Citroen DS5 Hybrid - nestartuje po nehode

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

davidp
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 06.12.2011 13:25
Zdieľať na Facebook

Citroen DS5 Hybrid - nestartuje po nehode

Príspevok od používateľa davidp »

Ahojte / dobrý deň,

Vozidlo - Citroen DS5 Hybrid 120kW r.v.2014

Problém-vozidlo nestartuje po nehode . Vystrelena palubovka +vodič.

Boli uz dvaja rôzni chalani to napichnut a DiagBoxom. Oba krát s rovnakým výsledkom. Auto po nehode zablokuje baterky hybridne a ecu elektromotora.

Spravil sa flash, baterky sa podarilo odblokovat ale elektromotor stále hlási chybu obvodu po nehode.

Je tu niekto, kto vie v čom je problém ( pozná hybrid systém ) a vedel by mi s tým pomôcť? Auto stojí vo Svätom Jure pri BA. Samozrejme cestu a robotu zaplatim.

Ak je v tom nejaká iná zrada, za kazdu radu budem vďačný.

Pekný deň a ďakujem.

David
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A zo Svateho Jura do Pezinku je daleko? Ze tam je autorizak Citroen
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Airbag system je komplet v poriadku? data v jednotke, airbagy atd.
davidp
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 06.12.2011 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidp »

Nie. Vankúše sú vonku, crash data sú zapísané. Podľa diagnostikov ( jeden bol z autorizaku Citroen ) to s tým nemá súvis že blokuje elektromotor.

Palubovka , volant aj pasy sú už kúpené . Ak to je v tom, to by som sa tešil. Len sa odstrojil predok a chcel som aby sa s tým dalo posúvať aspoň po dielni...
davidp
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 06.12.2011 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidp »

mastik29 napísal:A zo Svateho Jura do Pezinku je daleko? Ze tam je autorizak Citroen
Keby viem ze mi to spravia v PK už to tam dávno je a netrapim sa s tým na fóre :41c2:
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Su len moznosti zablokovane baterie, jednotka, ktora ovlada hybrid system je tiez blokovana po havarii alebo stoji v ceste odblokovaniu/nedovoli to crasha data v airbagovej jednotke. Bud je blokovane este nieco ale nedovoli odblokovat.
davidp
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 06.12.2011 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidp »

Ďakujem veľmi pekne :)
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a kable su ok neodstrelilo aj tie?ci to ma citroen netusim u bmw som to videl odpalovaciu svorku od baterii po nehode podla sily narazu.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pre splnene podmienky startu je potrebne reaktivovat baterie, ecu hybridu a mat RJ airbagov bez zapisu o chybe, s crash datami, tak ako pisal xentry.
To mi tvrdili chlapci z peugeoutu.
Ze to nevedia v citroene je smutne.
Este smutnejsie je, ked mi povedali, ze samotna diagnostika ho (cloveka, co bol s diagnostikou pri tom buchnutom DS) na to istotne upozornovala…
davidp
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 06.12.2011 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidp »

Ešte raz ďakujem pekne . Keď to blafne prídem sa pochváliť.

Btw. Všetko o tých baterkach som si tiež nečítal na francúzskych fórach, Peugeot 508 hybrid ma totožnu technológiu aj diely.

Pekný večer.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

mastik29 napísal:Pre splnene podmienky startu je potrebne reaktivovat baterie, ecu hybridu a mat RJ airbagov bez zapisu o chybe, s crash datami, tak ako pisal xentry.
To mi tvrdili chlapci z peugeoutu.
Ze to nevedia v citroene je smutne.
Este smutnejsie je, ked mi povedali, ze samotna diagnostika ho (cloveka, co bol s diagnostikou pri tom buchnutom DS) na to istotne upozornovala…
Nekrivdi chlapcom v citroene, v citroene by naobjednavali vsetky diely, podla vin cisla, ci uz virgin a dokodovali na mieste, alebo objednali rovno nakodovane presne pre jeho auto.. lenze ked si nieco kupis z polska z nejakej rozpilenej buracky, tak oni to kodovat nebudu. Tak isto ako airbagovku, ziadne mazanie crash data a reaktivacia abg ecu, ale pekne novu, taku aka tam ma byt.. to nie je o autorizaku ale o majitelovej penazenke
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie je búračka krytá pzp alebo hp lol ????
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Ved zobral rozpocet a robi to po vlastnej osi, ked potrebuje auto pretlacat v dielni hore dole, kym to cele polepi nabeha aj 1km nuter von, mysli, ze na tom chyti nejaku koronu. Alebo bol vinnik a ma hlboko do vrecka, tak to chce polepit aspon k predaju.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Alebo to kupil burane a chce lacnejsie opravit....myslim ze tieto otazky tu nemusia padat,toto je cisto jeho problem, prosi o radu
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

misokgb4 napísal:
A mozno to je mechanik, co to niekomu dava do kopy a prisiel po radu, lebo mu chlapi z citroen dielne nepomohli.
Chlapcom nekrivdim, v autorizaju maju ine moznosti, podporu zo strany znacky, teda tam by bol vysledok zrejma iny.
Druha vec je, co je pravda a co je napisane.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný