Citroen DS5 Hybrid - nestartuje po nehode

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

a už je tu prvá téma na ťuknutý hybrid, ktorý nevie nikto opraviť..myslím, že takých tém tu bude postupne pribúdať..
Osobne čakám, ked budu mať súčasné autá tak 8-10 rokov a začnú sa kašlať kadejakí "asistenti" typu cuvanie s prívesom, parkovací asistent, autonomna jazda, nočne videnie, dištančné radary a podobne, kto to bude opravovať..súčasní garážmajstri si nevedia poradiť asi s aktuálne 7-8 ročnými autami, ktoré nemaju tých asistentov toľko..
Oni prežijú len pokým dnešne 8-10 ročne autá nezhniju..potom adios..
Ako sa tu preberalo nedávno viď tesla..nepredá nikomu náhradné diely a je vybavené to že prácu budu mať iba autorizáky na Teslu..a toto si môže spraviť hociktorá automobilka..
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

kazde buchnute auto by malo byt opravene kto tomu rozumie,certifikova dielna.
nie garaznici, vacsinou ta oprava nie je 100%...
preto sa hovori aj o zakone na tuto temu
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tak,tak,prečo Ťa po úraze nedáva dokopy František Mäsiar?! v mäsiarstve za rohom,ale Mudr. Štefan Chirurg vo Fakultnej nemocnici.
Tak by to malo byť aj s autami. :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No asi preto lebo Pišta Chirurg sa chodí učiť k Ferimu do mäsiarstva.
Veď sa spamätaj Trucker, to akoby si dal managerovi vašej firmy nacuvat kamión do dvora. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Blokkacia v jednotkach po nehode a nasledne odblokovania su uz stara vec, netykajuca sa len hybridov alebo inych co maju co to docinenia s elektrickym pohonom ale aj "beznych" spalovakov.

Hlavne ked autorizak potom vola garaznika na pomoc no peciatku ma autorizak.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už sa nedá do toho nezasiahnuť.Xentry to presne pomenoval.Keď autorizák končí (čo je dosť často a bežné) príde auto k nám.Treba ale povedať celú pravdu a niekto to už aj spomenul.Nemôžete im doniesť svoje poznáňané diely a od nich chcieť aby vám to polepili.Majú svoje noty a vy môžete ostať alebo odísť.Problémom sú tie opravy ktoré prosto nevedia poriešiť ani z podporou výrobcu,a toho už v súčasnosti nie je málo.A je to presne tak,pečiatku dáva autorizák,majiteľ zväčša netuší že tam boli nejaký "subdodavateľia"
Nie je to nič výnimočné,pár rokov som tiež robil aj "subdodavateľa" to proste bolo je a bude vždy

herin...bude to tak že všetko čím sú dnešné autá preplnené bude raz ich prekliatím.Z jednoduchého dôvodu...ak to v aute je,musí to fungovať.A kedže si oprava vždy žiada peniaze,a tých nefunkčných vecí sa postupne pozbiera viacero,bude sa to odzrkadlovať na cene jazdeniek a celkového skoršieho vyraďovania aut (nerentabilnosť opráv).Teoreticky sa môže stať že sa stanú viac vyhľadávané o generáciu staršie,ktoré sú finančne udržateľnejšie,spolahlivejšie a emisne výhodnejšie.Čoskoro bude EK nočná mora všetkého nového čo splňa Euro 6.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Lebo aby to euro6 fungovalo ako ma tak musi fungovat kazdy jeho komponent a nasledne musia fungovat v kope v podstate na 100%. Je to tak postavene aby splnilo poziadavku ci benzin alebo diesel. Napr. prisla euro6 a benzinovy vstrekovac mal 7 vstrekovacich bodov a kazdy vstrekol urcite mnozstvo paliva na svoje miesto do priestoru, potom prisla novsia verzia euro6, 6d a nato aby ju splnili tak sa zmenilo percento kde ten vstrekovac kolko vstrekne do priestoru. Bolo tu 10%, 20,20 a znova 10% atd. prisla 6d a je 10%,20,10, 20%. Vstrekovac ma 200 tis. km a dava 5%,20%,15%, 10% a zacina robit emisny problem toto su tie extremne detaily ci splni ci nie, ako vie poskladat zmes, ktora ma urobit emisny vysledok, jedna z mnohych, ktore tam su a musia spolupracovat dokopy vyborne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako v tej reklame - mamička,musím sa veľa učiť ! Nový emisný systém je premyslený v takom rozsahu a do takých detailov,že požiadavka sa v systéme vyznať bude splnená minimom dielní resp mechanikmi.Po prvé niet sa od koho učiť,po druhé niet sa z čoho učiť.Darmo niekto povie že na nete je všetko.Ostáva jediná cesta,mať dobrú hlavu,veľa a stále merať,a stále byť kontakte s tými najlepšími a neustále spolupracovať a riešiť spolu.Na to,aby sa dalo niekoho navigovať a spolu s ním riešiť,vyžaduje byť tiež na vysokej úrovni po každej stránke.Chodiť na zásadné školenia k daným systémom,získať základ a na to stavať.Pri E6 si dovolím tvrdiť že je 99.99% opravárov na vode,nevedia prečo je naraz EGR nízko aj vysokotlaké,prečo sú lambdy dve širokopásmové ,že je tam štvorcestný katalizátor,prečo sú dva diferenčné snímače a že ho má aj EGR...to je dokonalá španielská dedina.K tomu treba už iba dve turbíny,rozvody plne variabilné a je o zábavu postarané.
Doobeda mi volal spolužiak,že synovi nech poradím,lebo....jeden servis vymenil filter,druhý vymenil xy,tretí atd...peňazí kopec,tri mesiace odstavené auto.Či ...sa na to pozrieť.Spolužiak nespolužiak,opraviť to musí ten kto zobral veľa peňazí a možno pokazil aj čo nebolo.Prichádzajú zaujímavé časy a prinesú dobré zárobky tomu,čo sa veľa naučí.To ešte len príde,pretože dnes majú najvyšie zárobky ľudia ktorý majú len odvahu do všetkého skočiť bezhlavo a bez toho aby veciam rozumeli,ale aj tie časy skončia ak ľudia pochopia,že toto už ozaj chce špičkového človeka aj na problém ktorý sa zdá banálny.Z banálneho sa vždy hravo dá urobiť ťažko riešitelný.
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 19.09.2020 13:25, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vy dvaja chlapci nado mnou , ale ste si vedomí, že sú autá ktoré budú stále jazdiť aj ako 50 ročné.
A keď príde na lámanie chleba - tak radšej zaplatím 200 eur ekodane ako neznámu cifru v servise s tým, že neviem kolko budem bez auta.
A ešte ďalšia vec je že fabrika managerom umožní home-ofice a robotníkom už musí ponúkať dopravu zdarma. Lebo stále je nejako pretlak managerov a nedostatok otrokov. :40bd:
Dnes v noci som pozeral na nástenke ako pekne rastie suma za "odporučenie nového operátora" alebo vodiča vzv. :4012:
Milan a ja ešte doplním - niet koho učiť. Na počet pokazených aut nie je najmenšia šanca najsť ten počet mladých chalanov čo by chceli byť automechanikmi. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco...jazdiť budú,ak im to zákonom nezatrhnú,prípadne daňami neosladia alebo ich nejako inak nedajú dole z ciest.A je silne pravdepodobné že ten tlak bude silný.nejako musia ľudí donútiť aby sa presadila viac elektromobilita.Ich nezaujíma žiadny rozumný argument,dosiahnu svoje.O elektre sa klame na bežiacom páse pokiaľ ide o klady,a záporoch sa nepíše,k tomu už len dotácia a vtáčika chytili.Ak budú vtáčikovia ťažko chytiteľný,prídu zmeny zákonov a sadzby daní
Počet automechanikov....hmm,zbytočne ich je veľa,ak platí že - veľa povolaných,málo vyvolených.Somárov môžu množiť,to čo množia je k ničomu.Preboha veď to musí niekto najprv učiť.A kto ? Svätý Peter ? Na to aby zo školy vyšiel odborník tak tam musí odborník učiť. Odborník na túto oblasť sa im môže na učiteľský zárobok asi tak...zasmiať,nechcem použiť škaredé slovo.To čo mu ponúknu si zarobí za tri dni...ak tam nepôjde
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano súhlasím a som za čím viac aut dáme z ciest dolu tým lepšie, len potom nastupuje to, že ak firmy budú chcieť zamestnancov - budú si ich musieť pozvážať. Lebo ako kukám okolo seba tak vela tých hybridov a celkovo nových aut na firemnom parkovisku nevidím. Zato 10 - 15 ročné premiovky jak keby dávali zadarmo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Elektrosvit NZ - ráno pred 6,00 ako prvomájový sprievod pešo a bycikle 5-6 tis ľudí ráno tam,o dvoch domov. Dnes...? nič podobné...(Elektrosvit sa za Mečiara rozkradol) sú tam firmičky a koľko zamestnancov,toľko aut.Dnes ľudia neurobia pešo ani meter.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak sa dožijeme uvidíme ako to bude o 20 rokov. My ako dôchodci sa už budeme len smiať, ak nám to pravda naše dôchodky dovolia. :4012:
Pred vyše 20 rokmi som nedokázal pochopiť nášho starkého, keď v deň odchodu do dochodku odložil VP do skrine a zahlásil - ja som krútil volant celý život, odteraz sa budem už len voziť. Teraz už chápem a stále viac ma ťahá urobiť to issté. :4012: :4012: radosť z jazdenia je už len prežitok minulosti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

neviem ako v elektromobiloch ale napr. v manipulacnej technike to mame tak že dokazem odblokovať akumulátor len do urcitej urovne pretazenia pri náraze. Ak tato úroveň je prekročená, akumulator putuje do vyrobneho závodu na kontrolu a odblokovanie.A zadarmo to nieje..... takze ak to takto je aj pri autách tak ďakujem.....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
jariko01
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30.05.2009 07:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jariko01 »

Logiku to má, ale, že by toto nevedeli v autorizáku? nie odblokovať akumulátor, ale identifikovať problém... :4012: lol

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných