Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Skutočný telefonát do práce: Majster nedojdem dostal som defekt ,stojím na pumpe xy (30km) - Daj si kávu a čakaj , idem pre teba, musíme spustiť výrobu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

bábovka, pumpa,kava... ja som zazil aj ine,fujavica,tiez telefonat,sefe neda sa,za dedinou kalamita. On...posielam pre teba traktor. Na tie casy uz len spominat sa da :) ,akurat neviem uz ani sam ci v dobrom
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja spomínam na to všetko s nostalgiou.
A potom sa preberiem, otvorím oči a chce sa mi grcať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7151
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

mp3turbo napísal:hento co som linkoval hore si zaregistroval ?

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv

garantovany rezervovany vykon pre kazdeho ze ? Az na to ze ta vypneme ked sa blizi problem :) a je po garancii. Sefe, dneskaj som nemohol prist do roboty lebo mi v noci tie svine vypli elektrony, tak mam vybity Špringer a tych 14 kilometrov do roboty nedam.

Nezúr šéfe čo mas penu na papuli, aj spalovaku sa moze nieco stat dvakrat do tyzdna :)
Zase robíš s komára somára :3906: nemal si nikdy asi tarifu DD3 na ohrev vody že ???

Tam to funguje rovnako garantujú ti že ti to poskytnú na minimálne 8 hodín ale sami si určia kedy ti to odpoja kvoli špičke.
Ale nemože sa stať že budeš bez teplej vody.
Presne toto je nástroj na stabilizáciu siete.

A keď už máš bopky z dojazdu nieje najmenší problém zapojiť pred namíjačku skrinku čo ti po odpojení lacnejšej tarifi na chvílu zapne štandardný prívod , a po obnovení nabíjacej tarifi ti znovu na nu prepne. Investícia 20 eur.

Kolegovy sme to takto robili pred rokmi na ohrev TUV. Funguje to perfektne. lol

EV treba nabíjať hlavne v noci , ja konkrétne mám vdaka Magne (variabilna tarifikácia)od 22:00 do 6:00 elektriku (komoditu)
Za polovičnú cenu, a bez odpájania.
V noci je tak málo vytažená sieť že všetci budú radi keď zapnem nabíjačku na noc.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

EV sa bude nabijat nepretrzite vkuse kazdu minutu stovky, tisicky kusov hlavne cez den ked uz ich tak velmi chces, kedy ludia ziju cez den alebo v noci? kedy su plne benzinky cez den alebo v noci? Nemaju vsetci nalinkovany zivot na 30km denne rano do roboty, poobede z roboty a potom si cez noc nabijem, takto to nefunguje. Inde nejde len svoju trasicku dookola, ked do toho nieco vojde uz je problem.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa a566 »

nagy@vodrazka.sk napísal:
EV treba nabíjať hlavne v noci
sa tesim co budes robit cestou do chorvatska na tragaci... :40bd:
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7151
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

90% trás ideš stále to isté okolo komína.
Cez den sú normálny ludia v práci , če majú EV odparkované pred prácov, poobede sa chodí na nákup a pre decká do školi alebo škvolky. Keď potom všeci prídu domov možu zapojit EV do tarifnej zásuvky a majú minimálne 10 hodín času na nabíjanie , čiže pri 14A bežnej AC nabíjačke máš možnosť dostat do baterky 30kwh. ( a sú aj 2x výkonejšie na 400VAC)
Priemerná trasa slováka za deň je do 40km/den, to znamená že ti bude chýbať v baterke 6KWh.
Čiže máš na nabíjanie obrovskú rezervu.

Tých zbilích 10% jázd čo prekročíš hranicu okresu ti tiež cez noc dokáže nabiť AC nabíjačka 14A min. cez 50% a to rátam že máš Teslu s 60KWh baterkov.

Bežný Leaf s 24KWh baterkov nabiješ do plna aj s časovou rezervou.

A tú jednu trasu do mesiaca čo pojdem dalej ako je dojazd spravíme cez rýchlonabíjačky, tam nemá význam hladieť na cenu alebo čas nabíjania , dá sa to pekne nakombinovať s obednou pauzou.

Za ušetrené prachy za benzín si zaplatím 14 dnový pobyt v chorvátsku a na cestu si požičiam auto aké len budem chcieť. :40bd:
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7151
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

MP3 tu je ten rozpis aj s DPH s Apríla 2019

4x Goodwe 25kw - 7182 eur
Panely 324ks - 25920 eur
Konštrukcia - 2980 eur
Kábel - 1500 eur
Projekt+ revízia 800 eur
Meracie transformátori s certifikátom - 450 eur
Rozvádzač komplet s črevami- 2030 eur
Montážny materiál 1200 eur
AC pripojovacie káble 1514 eur
Spojovací materiál 300 eur

Mali sme na výber viacero variant, toto by mal byt finál. :3906:
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

ACEA připomněla, že ze 60,9 miliardy eur investovaných autoprůmyslem starého kontinentu do výzkumu a vývoje je velká část určena k dekarbonizaci. Díky tomu se prodej dobíjecích vozů v EU zvýšil o 110 %, z 218 083 v roce 2017 na 458 915 v loňském roce. „Investice do infrastruktury však tento růst zpomalují. Ve stejném období se například počet nabíjecích bodů pro elektromobily zvýšil pouze o 58 %,“ dodává ACEA. Stavba nabíjecí infrastruktury nemůže ležet na výrobcích aut, stejně jako doposud automobilky neprovozovaly benzinky, což by ostatně antimonopolní úřady snad ani nedovolily.

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Martin : to su velmi prijemne ceny. Bez zliav za velkoodber dnes cize jeden a pol roka neskor vidim na webe s danou :

100kWp panelov (222x 450Wp) za 23076,-
3x 33kW menic za 6770,-
konstrukcia, kabel bude plusminus halier to iste mozno par stoviek menej kvoli mensiemu poctu panelov (222 namiesto 324)
ostatne bez zmeny

cize by sme vedeli usetrit zhruba 4000 mozno 5000 eur (velkoodber) pri celkovej cene okolo 44000 eur, urcite nie viac. Takze 10%.
Navratnost na urovni okolo tri a pol roka zostava stale platna. Firma kupuje bez dph, takze od cisel hore odratat 20%...


Vsevetko : "Díky tomu se prodej dobíjecích vozů v EU zvýšil o 110 %" ja si tak nejak myslim ze nie diky tomu ze automobilky nainvestovali 60,3817346 miliard... ale kvoli tomu ze ich aj ludi europska unia tlaci do tohoto, inak by to nebolo. Spravna veta znie "Diky tomu ze Europska Unia na čele s pár emisne vyšinutými co sa vozia na 760iL a A8L tlaci na elektromobilitu, diky tomu pochovame nas priemysel a ekonomiky. Dame priestor Cine aby sa lepsie uplatnila u nas v Europe kedze bude mat nizsie ceny vdaka tomu ze tam sa trosicku serie na taketo ekoteroristicko-zelene detaily. A ked bude velmi zle, zacneme 5-6 rokov oneskorene reagovat na nepriaznive podnety ako sa napriklad terazki posledne stalo s oceliarmi... zaviedli sme nejake drobne cla a poplatky na ocel kedze nam zacali padat podniky kvoli lacnej Cine. Ale my budeme mat krasne zelene rastlinky a vela casu aby sme ich pozorovali cely den kedze robota nebude".
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Pre firmu je 3-4 rocna navratnost super "kseft" .
Tak bud su vsetci natvrdli alebo necitaju toto forum :)
Ziadne masivne zavadzanie ftv vo svojom okoli nevidim.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7151
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Rezervovaná kapacita sa uvolnuje postupne teraz bolo na celé západné slovensko tuším iba 30MWp.


Vypustili nejaké nové baterky
https://www.teslamagazin.sk/bateria-tesla-4680/
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

firmy na to nemaju peniaze, priority a zmyslanie. Zasadny problem je ze MUSIS 100% zozrat aby si bol na 3.5-4 rokoch navratnosti, ked zozeres len 50% tak si zase na 8 rokoch a to uz je tazsie niekoho presvedcit jaky je to bomba kseft...

lebo proste neni. Cert vie ci este budes mat firmu o osem rokov.

Tesla baterky : kvoli vacsiemu formatu je to jasne, si zober kolko "odpadu a balastu" je v 18650 formate v porovnani s tymto 4680. Do noveho 4680 natlacis viacej uzitocnej chemie v porovnani k separatorom, izolantom, plastovym obalom blablabla, navyse si nakresli na papier cylinder (=kruh) 18mm a 46mm a potom ich skus vedla seba nad sebou pospajat 20. Kolko ti vyslo mrtveho miesta kvoli kruhu ? Vela vela percent.

Sprav to na 4680 a mas daleko menej mrtveho miesta = vyssia energeticka hustota. PReco asi su vsetky nove clanky z Ciny tzv. prizmaticke ? Teda prosty kvader a hotovo... https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 7a4blMb2w4

sa cudujem ze Tesla nesla do tehliciek - vidim jediny problem, ze autobaterka ma proste strasne vela zahybov atd cize by s tehlami nedokazali dobre vyuzit miesto ktore sa v karoserii ponuka. Bud by ich doplnili nejakymi cylindrami co je nezmysel - drzat dve vyrobne linky, rozlicne voltaze atd, alebo to proste cele spravia na cylindre co sa aj stalo.

A ze preco nie vacsie ? Z toho isteho dovodu :) cylindre 150-280 tiez nie su med lizat, maju to proste chlapci spocitane tak aby bolo co najlepsie.

Ano, nejaky drobny pokrok v chemii vnutri, par percent tiez hraje ulohu. Ako Stevie Wonder povedal, uvidime.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa a566 »

nagy@vodrazka.sk napísal:
A tú jednu trasu do mesiaca čo pojdem dalej ako je dojazd spravíme cez rýchlonabíjačky, tam nemá význam hladieť na cenu alebo čas
:40bd: testovali vo fr baterkovy pezot e2008, na rychlonabke ionity 146km dojaz vysiel kur-wsky draho 54€. v porovnani ako benzinak s 28l/100
a to sa oplati :2f93:
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Obrázok

Z baterie mercedesu je ich tam okolo 380kusov.

Problem je, ze ty vsetko vidis len v zrkadle to co mas ty ale kazdych dalsich tisic ludi to moze mat uplne inak ako nalinkovane rano do roboty, potom z roboty a potom po deti a domov na 10 hodin na nabijacku. Tak keby som mal fungovat nechcem auto lebo by som ho rozbil s kladivom keby som takto mal fungovat. Mne sa moze stat, ze vecer ,i zazvonim telefon, ze rano o 4tej mi treba ist 300kilometrov tam a 300 naspat a cely tvoj zivotny plan je v p.deli za sekundu a ja som skoncil to co urobim s usmevom teraz by ma potom roztrhlo od zlosti keby som mal niekde unaveny cakat ako bu.ik na nabijacke tam by som to elektricke hno.isko nechal a isiel prec.

Chcem nabijat bateriu z domacej zasuvky, vobec ma nezaujima nejakz leaf ale 80kwh bateria v mercedese, ktorej nabijanie bude trvat 40hodin z domacej zasuvky a dalsia vec je kolko si tych elektromobilov v zivote ponabijal? ze to mas vsetko presne vypocitane, ktore kolko sa bude do akej kapacity nabijat a kolko prejde. Neriesil a nevlastnil si este ani jeden kus. Vsetko mas len virtualnu realitu, pocitacovu hru.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných