Audi A4 b8 - led hmlovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ulgo0908
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 14.08.2016 17:37
Zdieľať na Facebook

Audi A4 b8 - led hmlovky

Príspevok od používateľa ulgo0908 »

Nazdar, viete mi poradit ake kupit ledky do hmlovych svetiel na A4 B8?
Pripadne aspon aky tam mozem pouzit typ, vdaka!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uplne ziadne. Do hmly sa totalne nehodia svetla zafarbene do fialova co su vsetky LEDky. Aj take ktore tvrdia ze su "tepla" farba 3000K su prdlajz a v danom farebnom spektre maju zhruba len polovicnu az tretinovu energiu (a realnu svietivost) ; je to sposobene ich konstrukciou a prirodzenymi vlastnostami.

Ak chces nieco do hmlovych svetiel, tak obycajne halogenky uplne s prehladom. Dokonca existuju ale su zakazane :) nadherne zlte pretekarske hmlove svetla aj vo verzii 100W a tie presvietia take hmlove steny co by sa nesnivalo. S hmlovkami nejazdis prilis casto takze akakolvek zivotnost halogenok ta trapit rozhodne nebude - prakticky 100% aut ma po 10 az 15 rokoch prevadzky stale povodne hmlovky z vyroby.
ulgo0908
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 14.08.2016 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ulgo0908 »

Otazka bola ake konkretne pouzit ledky/pripadne ake v tomto modeli pouzivate.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ako aky typ.ved to mas v knihe od auta aky typ tam ide.alebo vyber ziarovku a pozri sa.

ledka je ledka.inac na hmlu aby to fugovalo treba zlte svetlo alebo obycajnu halogenku. na frajerinu pouzi hocico.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

@mp3

myslim ze v tomto pripade je u zadavatela potreba presvietit hmlu na rebricku priorit niekde na poslednom mieste ak vobec
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
ulgo0908
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 14.08.2016 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ulgo0908 »

Je evidentne ze sa jedna o vyzor , nie o ucel. Chcel som si usetrit robotu s vyberanim. Objednam a idem nahodit. Nulovy prinos pre tuto temu, ked neviete odpovedat na otazku, naco komentujete offtopic..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ach panko je najmudrejsi lebo ma A4... tak dobre, kedze to musi byt LED tak potom Stratus LED, najdes na amazone. Kaaaamo lebo co si objednas ty, to bude čajík hodny akurat do Dacie a aj to hrdzavej desat rokov starej s viac nez dvestotisic kilometrami.

Takto to svieti, JEDEN kus : https://youtu.be/KCUegT97d4g?t=37

ty budes mat v hmlovkach dva. Doporucujem vyhodit aj standartne tlmene LEDky (urcite mas full LED ved nie si nejaka chudoba) a takisto aj dialkove nahradit - to by v tom bol cert aby SEST takychto nepresvietilo nejaku drobnu "hmličku".


https://www.youtube.com/watch?v=Pit33Lng2so

Inak velmi silno by som rozmyslal ze prevrtam dalsiu dieru do tej hmlovky a nainstalujem druhu takuto ledku. Dohromady by teda boli styri v hmlovkach, dve nalavo, dve napravo aby sa dalo dobre blikat ked niekto bude zavadzat vo Fabii alebo nejakom francuzsko-spanielskom crepe, proste chapes ked nepojde v kvalitnej nemeckej premii.
Rudo100
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 27.12.2009 16:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rudo100 »

A nebude mať riadiaca jednotka problém prijať ledky ?
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

mp3 ale svieti to dobre, ked som videl tie osvetlené skaly, alebo tú dráhu :d :D
Chápem zadávateľa témy že chce mať auto kde je všetko v studenej bielej, len niekde tá farba svetla nemá ten spôsob využitia na čo je vo svetlách určená..Do hmly patrí čo najžltšia, aby si niečo videl..
Hmlovky použijem asi tak 2x do roka, tak to by som nejako neriešil...a myslím, že to prežijú aj vodiči čo pôjdeš oproti nim ked budeš mať hore biele a dolu žlté svetlo..nikto normálny na teba nebude pozerať divne..ale možno kamoši na parkovisku ťa zvozia že?
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Pokial si z kamošovej B8-čky pamatám tak je tam bola v hmlovkách žiarovka philips H11/55W long life a ak chceš rozumnú náhradu čo niečo vydrží tak:

https://www.mall.sk/denne-svietenie-aut ... -oQAvD_BwE

cena adekvátna kvalite a životnosti :)
ulgo0908
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 14.08.2016 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ulgo0908 »

Uprimne je mi jedno co si myslia ostatni. Riesim to co sa mi paci, mam auto to ako konicek. Obmedzeny mozog proste ako turbomp3, pripadne ini co to nevedia pochopit. Okamzite sa musis navazat do niekoho co ma a4, len preto ze to je premiovka a neviem co dalsie. Hmlovky som za 10r jazdenia bez nehody nepouzil nikdy, takze to je pre mna dizajnova zalezitost vyuzivana s funkciou comming leaving home. Ubohe posmesky fakt.. tu clovek nestrannej rady sa nedocka.. rovnako ako som sa v inej teme dopytoval na denne svietenie cez parkovacie svetla.. samy hejt.. nic ine. Zakazane a blbosti okolo toho. Nebudem snad palit xenony ked mozem svietit 5e ledkami cez den.. popravde uz som ani necakal rozumnu odpoved.. lebo tu poznate len 50kmh v obci, 1.2 htp benzin.. auris.. atd. Stale rovnake kecy, posmesky ked sa clovek nieco opyta co nie je v sulade s vasim rozumovym nastavenim. Boz3 chran by clovek chcel riesit nejaky chip.. tuning.. nieco co je nestandardne... s krizom na takých.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pozri, obmedzeny mozog tu niekto z diskutujucich urcite ma - a zrejme to bude ten, ktory vytiahol argument obmedzeneho mozgu a zaroven ten ktory chce NELEGALNE namontovat nieco niekam kde to nepatri lebo to tak vyrobca nevymyslel a zaroven ten ktory bez pičtuningu teda vlastne čiptuningu skoro ani nevie vyjst zo dvora.

Vies o tom ze pri ciptuningu menis emisie svojho auta, cim sa stava NELEGALNE na ceste ? Predpokladam ze ta to vobec nezaujima - kedze nemas obmedzeny mozog.



" Uprimne je mi jedno co si myslia ostatni. "
ulgo0908
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 14.08.2016 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ulgo0908 »

A sme doma.. odbornik na zakony a dopravne predpisy. Profesia policajt alebo tzv. Slovenská ovca? S tvojim stylom vyjadrovania sa ku vsetkemu a kazdej teme mal uz nejeden problem..
Naposledy upravil/-a ulgo0908 v 22.09.2020 14:05, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prepac, co si vravel o tom obmedzenom mozgu ? Nezamyslaj sa, nema to zmysel - inemu by som povedal "zamysli sa".


Poradil som ti Stratus LED. Dal som ti konkretne videa preco. Montuj. Obmedzene mozgy zanedbaj.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Kámo páliť xenony? to snád nemyslíš vážne toto...
Xenonová výbojka vydrží cca 3000 hodín..čo máš pri priemernej rýchlosti 40 km/h svietenie na 120 000 km...za akú dobu tolko najazdíš?Ja jazdím cca 40 000 km ročne na mojom súkromnom aute a vymeniť raz za tri roky 2 výbojky ktorých cena je dokopy 50 eur ma teda fakt nezabije pritom čo mi pretieklo nádržou xy tisíc eur..
A ked tam chceš ledky tak určite tam nedávaj tie 5 eurové šmejdy o ktorých si písal..Dobre a kvalitné ledky ktoré neblikaju a nerobia blbosti stoja od 20 eur vyššie s kvalitnými čipmi a chladením..

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných