verzie.
tu máš takú mazdu za 7tis,a je na skok 5(2010 160tis.204kW 7miest.plná koža
https://home.mobile.de/MKHANAFERAUTOMOB ... _293975312

:3020:
lukasz9
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 06.08.2007 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasz9 »

Zdravím páni, ako je to s prihlasovaním bežného európskeho vozidla(nemecký výrobca) z USA?
Je to také komplikované ako pri klasických amerických autách?
Cena je zaujímavá ale nechcem riskovať nejaké prípadné problémy.

Ďakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je to rovnako komplikovane pretoze maju specialne americke VIN takze kazdy somar okamzite vidi ze to auto nebolo pre tento trh. Rovnako zostavaju problemy s cervenymi svetlami, nepritomnostou hmloviek (to uz dnes asi nehrozi), neparnymi frekvenciami na radiu, budikmi v milach ktore nie su prevadzkovy problem ale ked mas znacku ze mas ist 70km/h tak je to 30 mil alebo 40 mil alebo kolko (ano viem, vacsina budikov uz su podruzne aj s kilometrami ale tralala)...

plus mam dojem ze americke svetla tiez nie su uplne presne rovnake ako europske, ale to mozem trieskat. V kazdom pripade sa ti neoplati doviest Mercedes X z Ameriky, ked "rovnaky" Mercedes X mas tutok - to co je zvonku MUSELO byt havarovane atd, pretoze inak by to ekonomicky NEBOLO MOZNE tahat cez pol sveta, platit cla, dovozne prirazky, >2000$ lod cez ocean, vsetky naklady spojene s tym aby sa auto dostalo z lode a na lod blablablablabla.

Vedecky zaver : proste sa na to vyser.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Tak co teraz, ako na tie americke velkopriestorove velkoobjemove pick up trucky? Ako citam tak aj tie co sa uz doviezli budu mat vacsie ci mensie problemy.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Treba hladať ich europske verzie a voliť iných politikov. Aj jedno aj druhé sa dá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

pick up truck alebo napr. Escalate s 5 litrovym benzinom ktory ma oslobodit mysel v inej teme o tahani privesu ma europsku verziu ?

Politici ktorych volime my vela vody vramci eu smerovania vela vody nenamutia
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> pick up truck alebo napr. Escalate s 5 litrovym benzinom ktory ma oslobodit mysel v inej teme o tahani privesu ma europsku verziu ?


jasne ze ma, kazdy Dodge RAM, Cadillac Escalade, chod sa opytat do TODOSu v Bratislave. Tam ti predaju aj uplne uplne nove, vonave. Europske samozrejme. Tak ako Volvo XC90 ma americku verziu (kamarat si doviezol z Ameriky zo vsetkymi specifikami), tak Dodge aj Cadillacy maju europske verzie. Inak ta Eskalada ma vyrazne cez sest litrov, nielen päť ale to je nepodstatne.

Oslobodte svoju mysel chlapci :) ano s tymi politkmi je pravda, tam sa moc oslobodit neda.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Odvolavam co som napisal ... Idem sa hanbit do kuta.
lukasz9
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 06.08.2007 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasz9 »

mp3turbo napísal:je to rovnako komplikovane pretoze maju specialne americke VIN takze kazdy somar okamzite vidi ze to auto nebolo pre tento trh. Rovnako zostavaju problemy s cervenymi svetlami, nepritomnostou hmloviek (to uz dnes asi nehrozi), neparnymi frekvenciami na radiu, budikmi v milach ktore nie su prevadzkovy problem ale ked mas znacku ze mas ist 70km/h tak je to 30 mil alebo 40 mil alebo kolko (ano viem, vacsina budikov uz su podruzne aj s kilometrami ale tralala)...

plus mam dojem ze americke svetla tiez nie su uplne presne rovnake ako europske, ale to mozem trieskat. V kazdom pripade sa ti neoplati doviest Mercedes X z Ameriky, ked "rovnaky" Mercedes X mas tutok - to co je zvonku MUSELO byt havarovane atd, pretoze inak by to ekonomicky NEBOLO MOZNE tahat cez pol sveta, platit cla, dovozne prirazky, >2000$ lod cez ocean, vsetky naklady spojene s tym aby sa auto dostalo z lode a na lod blablablablabla.

Vedecky zaver : proste sa na to vyser.
Diky za odpoveď. Aby som to upresnil, nebudem robiť reklamu inzerátu, ale jedná sa o výkonné auto z kategórie superšportov takže výber je bohužiaľ dosť malý, inak by som nad autom z USA ani neuvažoval. Auto je fyzicky na Slovensku a predajca ho vraj vie po dohode prihlásiť(cca 1400e). Zrejme to nebude problém, ide o nemecké auto, skôr mi ide o to či nemôžem mať neskôr problémy na STK len kvôli americkému VIN, prípadne na diagnostike(iná koncovka alebo soft). Samozrejme zadné svetlá by boli vymenené za ,,naše´´, budíky sú vraj už vymenené za európske.
Som obozretný a súhlasím že to kľudne môže byť opravená búračka dovezená na ľahký kšeft, ale toho sa bojím najmenej, mám fachmana ktorý by to na 100% odhalil.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aaaale co by si sa hanbil prosim ta, ved od toho tu mame diskusiu aby sme sa nemuseli pobit v krcme :) Luki, posli mi prosim sukromnou spravou aky je to voz.

Nemecky sportovy, dovezeny z Ameriky, tu sa zase idem hanbit ja :) ze ma moc nenapada... nejake tipy mam ale nic take co by sa vyslovene muselo tahat spoza oceanu lebo u nas na kontinente nie su.
lukasz9
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 06.08.2007 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasz9 »

Turbo, máš SS, som zvedavý či bolo medzi tvojimi tipmi :)

V Nemecku by niečo podobné bolo ale na Slovensku ani v Čechách na predaj ani jedno, okrem tej ameriky :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hoj veru hento nebolo, ani by ma nenapadlo tahat z Ameriky. S najvacsou pravdepodobnostou bolo klepnute, ako vravim SVETLA su ine nez v Europe (nie zadne koncove cervene svetla, ALE PREDNE SVETLA SU INE ! takze to mas tri tisice na vymenu)...

a nezabudni jednu drobnost co sme doteraz nespomenuli lebo sme nemali konkretne podmienky : hento auto s najvacsou pravdepodobnostou nebolo preclene lebo to nie je napisane v inzerate. Takze si priprav clo, tusim 10% z ceny auta PLUS vratane prepravnych nakladov ! Coze ? Nezmysel ? Ano.

A este sme neskoncili : z tej celkovej ceny aj cla budes musiet zaplatit DPH. Sukromny obcan, nech sa paci 20% navrch. Pozor na to.

Drzim palec, ja by som do toho nesiel. Cakal som nejaku SL600, 911 GT2/3, Alpinu B12 alebo takuto zverinu, netrafil som sa, ale zase uplne mimo som nebol. Pozri inzeraty v Nemecku, cisla su dokonca mensie nez na akych skoncis s tymto konkretnym vozom. Predstieraj ze mas zaujem, vynuraj VIN cez telefon alebo osobne, a potom ho pozri na webe. Napises znacku vozu VIN a cele cislo, mozno najdes zaujimave obrazky :) napriklad https://www.clearvin.com/payment/prepar ... Y2KDA18141

A ked ti budu o dva roky na STK robit problemy, potom co... uz nie su casy ze za dvacku vybavi kazdy vsetko.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní