Opel Zafira 2.0 OPC

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

silicko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03.12.2013 16:30
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira 2.0 OPC

Príspevok od používateľa silicko »

obraciam sa s prosbou o pomoc
Mám Opel Zafira 2.0 benzín OPC 141 kw,2002, kúpil som ho vo februári,auto islo dobre,je tam plyn,bol som dať vymeniť sviečky,prečistiť a autíčko super ťahalo len stále naťahovalo dym s predu do vnútra keď som ho poriadne točil a zastavil som,tak sa menilo všetko možné a nakoniec sa zistilo že že je prasknuté turbo,tak sa dalo druhé zrepasovane a od vtedy auto nevie môj mechanik spraviť tak aby nehadzalo do núdzového režimu,auto cuka,nejde plynulo do otaciek a keď sa vytočí nad 4000 tak svieti kontrolka a vyhadzuje chybu prietok vzduchu,tak sa menila váha vzduchu aj snímač turba a stále nič. Prosím vás môže to robiť skrtiaca klapka,ak tam je,lebo neviem ju nájsť ako diel na to auto,alebo riadiaca jednotka? Teraz ma napadlo že auto bolo chipnute,že či to má s tým niečo spoločné? Ďakujem za odpoveď s pozdravom
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

So starým turbom všetko šlapalo, predpokladám prasknuté zvody, lebo tuším oplácke 2.0T mali výfukovú časť turba ako jeden celok so zvodmi výfuku
A po výmnene turba nejde...
Nebude chyba v tom "novom turbe"?
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných