VW Passat B6 TFSI - rychlostna paka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

VW Passat B6 TFSI - rychlostna paka

Príspevok od používateľa sniip26 »

Ahojte, ked posuvam paku z P do R tak v nej dost rupne, najme za studena ale semtam aj za tepla a bojim sa, ze mi jedneho dna ta paka ostane v rukke :D Da sa tomu nejak pomoct alebo je to uz vybehane ? Ma uz co to za sebou, 255000km... prevodovka radi dobre, semtam trhne ked preradi ale nic hrozne, olej v nej bol memeny, chyby nehlasi, motor ide super. Nieje to DSG ale Aisin.

Dakujem za radu.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No neviem či rupne v páke, alebo skôr v prevodovke.
Takže zrejme nemusíš mať žiadnu obavu že by ti mala páka ostať v ruke, ja by som mal obavu či je v prevodovke všetko akurátne.
Keďže ti tu zatiaľ neodpovedal nikto kto robí také prevodovky, asi by nebolo od veci za niekým takým sa aj s autom vypraviť, nech uvidí na vlastné oči a potom vyjadrí k tomu svoj názor.
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Je to Aisin, tie tu nevie opravovat snad nik.

Skusim autolabs v RK, kde mi v nej menili olej, ci nahodou daco nebudu vediet a ci sa da vymenit za DSG. Mozno by bolo treba zas vymenit olej a s preplachom nech odtial vyplachne karbon. Motor som cely cistil a velmi to pomohlo.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak túto prevodovku môžeš za DSG vymeniť len s celým autom, inak sa to nedá, s tým nič nenarobíš.
Vymieňať olej v meničovej prevodovke častejšie ako po nejakých 120 tis. km sa mi zdá nadbytočné, ak to má ujazdené od výmeny oleja podstatne menej, tak samotná výmena oleja asi moc neporieši.
A karbón sa usadzuje hlavne v motore, síce sú firmy ktoré ponúkajú aj dekarbonizáciu prevodovky, ale naozaj netuším či od toho môže človek niečo očakávať.
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Nooo myslim, ze DSG tam narvat pojde, je to motor BWA. Dekarbonizacia pomoze... to mam overene. Motor som mal zakarbonovany teda poriadne, na aute jazdila starsia zenska v Taliansku. Automat riadne podtaca v rezime Drive, po meste pri 50kmh zarube petku :D Cize prepnem na manual a dam po meste 3ku a prave riesim volant s radenim F1 :) Auto po kupe neslo viac ako 140, reakcie na stlacenie plynu hroza... po vycisteni motora od karbonu - cistil som sam,,, motor je jako novy zvnutra ale roboty viac jak na kostole :D nebolo ho vobec treba rozoberat, stacilo zhodit veko ventilov, olejovu vanu a cerpadlo olejove a nakupit EGR cisticov za vagon :D, vymene prasknuteho turba ide auto jako lusk, namerany papierovy vykon na dyno teda namerane viac ako udava vyrobca co je ok, mam stage 1, vykon brutalny... ale ta prevodovka ma trapi, ale skusim spravim to iste jako s motorom, vycistit od karbonu... a olej v motore som menil po cca 500km 3x s preplachom nak sa to cele precisti... teraz mam Millers olej ale vymenim zas a dam Mobil 5W50...lebo trosku cucka olej cej kruzky, no chystam sa na ich vymenu :)
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Servis vie urobit len jedno... a to velke H... :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných