VW Golf 2016 1.6 TDi , 77 kW alebo 1.6 TDI , 81 kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ktorý motor 1.6 TDi 77 kW alebo 1.6 TDI 81 kW?

1.6 TDi 77 kW, 2016
4
36%
1.6 TDI 81 kW, 2016
7
64%
 
Celkom hlasov: 11

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Opravovať sa vonkoncom neprestanú,v hre je iba úspešnosť opráv a cena.A Slováci sú z vozovým parkom na tom lepšie ako škandinávske (bohaté) krajiny.Stačí chvilku pozorovať premávku,takto chudobná krajina rozhodne nevyzerá.Niet prečo riešiť či je niekto tak sprostý že síce má prémiovku,ale inak riť vonku z gatí,riešime čo obsahuje vozový park,a to rozhodne nerobí hanbu karpatskej demokracii,skôr prekvapuje že niekde je nejaké veľké klamstvo.Štát môžno je chudobný,ale nie ľudia,len sa veľa klame.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Bude sa viac riešiť elektromobilita.
Veď, čo sa už len môže pokaziť na práčke a pod?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri elektrodebilite sa uz neriesi ze kto to opravi ? Kolko poznas dielni na Slovensku co vedia opravit Teslu hociaku, Nisan Leaf ?

Odkial zoberu suciastky ked im Tesla nepreda ? Pozri ake su srandy s opravami Tesiel, s dostupnostou suciastok - ano, ked si myslis ze pojdes na vrakovisko a zoberies odtial neviemco, tak nie, nepojdes. Kukni na pristup Tesly k opravam buraciek, na tom zarobia preukrutne viac nez na predaji aut.

Pozri videa ako k tymto veciam pristupuju. A preco by to nemohli / nemali / nechceli urobit aj vsetci dalsi vyrobcovia ktori si skrabu hlavu odpredu odzadu ze ako vyhupat s tym nesmierne drahym elektrom ?
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

som myslel podla nadpisu ze ide o hoax

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... dv?galerie
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

mhlavaty napísal:Opravovať sa vonkoncom neprestanú,v hre je iba úspešnosť opráv a cena.A Slováci sú z vozovým parkom na tom lepšie ako škandinávske (bohaté) krajiny.Stačí chvilku pozorovať premávku,takto chudobná krajina rozhodne nevyzerá...e.
je to tym ze maju trocha ine poplatky na prihlasenie noveho ...dani maju napr. 100% z ceny auta....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

S tým súhlasím.Ale zároveň platí aj to že majú iné príjmy.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

easyridersvk napísal:
mhlavaty napísal:Opravovať sa vonkoncom neprestanú,v hre je iba úspešnosť opráv a cena.A Slováci sú z vozovým parkom na tom lepšie ako škandinávske (bohaté) krajiny.Stačí chvilku pozorovať premávku,takto chudobná krajina rozhodne nevyzerá...e.
je to tym ze maju trocha ine poplatky na prihlasenie noveho ...dani maju napr. 100% z ceny auta....
Ano, to majú (ešte nedávno to bolo 150% z ceny auta - čiže obyčajná Fabia 1.0 stála v prepočte 25000 euro, teraz už "len" 20000 :-)) ale ktorýkoľvek živnostník, alebo majiteľ firmy si môže kúpiť auto bez tejto extra dane, teda za normálnu cenu a takéto autá majú bielo-žltý podklad špz (biela - súkromné účely, žltá-firemné úcely), príp. len špz so žltým podkladom - a s takéto vozidlo nemôžeš použiť na súkromné účely, napr. v nedeľu si vyjsť na nákup. Koľko som už takých videl odstavených na krajnici s policajnou páskou okolo zrkadla :-)

A aj napriek tomu majitelia firiem a živnostníci používajú najmä staré vozidlá, veľmi populárne sú Toyota Hiace, VW Transporter a pod. Dáni nemajú v mentalite ukazovať svoje bohatstvo, teda okrem dánskych arabov, tí sú presný opak...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nie je o ukazovani bohatstva, to je o prachsprostej racionalite - starsie Hiace/Transportery pouzivaju preto preco aj ja pouzivam 2001 Galaxy a 2005 Voyager.

Pretoze tie auta su ukrutne lacnejsie na TCO (total cost of ownership == celkove naklady vlastnictva) nez nejaky novy vozik.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Turbo lenže pre živnostníka TCO stráca celkom zmysel, pretože náklady na auto si odpisuje z daní, teda vlastne čím vyššie náklady tým viac si odpíše.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Omyl,nie z daní,ale zo základu dane
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano tak som to myslel, ideal pre súkromníka je ak oficialne je na nule.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie je to take jednoduche, asi si nikdy nebol podnikakateľ :)


Darmo si "odpises z dani" ludovo chapane - to co usetris na daniach "lebo si si odpisal" je DALEKO MENEJ nez to co realne zaplatis za auto. Ked si kupis auto za XYZ eur a napises ho na firmu, neznamena to ze zaplatis o XYZ mensie dane. Usetris priblizne len 21-22% z tej sumy ktoru si vyvalil von z vačku.


Technicky prebrane : o XYZ si zniziz LEN ZAKLAD DANE (rozdiel medzi prijmami a vydavkami, povedane po slovensky zisk) a z toho zakladu dane potom platis dane samotne v rozlicnej vyske. A kedze dane sa platia len okolo 20-25% podla toho ci si pravnicka alebo fyzicka osoba, aky zisk dosiahnes atd, tak z celkovej sumy zaplatenej za auto usetris viacmenej len stvrtinu. Ak zaplatis 40.000 za auto, fyzicky od teba odleti 40.000 penazi prec, ale na daniach v priebehu casu (styri roky, odpisovanie auta vo firme) usetris len priblizne 10.000 eur.

Celkova bilancia : kupou auta si sa sice povozil, ale mas radovo o 30.000 eur menej NEZ KEBY SI HO NEKUPIL A NEODPISOVAL vo firme. Sranda ze ?

Jasne, ked to auto musis kupit a vo firme pouzivat tak ci tak, je to proste nutnost a do nakladov firmy jednoznacne patri. Okej. Len nepozeraj na to ze niekto si kupi auto a "odpisuje" na firme ako na zachranu sveta - nie je to tak a VOBEC TO NIE JE TAK ZE ZA 40.000 KUPIM AUTO A 40.000 USETRIM NA DANIACH.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Naozaj o účtovníctve viem prdlajs, ale viem že brat ako podnikatel kupoval auto ktoré nepotreboval , len preto aby si navýšil výdavky.
Každý rok kupuje kopec sprostostí , len aby tie peniaze minul a jeho výdavky boli rovné alebo vyššie ako príjmy. Oficialne pre firmu ktorú vlastní Preto môže mať výdavky vyššie ako príjmy lebo povedla živnosti má ešte zamestnanie a renty.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No veď toto je to,ľudia si myslia - veď si to odpíše.Prd si odpíše,vyvalí 30 tis éčiek,z toho si odpisom zníži daň len o málo,ako píše mp3 cca 20 % čiže výsledok je -24 tis vo výsledku.A to ešte závisí ako sa čo odpisuje,niektoré stroje som odpisoval spústu rokov,no sere pes.Neskôr som veci do učtovníctva už prestal dávať a radšej včas predal a kúpil novšiu verziu.Ročne sledovať kedy koľko % ,ešte neurobiť chybu čo si daňovák zgustne (veď si daňový podvodník) ty,a nie Baštrnák.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Je mi do smiechu keď si niekto myslí, že ak si kúpi auto na firmu tak ho má zadarmo, samozrejme že nie, ako bolo písané ušetríš okolo 20%, čiže ak stojí 20.000 má ho +- za 16.000, a pozor úplne rozdielne sa odpisuje hnuteľný majetok a nehnuteľný majetok, jedná sa hlavne o dĺžku odpisov v rokoch.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Janes94 a 28 neregistrovaných