Alfa Romeo Giulietta 1.4 T 88kW Super

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo Giulietta 1.4 T 88kW Super

Príspevok od používateľa turista »

Čaute,

akú máte skúsenosť s motorom 1.4 T 88kW? A celkovo s Giulietta?

Aké sú najčastejšie choroby tohto auta?
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

motor ber kym je. Ak je pravidelne meneny olej nema problem. + sviecky kazdych 30k a tankovat kvalitne palivo.Stare dobre f.i.r.e kde dali jednoduche turbo. Giulietta ma hlavny problem v svetlach kde odchadzaju ledky v horsom pride drl modul. Ledky sa daju zohnat za 2eura no s modulom je to horsie.
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Presne tak.. ak sa predosly majitel nespraval k tomuto motoru ako prasa, tak ber.. Mam ten motor v Delte, absolutne bez zavad, naj. 120 000km..Kvalitny benzin a pravidelne menit sviecky..Jednoduchy spolahlivy turbobenzin. Co sa tyka nahradnych dielov- bez obav, poliaci na allegre maju vsetko za par korun..
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

mal som ten motor v Brave a ziaden problem, sem tam treba doliat olej do motora.. problem bol s GM prevodovkou ale to uz netusim ci Giulietta ma tu istu..
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

giulietta nema m32 ale fiatacku c610. zateka tam este cez zadny stierac ale to vyriesi nove tesnenie. Predok uz nema lichobeznik ale mcperson. Jedina chyba je ze je ich v sr malo
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Čo míte s tým kvalitným benzínom? :d :D To si akože myslíte, že sa tu predávaj rôzne benzíny? Všetky čerpačky v republike sa zavážajú z pár plničiek, takže všade je to isté.
Ak ste niekedy videli rozdiel v klavlite benzínu (pochybujem, ale dajme tomu), tak to bolo jedine tým, že raz doviezli lode do Slovnaftu taký benzín a raz onaký.
Všetci ale berú z rovnakých zdrojov.

Radiť niekomu aby tankoval kvalitný benzín je niečo podobné, ako keby ste mu radili, aby do motora púšťal len kvalitný vzduch.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

...ale aby som ti aj odpovedal... Nemám skúsenosti ani Giuliettou ani s tým motorom. Mám ale bohužiaľ dvojročnú skúsenosť s Alfou a s istotou viem, že také auto nikdy už mať nebudem.
Myslím, že za ten čas sa tam posralo úplne všetko, čo bolo v tom aute namontované a až keď som tú katastrofu konečne predal - a kúpil auto - zistil som, aké je príjemné mať voľné víkendy.

Ako hovorí klasik, "Alfa sa ti za dva týždne pobytu v servise odvďačí tromi dňami nádhernej jazdy".
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

s tym kvalitnym benzínom mali problem lpg verzie ked ludia jazdili mesiac so stvrt nadrzou... Prejav bol ze ked sa nastartoval studeny motor mal kolisavy chod obcas to slo na 3 valce. Riesenie boli sviecky a dotankovavat 100oktan. Jazdim beznu slovnaftacku 95 e10 a neni problem.
Ono ta akusenost s alfou asi zamrzi no treba pozerat aj na to po kom sa to auto kupuje a v akom je stave. Ked niekto pred tebou len uziva a riesi az ked sa poserie resp. neriesi vobec a len to zamaskuje potom to tak vyzera a pocka to toho dalsieho... Tak to ale plati pri kazdych autach
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lebo kazdy jeden sporak ma posunute korecie v motormanazmenter, prave jazdou na ine palivo :zg282:

az by nemal, tak by ani s benzinom priemeru podla normy nemal vahavy chod, nez nabehne lambda okno, takze ano, pomoze kvalitnejsie palivo a ano je v nich isty rozdiel, lebo u tejto okrajovej skupiny to proste je overene ako pises, bud dodatocna aditivacia, alebo niekto chodi do cz na bez bio 100vku...kazdopadne 1,4 od fiat koncernu je citlive na sviecky ako bolo pisane 30k ,aj "odstate" benziny, plati aj chut na olej,ktora je ovsem konstrukcneho povodu a stabilna v case, pokial sa neexperimentuje s vizkozitami, to je potom zarucena cesta do pekla :b:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Ten motor je stara dobra klasika...benzinovy turbo motor s nepriamym vstrekom ktopry netrpi neduhmi sucasnych modernych priamovstrekovych turbomotorov... /karbonizacia, detonacne horenie, miesanie paliva s olejom...)

Podrobnejsiu a odbornejsiu recenziu na ten motor najdes na youtube od p. Vaculika /recenzoval tam Fiat Doblo presne s tymto motorom/...

A co sa tyka samotnej znacky Alfa Romeo, mal som moznost vlastnit aj niekolko tychto automobilov a spolahlivostou ci kazivostou su na tom rovnako ako akakolvek ina, casto aj premiova znacka...vsetko je to o servise a majitelovi, Giulietta je koncepcne jednoduche vozidlo, uz aj rokmi overene a s tym motorom neslapnes vedla...
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

jergusko napísal:..... tak to bolo jedine tým, že raz doviezli lode do Slovnaftu taký benzín a raz onaký.
Lode vozia do Slovnaftu benzín odkedy????
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Meniť sviečky po 30000km?
To vážne?

Kolko to stojí?
Veď to je úplne psycho
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

S olejom ani svieckami sa neexperimentuje.Otvori sa navod na obsluhu vozidla a vetko je tam. Do 1.4 tjet jedine NGK IKR9F8, nic ine.
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
majo450
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.07.2012 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo450 »

zalezi aky rocnik kupujes. rok 2010 mali problemy hlavne s kablami. ja som mal tu cest menit kabel ktory viedol ku senzoru klimi a 2 x som menil komplet kable co idu ako je strecha do zadnych 5-tych dverí. nič strasne v origo servise uz maju aj opravnu sadu vedia ze sa tie kable lamu ked casto otvaras kufor. netvarili sa ze som prvý komu sa to stalo. ja som mal dieslovu kupil som ju ked mala 60k a predaval ked mala 270k a pravdupovediac okrem tychto kablov som nic nemenil ani na podvozku (tycky,capy... nic)podvozkovo to auto bolo neskutocne odolne, ziadna hrdza, co sa tyka jazdných vlastnosti tak auto ktore vyvyjali pred vyse 10 rokmi doteraz nema absolutne ziadneho konkurenta dokonca ani mercedes a, audi a3, vw golf...
co sa tyka benzinu tak rataj ze neurobis tam spotrebu pod 5 litrov ale poznam par benzinových giuliett co maju cez 200k a nemaju ziaden problem. rataj ze ten motor je vdaka nepriamemu vstrekovaniu (opravte ma ak sa mylim) vhodný aj na kratke trasy po meste. urcite by som na tvojom mieste bral hoci som mal dieslovu giuliettu ako auto ti ju odporucam sam rozmyslam ze sa opat vratim naspat k tejto znacke.

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných