ABS a prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Chybovy kod p2000 oznacuje vadnu riadiacu jednotku/elektricka chyba. treba sa pozriet ci netlaci po kabloch od prevodovky do riadiacej jednotky olej. Lenze ona nema dovod menit teplotu aby sa opravila ak sa prevodovka zahreje alebo podobne. Hydromenic nema preco byt hlucny ak tam nie je problem nasledne s olejovym cerpadlom atd. Ak zdochne motor po zaradeni rychlosti moze byt problem v zamykani spojky v menici, da sa cez diagnostiku docasne vyradit z cinnosti na skusku, len sa nesmie po deaktivovani vypnut a zapnut zapalovanie lebo sa automaticky aktivuje znova. Mnozstvo oleja sa spravne meria na mierke je pri cca 25 stupnoch min a max a potom pri viac ako 80 stupnoch prevodoveho oleja min a max pri beziacom motore. Na diagnostike, ktora vidi ten chybovy kod sa nedaju vidiet zive hodnoty tej prevodovky?
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Pozdravujem xentry. Ziaľ, tú diagnostiku asi neporiešim, lebo mechanik to má len v angličtine. Ale ak by si mi poslal takú tabuľku s popisom chybového kódu P2000 (tuším tam bolo niečo o nejakej rýchlosti v nadväznosti na CDI A TAC - to si len pamätám, ked som to hľadal na webe, ale nemusí to byť presné), možno by som vedel, ktorá hláška to bola. A ak by si mohol, prosím ťa trochu presnejšie popísať ten postup pri kontrole spojky hydromeniča. Inak, ten mechanik, ktorý mi identifikoval chybu P2000 nie je odborník na AT a nebude vedieť zistiť tie hodnoty prevodovky. Mne tú výmenu hydromeniča robili v LM, ja som z Oravy, a tu v okolí nepoznám nijakého odborníka na tieto veci. Ale pokúsim sa v tom niečo urobiť. Skúsiš ten popis chybového kódu a ten postup spojky ? DAKUJEM ! Mimochodom, ak môžem, kde sa zdržuješ ty ?
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

V originalne MB diagnostike je tento chybovy kod oznaceny jasne, nema nadvaznost na ziadnu inu vec okolo, riadiaca jednotka EGS vadna. Lenze ona ta diagnostika ak riesi auto robi kompletny test to znamena vsetko co to auto obsahuje a je mozne riesit elektronicky, robi sa to tak preto lebo v ostanych jednotkach mozu byt takisto zaznamenane problemy tykajuce sa problemu. Co sa hydromenica tyka je to povel cez diagnostiku aby riadiaca jednotka vyradila zamok menica z cinnosti tym sa deaktivuje a a ak robi problem, tak sa problem strati ale to je len skuska po vypnuti zapalovania a zapnuti sa aktivuje naspat. Takisto moze byt mechanicky problem a od toho su kontroly, ktore napr. boli na tom obrazku predtym ale to uz sa rozobera prevodovka pri mnohych. Rozne piskanie a hucanie a podobne krici o mechanicky problem.

Kosice.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Dakujem ešte raz. Len opravím, čoho sa mala týkať tá chyba P2000 - modul CDI a modul ETC. Už nebudem obťažovať, pokúsim sa niečo vymyslieť. Ale predsa - ak by bol možný ten popis chybového kódu, bol by som rád. A Košice sú priďaleko. Prajem všetko dobré xentry.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Pozdravujem ešte raz. Mám ešte jednu otázku, budem rád, ak sa ozveš xentry. Dnes som bol na diagnostike a zistená chyba P2000 - brzdový moment od trakčného systému odoslaný cez CAN - neplatný. O čo zase môže ísť. A už naozaj nebudem obťažovať. Dakujem.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Nemohol som dnes na nic pozriet. V ktorej RJ je tato chyba? Aka diagnostika bola pouzita?
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Zdravím, použitá diagnostika Delphi, chybové hlásenie vyšlo na prevodovke, ale aj keď testoval osobitne volič. ???
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Musi mat ta delphi diagnostika nejakz chaos v chybovych hlaseniach, Chybovy kod P2000 v prevodovke je "vadna riadiaca jednotka EGS" cize prevodovky, tam ich je asi 10 roznych z rovnakym vysledkom jednotka vadna, nieco v nej, elektronika umrela. Takato CAN chyba o rychlosti sa prejavi ako "jav" v jednotke prevodovky, motora atd., su chybove kody a su "javy" ktore zobrazuju problem od inych jednotiek a tie, do ktorych su tieto data po CAN vysielane hlasia problem, ze prijmaju "nezmysel" od inej jednotky. Vo vsetkych, ktore pouzivaju informacie od ABS/ESP modulu budu hlasit nezmyselny signal o rychlosti niektoreho kolesa po CAN. Cize prve treba pozriet ABS/ESP jednotku, skontrolovat otacky jednotlivych kolies pri jazde ci odtial nepochadza nejaky problem.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Ďakujem ešte raz, a už končím. S autom zasa začínam. Si veľmi trpezlivý xentry.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných