Skoda Fabia 2001 - pretacanie kluca vo vlozke zamku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia 2001 - pretacanie kluca vo vlozke zamku

Príspevok od používateľa Matej1982 »

zdravim.
potrebujem poradit co s takymto problemom. Vybila sa mi baterka a tak som ju dal nabijat. Auto bez baterky som musel zamykat a odomykat len manualne klucom. samozrejme sa tam nieco pokazilo a kluc sa zacal pretacat v zamku nasledovnym sposobom: zakmnut ide a ked chcem odomknut tak sa kluc len pretoci a neodomkne. jedna sa o vodicove dvere. ked zapojim baterku tak znovu to iste. Central zamkne ale uz neodomkne(nikde). Musim preto pouzit zamok na spolujazdovej strane. tam vsetko funguje ako ma-t.j. odomknem centralom a obidem auto a nasadnem.
kedze mam fabiu 1 kde sa kufor otvara z vnutra vozidla mam vazne obavy ako sa dostanem do auta ak sa pokazi aj zamok na spolujadzcovej strane ktory je posledny funkcny.
co s tymto problemom?predpokladam spravne ze je nefuncna vlozka zamku (kluc sa pretaca a neotvori) a samotny zamok je plne funkcny(central cez spolujazdcove dvere otvori vsetky dvere)?
A druha otazka ked vymenim vlozku zamku to akoze budem mat jeden kluc od dvery a druhy na startovanie?
vdaka za kazdu odpoved. Velmi nerad by som sa dostal do situacie ze by som sa nevedel dostat do auta. ak by k tomu doslo dalo by sa stiahnut okno z vonka (stahovanie okien je manualne-t.j. na klucku) a otvorit auto z vnutra aj ked bolo pred tym zamknute centralom?
vdaka
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

áno, je treba vymenit vlozku zámku. Kedysi sa dala vlozka rozobrat, a "naladiť" na tvoj pôvodný kluc. Dnesne vlozky su uz bohuzial nedobitne. Ak vsak mas od auta origo karticku od klucov, v Skodovke ti urobia vlozku na original kluč. Pripadne skus pogooglit, a pohladat niekde len ten sersament, ktory sa zlomil. Bratia poliaci alebo cinania robia repliky kdecoho
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Zamka zostava povodna,meni sa cast za nou,dostat kupit opravnu sadu. Stoji to okolo 5e. Najprv rozober a uvidis co je ulomene.

Napr,:
https://www.topnahradnediely.sk/opravna ... MREALw_wcB
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matej1982 »

dakujem za odpovede.
takze staci vybrat vlozku zamku a bud teda vymenim "cast za nou" /pripadne celu vlozku? nemusim teda davat dole tapacir a skontrolovat ci nie je problem niekde tam?
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

nie, tapacir netreba davat dole, vlozka sa vybera zvonka.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

uz si to nepamatam,je to par rokov co som to opravoval ale myslim ze zboku dveri su sroby (torxy) ...
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

Matej1982 napísal:dakujem za odpovede.
takze staci vybrat vlozku zamku a bud teda vymenim "cast za nou" /pripadne celu vlozku? nemusim teda davat dole tapacir a skontrolovat ci nie je problem niekde tam?
pozri si toto-je tam presne to čo potrebuješ:https://www.skoda-diely.sk/katalog/fabi ... c-361.html
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matej1982 »

dakujem este raz za vsetky info. pustim sa do toho!
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matej1982 »

vsetkych pozdravujem.podarilo sa mi zohnat imbusy thorx a vcera som sa pokusil demontovat vlozku zamku podla navodu a neuspesne. klucku som drzal otvorenu a zatial som povolil hornu skrutku na 3 otacky a potom spodnu na 6. Výsledok ziadny. Vložka zamku aj s krytkou pevne drzi na mieste. Skusil som teda estepovolit obe skrutky o jednu otacku a stale ziadny vysledok. v com je problem? Mám tie skrutky vyskrutkovat uplne von?? Resp. netreba najprv dostat prec tu umelu krytku vlozky zamku? skusal som ju opatrne podpacit skrutkovacom ale neslo to a nasilu som to nechcel robit. Neviem si s tym poradit. Fungujem so stresom s jednym zamkom na spolujazdcovej strane. (fabia 1 /2001 kde na zadnom kufri nie je zamok). Do servisu to nechcem nosit lebo by to urcite bolo za min. 100e.co s tym dalej?
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

Matej, vlozku zamku chyt medzi prsty a tahaj von, a zaroven toc spodnym torxom do ľava, az kym vlozka nepovoli.
Ten spodny sroub pri toceni pootaca taky plechovy kruzok, a kym ho neotocis dostatocne, vlozka sa neda vytiahnut.
Vrchny torx je kratky cervik, ked ho vykrutis viac ako treba, spadne ti do dveri.
Skoda ze to nie je v ETKE dobre rozkreslené, z obrazku sa da najlepsie pochopit, ako to funguje...

P.S. inak v tom odkaze vyssie je to hooodne podrobne opisane, zle alebo malo si cital
Matej1982
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 28.02.2020 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matej1982 »

dakujem pekne za odpovede a pomoc. bohuzial som pozrel z toho prispevku len ten obrazkovy manual. nakoniec to uspesne dopadlo vdaka posledneho prispevku kde som sa dozvedekl ze spodnu skrutku treba povolit viac. Takze este raz vdaka velmi ste mi pomohli! forumu budem odporucat.super!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marekk13 a 54 neregistrovaných