Skoda Octavia II 1.6 mpi, BSE ,2011

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

Vymienal som si to nakoniec sam, pri zdvihnuty auta a skusani ako reaguju platnicky na tocenie kolesa ,nozna rucna brzda vzdy sa vratili do volneho stavu,tak isto po jazde som zdvihol auto a skusil opat tocit kolesom

Viac neviem akko by som skusal v amaterskych podmienkach
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

Takze som tu opat po dvoch tyzdnoch, auto opat dneska nechcelo nastartovat, opat v praci...vylucil som horko lebo dneska horko nebolo nejako moc, uz bolo v aute aj 50°C a auto chytilo hned, dneska nic..tocim tocim nic... chvilku prestavka, skusil som pomackat kabel co ide zo spinacu pri olejovom filtry , idem nastartovat auto chytilo hned.... odvtedy opat ide...mozno to bola nahoda mozno nie...

Nedalo mi to tak som skusi to cidlo rozpojit ze co to bude robit pri startovani...auto najprv sa tvarilo ako ked mi nejde nastartovat, no potom auto chytilo a ledva klepalo az strelilo do sania..., cize motor len netocilo ale snazilo sa aj chytit....po dany naspat auto ide normalne, este som skusil aj odpojit cievku konektorom auto sa tvarilo ako ked nechce nastartovat...zajtra idem na diagnostiku , uvidim ci vyhodi teraz vobec nejake chyby aj keby hej je to otazne,lebo ja som mal rozpojene kontakty, pri klasickom nestartovani su kontatky spojene, takze neviem ci sa mozem spoliehat na diagnostiku..chcem zistit len ci vyhodi chybu z cievku, snimaca...

Uz neviem co stym mam robit v servise tak isto nevedia, mam to doviezt ked to nepojde , ale co ked auto behom minuty nastartuje....
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

Tak som dal dolu cievku, rozpojil hlinikovy blok co tam je od spodnej casti kde su koliky je akasi hmota, pripominajuca gumove cukriky, a cez prostredny port ide prasklina v plaste, tak neviem ci to moze sposoboat aj ona...
PeterKMY
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.09.2009 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY »

Tak stale mi to robi, raz bola prestavka 2 mesiace, potom opat interval 2-3 tyzdne,dokonca to raz robilo 3 dni po sebe potom opat pauza, , teraz vymene doposial: snimac kluky, snimac otacok - po tejto vymene bolo 2 mesiace pokoj, asi len nahoda.... posledne zistene ze nedava iskru , samozrejmena 3 start uz auto isrku dalo takze sa nedalo nic viac zistit, vymenili sme rele pracovneho kontatku 458 je to nejake rele asi hlavne lebo po vytihanuty auto zhaslo vymenili sme to.. nepomohlo... teraz sme mohli testovat dlhsie, tak sa zistilo ze isrka nejde,ale do konektora ktory sa dava do cievky prud isiel..... , takze sme vymenili na skusku cievku auto chytilo ale bolo medzi vymenuu asi pol hodina pauza kym sme zohnali cievku druhu... auto chytilo, samozrejme ale chytilo potom aj na staru cievku...tak asi mi zostava uz len vymenit tu cievku...
kkristian
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 02.11.2009 16:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkristian »

Ja mam tiez radost s tymto motorom, mne zas v zavislosti od nalady, hlavne pri studenom motore hlasi vynechavanie 2. a 3. valca. menil som sviecky, kable aj cievku uz 2x a stale rovnako. Podozrievam kabelaz veducu k cievkam, lebo pri dazdi je to horsie. EK som presiel :)

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných