Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ty by si si kúpil auto čo ta samé nabonzuje ???

ziadne ine nebudu. Ty by si si kupil auto co sa odmietne nastartovat ked mu dojde nejaka šťanka v nadrzi ? Aha no vidis, a to cele len kvoli emisiam... inak by to technicky fungovalo bez problemu. A vidis, KAZDE JEDNO AUTO euro6d je take !! Kazde jedno sa odmietne nastartovat, bez ohladu na znacku model motor objem vykon. A co si kupis ine nez euro6d ? Nic. Aky iny dieslik dnes zozenies v obchode novy ? Len Euro6d.

Takze vidis, ludia MUSIA akceptovat niektore veci. Ty by si chcel platit poplatok za prepis/prihlasenie auta podla vykonu a veku ? Nechcel. Ja by som chcel ? Nechcel. Ale musim.

Veterany na ceste jazdit nebudu - aspon citas co ti piseme ? Ja som napisal ze v Holandsku sa dnes plati 269,-eur MESACNE ZA POSRATY SPALOVACI GOLF. To je bratru 13.000 eur za 4 roky ani sa nepohlo z garaze. Myslis ze tamti ludia CHCU ? Nie, nechcu.

Ked dojde 500,-eur mesacne za akykolvek spalovak, dojazdili veterany na ceste. Vsetci ich zahodime a prejdeme na nejake elektro. Hops a ty si myslis ze za stare NEEFEKTIVNE elektro co jazdi 21kWh/100km sa nemoze platit EKOLOGICKA DAN ? Jasneze moze, ved spotrebuje viac elektriky ako elektro co jazdi za 14kWh/100km !

Bimbumbac 299,-eur mesacne za EV ktore zozerie viac nez 18.25kWh/100km. Nemozne ? Fakt ? Zahodis okamzite aj Leafika prvej aj druhej generacie, zoberies si tretiu.

Ano, taku ktora uz bude mat superskrinku v sebe zabudovanu od vyroby. Ze si automobilky podpilia konar ? Ty si myslis ze su radostou bez seba z euro6d, 95g CO2/km a ze miluju mocovinu ktora im dodrbava ich motory cim sa stavaju problematickejsie a poruchovejsie v ociach spotrebitelov ???

Zabudni na pravidla ktore poznas dnes. Ze rozoberes baterku a vymenis clanok. Prdlajz. Nevymenis lebo ti jednoducho nebude fungovat (vymenis dnes vstrekovace v diesliku len tak, bez kodovania, a budu fungovat ?). Ze budes jazdit Leafikom prvej generacie dokial nevypluje dušu teda posledny clanok. NEBUDES. Lebo este som ti neporozpraval pribeh o zdaneni PODLA VEKU bez ohladu na pohon... 5 rocne auto a starsie, nech sa paci 3.000 eur rocne ekologicka dan.

Ze nemozne ? Velmi silno si zapamataj casy, kedy si nabijal EV za beznu cenu doma zo zasuvky, 0.14e/kWh. Tie pribehy budes rozpravat vnucatam a budu mat hubu padnutu dole ze neverim, to neni mozne. A potom este pridas pribeh ze si doma !zadarmo! nabijal z vlastneho solarneho panelu, tak ti prinesu rovno medicinku na ukludnenie.

Nemozne ? Fakt myslis ??? Nemozne asi tak ako nemozny poplatok pri prepise auta podla vykonu a veku ? Nemozne ako to ze ja som hraval na hlavnej ceste u nas v dedine tenis (nie Bublina, ale fakt dedina odkial pochadzam), ze sme mali nakresleny tenisovy dvorec direkt na asfalte ? Ze dnes sa tam stavaju ploty aby decka nebehali na cestu lebo ich garantovane nieco zrazi ?

Napadlo by ta pred dvomi rokmi ze multyotecko Boris Dollar bude z mojich a tvojich poctivych dani stavat tisice bytov pre socialne slabsich ? Myslis si ze je ferove aby sa moja nehnutelnost ktoru som poctivo zaplatil zurivo znehodnotila lebo v Bubline pribudne 3000 bytov ktore "rozdaju" ?

Fakt je nemozne aby toto urobil ??
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aha pozri cerstve z inej temy tutok na fore :

-------------

neviem ako v elektromobiloch ale napr. v manipulacnej technike to mame tak že dokazem odblokovať akumulátor len do urcitej urovne pretazenia pri náraze. Ak tato úroveň je prekročená, akumulator putuje do vyrobneho závodu na kontrolu a odblokovanie.A zadarmo to nieje..... takze ak to takto je aj pri autách tak ďakujem.....

-------------


este stale si myslis ze doma povymiename clanky do konca zivota nasich deti ?
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Ok budúcnosť može byť čerá :3c90: , ale ja budem dúfať že vyhrá zdravý rozum . :4012:
Hentá kontrola akumulátora po náraze má logiku, aj tebe strelia airbagi po náraze.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mp3turbo napísal:..............
Všetko toto by si súdruhovia občania mali velmi dobre uvedomiť keď idú(alebo nejdú) voliť. :4012:
Lenže oni nerozmýšlajú - preto im to zo srdca želám, rovnako ako kovida a iné pôžitky budúcnosti. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco13 napísal:
...dnes som v Dvoroch nad Žitavou postál a obdivoval cukríkový Peugeot 309. :300f:
Biely v stavebninach? Taky som mal zopar rokov :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ale ja budem dúfať že vyhrá zdravý rozum .

mozeme dufat v co chceme, ale dani bude viac a viac. So zdravym rozumom nebudu mat absolutne, absolutne nic spolocne. Nakupil si moju myslienku ze sa moze platit dan podla veku auta lebo cim novsie auto, tym ekologickejsie ? Aj elektro samozrejme... tak ako su emisne limity dnes pre vrciace auta, tak budu emisne dane pre elektricke auta.

0-10kWh/100km spotreba... 800 eur rocne
10-15kWh/100km spotreba... 1200 eur rocne
15-18kWh/100km spotreba... 1600 eur rocne
18-21kWh/100km spotreba... 2100 eur rocne
>21kWh/100km spotreba... 3600 eur rocne


Nemozne ? Ze je to fakt nemozne ? Nerealne ? Myslis ?

Preco je dnes mozne pokutovat auta podla emisii z vyfuku ? Ved spotreba EV je uplne presne to iste ako spotreba spalovaku... proste spotreba. Raz niekoho napadne ze ani tie elektrony v zasuvke nevznikli sami od seba a ze su s nimi spojene NEJAKE EMISIE ci sa nam to paci alebo nie. Pozri sa na cenu elektrickej energie ktoru platis - je tam desat nezmyselnych poloziek, prevadzka informacneho systemu, taketo veci. To uz je zdravy rozum ? Nemala tato polozka jednoducho byt zakladnou sucastou ceny kedze je to normalna nakladova polozka podnikania kazdej firmy, preco zvlast platime tuto sracku zrovna pri elektrarnach ?!


.
.


>> Hentá kontrola akumulátora po náraze má logiku, aj tebe strelia airbagi po náraze.

aha prepac, a vymena clanku samodomo v baterke doma v kravine uz nemoze napriklad sposobit poziar celeho auta a zopar mrtvol, ze nie ? Alebo taky drobny vybuch pocas jazdy ked nieco v tej poskladanej baterke roztrhne, vodic sa zlakne, prejde do protismeru, styria mrtvi v jednom aute, traja v druhom ?

Takze vymena akumulatora za uplne novy diel v pripade akychkolvek problemov s dvomi clankami nedava zmysel, ale zvaranie srobovanie lepenie doma na kolene clanok hore clanok dole coze je to 800 voltov uz zmysel v pohode dava a ziadnu kontrolu potom netreba ?

Ale no taaaaaaaaaak... Ze ten zivot nie je tak jednoduchy ako sa na prvy pohlad zda ?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal:
oco13 napísal:
...dnes som v Dvoroch nad Žitavou postál a obdivoval cukríkový Peugeot 309. :300f:
Biely v stavebninach? Taky som mal zopar rokov :)
Nie ten (ale viem o ňom) červený asi dva domy od toho ciganskeho námestia, chodím tade skratkou domov.

Turbo alebo bude budúcnosť taká , že cestovanie bude znova výsadou bohatých - aj volakedy cestoval len gazda čo mal kone - bíreši sedeli doma na zadkoch
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Keď začneš spochybnovať odbornosť elektrikára čo si otvorí repasáreň EV batérí, musíš spochybniť aj garážového autoservisáka čo ti na dedine v garáži menil brzdy s cigaretou v ústach a na ranajky mal 2 borovičky. Zveča sotva skončil základnú školu( česť vínimkám).
Ja len tvrdím že baterka EV sa mistifikuje a neverím že to dojde tak daleko ako píšeš. lol
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nagy - dojde to možno ešte ovela ďalej a nemá to nič spoločné s elektrikármi alebo garážmajstrami. Jediný dôvod je ten, že štát potrebuje od občanov stále viac peňazí na vlastné fungovanie.
Pretože vodražka má vo firme možno len zopár "darmožráčov" (ludí čo robia farebné tabulky len preto aby ich iní študovali) ale štát ich má tisíce a budú ich desattisíce.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Zdielané informačne databázy by mohli znížiť birokraciu a teda aj potrebu darmožrácov.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To nie je o potrebe darmožráčov. Velká časť mladej generácie, nie je ochotná pracovať ani fyzicky ani intelektualne. Vždy v každej generácii bola takáto časť, len bohatstvom ludí sa táto skupina zväčšuje. Ak sa dožijú dospelosti, neprpadnú drogám alkoholu automatom internetu tak ich rodičia musia niekam upratať. Keďže máloktorý menší sukromník je ochotný platiť človeka ktorý nič nevyprodukuje tak východiskom sú velké firmy a štátny aparát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Jediný dôvod je ten, že štát potrebuje od občanov stále viac peňazí na vlastné fungovanie.

presne tak. Si zober co som poslal minule - ze Ziga suhlasil v 2018 ZA NAS VSETKYCH ze sme sa vzdali akychkolvek zmluvnych penale pokut atd od Talianov z omeskania Mochoviec . Vidis tam niekde logiku ? Je to v poriadku pre nas vsetkych ? Bolo to niekde v mediach predtym ? Svine.

Samozrejme ze garazovy servisak co ma alebo nema ukoncenu strednu odbornu kucharcinu dnes moze opravovat auta - aj v buducnosti bude moct. Ja tiez robim volaco zlahka ine nez som vystudoval, tam problem nevidim.

Kde ale jednoznacne problem vidim je stale vacsia komplikovanost technologii s ktorymi nemaju kuchari najmensiu sancu drzat krok : musis byt elektrikar, programator, hacker, zvarac (optika halo je DNES v autach, inak by sa tie kable proste rusili navzajom, v aute to nebude vyzerat ako v raketoplane)... a to chlapci nedaju. Sa kukni dnes nevedia opravit obycajne dvojturbove spalovacie auticka, co ty chces od elektriky ktora je iny vesmir oproti tomu co chlapci dnes vedia lebo sa cely zivot ucili.

Kedy a kde sa budu ucit na elektro ? Kolko to bude trvat ? To mas rovnake ako keby sa celozivotny uctovnik chcel stat stavitelom mrakodrapu, alebo keby si sa ty chcel stat uctovnikom.

Okrem tejto komplikacie ako vravim su tu automobilky ktore sa budu snazit viac a viac ochranit svoj business. Zober si nejake chymery a'la samoriadiace auta. Prakticky ziadne sukromne vlastnictvo lebo bude strasne drahe, vsetkych nas budu vozit "taxiky" tak ako dnes funguje velka cast New Yorku (akurat s ludskymi sofermi, buducnost bude plne automatizovana). Ako sa take auticko dostane k Jozkovi do garaze ked to proste nema naprogramovane v makovici ??

Odpoved : nijako. Proste nijako. Jedina vec co bude "poznat" je autoTEROrizovany servis a tam sa clanky po jednom menit nebudu, rovnako ako sa dnes necistia vstrekovace a EGR v ultrazvuku, ako sa nerepasuju automaticke prevodovky ale menia za uplne novy kus, ako sa necistia turboduchadla so zatuhnutou variabilitou ale fik ho tam novy kus, ako sa neriesia zatecene riadiace jednotky ale vymienaju a programuju za fungl novy kus...

Takze preto.

Nezabudni na obrovske vypadky dani z uhlovodikovych paliv a maziv ked 50% aut bude elektro (uz sme preberali : to je miliarda a pol rocne vypadok, myslis ze si ju nasa republika moze dovolit ?), nezabudni na vypadky v prijmoch energetickych spolocnosti ked si kazdy bude moct ZADARMO doma nabijat zo solarneho panelu (alebo nebude ?)... nezabudni na stale sa zvysujuce ceny kvoli inflacii a kvoli 44 miliardam ktore dostaneme kvoli Kovidu, to niekto bude musiet zaplatit, nezabudni na stale starnucu populaciu aj v nasej krajine a stale mensiu porodnost deti okrem ciganskych...

Zacinas vidiet tie sirsie suvislosti ? Myslis ze budes doma nabijat zadarmo zo solaru, lebo je to tvoj solar ?

Dofrasa ved uz trepem jak Oco14 :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mp3turbo napísal:mensiu porodnost deti okrem ciganskych...
V tomto jednom si sa netrafil - štatisticky (aj keď neoficialne, lebo oficialne by to bol rasizmus) majú dnešné 30 ročné romske ženy 1 dieťa. No pretože ony sa už necítia romkami ale slovenkami. Rovnako ako sa turecké dievčatá narodené v nemecku necítia turkyňami ale nemkami. To je tiež vymoženosť dnešnej informačnej doby.
Viem o tom dosť lebo pracujem vo väčšinovo romskej smene a mám obavy aby som neostal sám biely vojak v poli.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

50% EV ???
Všetci solár ???

Nemám najmenší strach že by som sa tohoto dožil :40bd:

Ludia majú vykradnuté makovice :3c90:
Solár alebo FVe si aj dnes dáva montovať len 0,prd % populácie, nepomáhajú ani nízke ceny ani dotácie :zga28: velmi malé percento ludí dokáže narátať do 5, a preto si nedokážu vyrátať návratbosť lol

A EV nebude mať najbližších 10 rokov ani 5% presne s rovnakého dvovodu.

Čiže sa nemusím báť že by ludia ako ja zbudzovali pozornosť vlády a museli sa triasť pred danami. :40bd:


https://www.teslamagazin.sk/tesla-power ... y-america/
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> A EV nebude mať najbližších 10 rokov ani 5% presne s rovnakého dvovodu.

aaaaaaale bude. Bude. Za kazdu cenu. Co si myslis ze politici v Bruseli sklapnu zrak a hubu a priznaju "trosku sme sa pomylili" ? Cim viac sa bude oddalovat dosiahnutie vymyslenej chymery teda cielu elektrifikacie a zachrany planety, tym zurivejsie veci vymyslia.

NEchapem preco sa vsetci tak opicia s tymi Tesla uloziskami. Nic drahsieho som v zivote nestretol v tej oblasti, bol som pri ponukach od BYDu, LG Chemu, Pylontechu... TEsla bola suverenne suverenne najdrahsia.

Holt Ammmeeeeerikaaaa ....
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: peterluca, tatkotom a 40 neregistrovaných