Predaj dočasne odhláseného vozidla

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No a čo, na polícii nemôžu byť popri normálnych zamestnaní aj blbci ?
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

matobreza napísal:Predaval som docasne odhlasene auto a isiel som to odhlasit a otocili ma ze nemam poistku.to je moja skusenost.
Ved tu su vsetci na fore najmudrejsi, skoda len, ze za pocitacom... :D skusenosti 0 a reci aj milion... Tu mu radia, ze odhlas auto docasne odhlasene a ked pisem, ze auto treba spat vziat do evidencie, a potom odhlasit, inak to nejde, cize s platnou poistkou, tak je tu kazdy salamun :D
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Nikto mu neradi aby odhlasil docasne odhlasene auto. Dostal radu, aby PREDAL docasne odhlasene auto, co je uplne normalne, legalne mozne, a bezne. S docasne odhlasenym autom je normalne mozne robit evidencne ukony, tak ako aj s prihlasenym autom, s tym rozdielom, ze pri prepise docasne odhlaseneho auta NIE JE potrebne mat uzavrete PZP, umoznuje to zakon, toto je moja osobna skusenost. To, ze tu napisal niekto ze ho bez PZP na docasne odhlasenom aute poslali prec, je jeho problem, ked je somarik a nevie otvorit usta a odvolat sa na platny zakon, smola... Fascinuje ma, ze ludia dokazu najst tuto stranku, toto forum, dokazu sa zaregistrovat, napisat sem, ale nedokazu si vygooglit podmienky, prava a povinnosti pri docasnom odhlaseni. Nehovoriac o zavolani do klientskeho centra...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

misokgb4 napísal:
matobreza napísal:Predaval som docasne odhlasene auto a isiel som to odhlasit a otocili ma ze nemam poistku.to je moja skusenost.
Ved tu su vsetci na fore najmudrejsi, skoda len, ze za pocitacom... :D skusenosti 0 a reci aj milion... Tu mu radia, ze odhlas auto docasne odhlasene a ked pisem, ze auto treba spat vziat do evidencie, a potom odhlasit, inak to nejde, cize s platnou poistkou, tak je tu kazdy salamun :D
netreba nic brat naspat do ecidencie:

"Vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla, ktoré je dočasne vyradené z evidencie vozidiel, môže požiadať orgán Policajného zboru o prevod držby vozidla na inú osobu, zmenu vlastníckeho práva k vozidlu a o zápis vlastníka vozidla alebo držiteľa vozidla, pričom orgán Policajného zboru vykoná takúto zmenu, ak tomu nebránia iné zákonné dôvody, no osvedčenie o evidencii časť I, časť II ani tabuľku s evidenčným číslom držiteľovi vozidla nevydáva."
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

https://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu
..
https://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese
..
Mal by si mať pri odhlásení na nového majiteľa uzatvorené PZP ak prepis je v rámci rôznych okresov. Ak v rámci okresu, potrebuje ho nový držiteľ. Je to nedomyslené, ale policajti sa riadia iba tým, čo je napísané v zákone. Žiadná výnimka pri prepise dočasne vyradené ho vozidlá tam nie je. PZP ti netreba pri trvalom vyradení takého vozidlá.
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ty si sem ale dal link jeden aj druhy, na standardny prepis prihlaseneho vozidla. Este raz a uz fakt koncim: docasne odhlasene vozidlo nepodlieha povinnosti mat uzavrete PZP. Tak ako tej povinnosti nepodlieha ako odstavene niekde v stodole, tak isto nie je povinne mat na docasne odhlasenom aute PZP ani pri prepise. Na docasne odhlasene auto bez PZP sa vybavuje nova PZP iba pri znovuprihlaseni! Nie pri prepise na noveho majitela.
Ja idem kupit docasne odhlasene auto ktore nema PZP, lebo ho mat nemusi, a pri prepise ho zrazu mat musi?!
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

co okres to ine pravidla.tak to na sk bolo co pamatam neustale.u nas uz skoro 10 rokov ak sa pride na DI je display kde si clovek zada ukon ktory chce robit vytlaci mu to cislo a caka.cisla nejdu po poradi pretoze napr niekto pride len dopisat tazne tak jeho cislo na listkui je ine a niekedy ho vezmu aj skor ako ti co prepisuju kupu auta.a je tam aj moznost otaznik.vytlaci cislo-ten ide k okienku hned znamena to ze sa prisiel na nieco spytat.ak tam niekto nabehne s papiermi ze prepis leti hned ten spekulant od okienka behom sekundy :4090: :d :D

poplatok za ukon plati az ak je vsetko ok,neni tam exekutor a pod veci pracovnik alebo policajt napise na papier kod ktory treba zadat do automatu a zaplatit za ukon.ten vtlaci 2 x papier dokonca aj QR kodom a jeden sa zopne do stareho tp druy ostava ako potvrdenie platitelovi.

a bonus autmat uz nevyda ziadny listok ak otvaracie hodiny nedovolia danneho cloveka vybavit.musi prist na druhy den o 7,00 otvaraju.ale pracovat sa zacina o 7,30.

ale bolo to kedysi aj tak ze 30 ludi natlacenych v malej cakarni a pred dverami uz o 6,20 rano 15 ludi cakalo.a ak nieco nebolo ok stratil clovek cely den cakanim aj do 15,00 v tej cakarni a nic nevybavil.to bolo este v 2008.potom to cele zavreli prerobili a teraz je to nic ziadne cakanice a ked aj tak do 2 hodin auto prepisane. velka hala automat aj na kavu a vonku sa da aj dat cigaretka s tym ze vidiet na display pri troch okienkach.
misoatshp
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.05.2014 11:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoatshp »

ok, tak prebiehalo to takto, vzal som si lístok na viac evidenčných úkonov, keď som sa dostal na rad, som sa pani spýtal najprv či tak sa to dá urobiť ako to chcem urobiť, odpoveď bola áno, a tak, vzal som auto späť do evidencie na seba, podpis papiera, vypýtala si poistku, zaplatil som 5€ vzápätí šlo na odhlásenie auta do iného okresu na nového majiteľa (prítomný), jeden občiansky, druhý občiansky, podpis jeden, podpis druhý, malý TP, veľký TP s odhlásením na nového majiteľa, koniec dovi dopo
poznatky: PZP treba, či už na znova evidenciu alebo odhlásenie, neviem či na obe, stačila jedna poistka
pri zmene len držiteľa vozidla ako sa píše na stránke sa zrejme nedáva naspäť malý veľký TP, čiže z pohľadu nového majiteľa to bolo asi lepšie riešenie keďže som nechcel aby odišiel s prázdnymi rukami, tak má rovno všetky doklady nemusím nič posielať poštou, obeta je tých 5€ za znovuevidenciu, tak ale jeden deň si nekúpim víno a je to v pohode
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

A za poistku si neplatil ? resp. nebudeš musieť poisťovni voľačo zaplatiť ?
To že nový majiteľ odišiel s dokladmi v ruke má tiež svoju hodnotu, ale nerozumiem čo by si mu mal posielať poštou, keby sa bol urobil prevod dočasne odhláseného auta na nového majiteľa.
To by už nebola tvoja starosť ale by to vybavila polícia.
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Wilz, to iste som mu radil od zaciatku. Nech to prepise na noveho majitela tak ako to je, docasne odhlasene, vyhol by sa povinnosti zakladat nove PZP. Tak ale ludia si radi komplikuju zivot... To, ze novy majitel by odisiel bez papierov je hlupost. Dostal by normalne potvrdenie o docasnom vyradeni z evidencie na jeho meno, a potom ked by ho znovu prihlasil, dostal by vsetky papiere...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ešte mi napadlo, že prečo tá panička za prevážkou nepýtala uzavreté PZP od nového majiteľa pri prepise auta na neho, to je predsa omnoho dôležitejšie ako to, či odhlasujúci majiteľ auta má PZP. Tomu odhlasujúcemu je celé PZP naprd, dôležité je u nového majiteľa, aby pri prípadnej nehode s tým autom bolo z čoho hradiť škodu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pýta ho až keď nový majitel prihlasuje auto. Držba vozidla nepadá len odhlásením, ale je to podmienečné - jeden odhlási a druhý prihlási. Ak nie úrad pokutuje toho čo si nesplnil povinnosť.
Teraz je to z hladiska štátu vymakané dobre - robte ako chcete , my svoje pokuty dostaneme aj po vela rokoch. A ešte sa priživia aj exekútori.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Áno, zabudol som, že to auto išlo do iného okresu, takže bude mať nové značky.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných