Chrysler Stratus - naštartuje a zhasne

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

coryoss
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 01.06.2008 21:06
Zdieľať na Facebook

Chrysler Stratus - naštartuje a zhasne

Príspevok od používateľa coryoss »

Zdravím,večší problém čosa tyka áut som ešte nemal.Ak toto čita nejaky maník,nechmi prosím pomože.Ide o Chrysler Stratus 2.0i,rok 97.Problem je že auto naštartuje aj ide do otáčok a za 4 sekundy zhasne.A takto to možem opakovat kym nevytasám baterku.Iskru hadže,benzin dáva cez trysky,čerpadlo v nadrži bzučí.Nadrž som zhodil-všetko čiste + new paliv.filter.Co može ovlivnit to že za 4 sek.to zhasne?? Chlapi,dajte nejaku radu lebo užsom zúfali dííík.Immob.to nemá,menil som čidlo kluky,druhu RJ,katalyzator,cievku na kable,kable.A nevie dakto či má toto auto tlačidko na odpojenie paliva? Ked sa auto prekotí tak ti vypne prívod lebo každe auto to nemá.Lebo ešte vtom byto mohlo byt.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V živote som to auto nevidel,ale je to benzín staršej architektúry.Tak by mali platiť zákony ktoré plus mínus platia.
Samotný problém by bol malina pre riešenie,ale riešiť by ho musel človek nie sériovou diagnostikou (OBD) ale paralelnou teda oscilom.Tomu je jedno značka,napätie a prúd tečie tak isto v Trabante ako v Rolls Royce.Napichajú sa základné životné funkcie a urobí záznam až do zkolabovania.Kedže všetko beží v časovej ose tak je okamih kolapsu preskúmaný a väčšinou sa objaví člen ktorý zkolabuje na prvý nástrel.Ibaže tu začína vlastne problém,kde a kto disponuje technikou a vedomosťami.Povedal by som že najlepšie je na tom východ,tam sú hneď dvaja taký kúzelníci.Neviem ich zaťaženosť ani či vôbec by tá lokalita bola vhodná.Ja len vychádzam zo značky Chrysler ktorý mám aj ja,a na značku v podstate síce existuje diagnostika ale majú ju možno dvaja traja v celom štáte,všeobecná je nepoužiteľná.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Chod do servisu kde ti zmeraju tlak benzinu v rampe pri starte a chode motora a budes vediet ci je benzinove cerpadlo v poriadku a nieje pridrete.Je to max.polhodinova zalezitost,alebo si merak objednaj s internetu.
Ak to bude v poriadku isiel by som po automatickom sytici resp.snimacoch teploty motora...
Stop ventil to asi nebude nakolko cerpadlo pretlaci cezneho tolko benzinu,ze motor isiel do otaciek a po chvili nepretlaci ani tolko,co by stacilo na volnobeh.To si odporuje.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Imobilizer ak to auto ma, skus druhý kľúč prezrite imo
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Pise ze imo.to nema.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V popise je - .Immob.to nemá,menil som čidlo kluky,druhu RJ,katalyzator,cievku na kable,kable

immo -vyriešené
čidlo kľuky - pri probléme auto ani neškrtne
druhá RJ - no koment aspoň je jasný výsledok
katalizátor - nie je v jeho moci to spôsobovať
cievku - nerobí sa to takto,ale ok
káble - tam je výmena ok pretože strácajú vlastnosti,ionizuje sa povrch,robia zvodové preskoky mimo sviečkového iskrišťa

Pri nemožnosti diagnostiky treba ísť na vec tým čo je možné...postupné zužovanie zoznamu pachatelov.Prvá úloha zistiť či je problém dodávky paliva alebo dodávky iskry.To sa dá riešiť napojením na umelý zdroj tlakového benzínu než je z nádrže,tj externé čerpadielko.
Nie je zriedkavá vec,že čerpadielko nádrže síce nabieha,štart sa uskutoční,ale tlak alebo množstvo je nedostatočné a motor vzápetí kolabuje pre pokles alebo nedostatok
Ale správne je...merať,všetko ostatné je výdaj bez garancie
coryoss
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 01.06.2008 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coryoss »

mjato napísal:Pise ze imo.to nema.
MJATO Tosom tiež skúšal,mám na rampe stále nahodene budíky a tlak dáva stále až pokial nezhasne.Zaujimave natom všetkom je ze zhasne presne za 4 sekundy.Ale ako bysom zistil či to má ten Stop-ventil,niekto to tu tak nazval lebo viem že byva pod sedačkou vnutri ale tam nieje aja nebudem hladat po celom aute.Na ten Stop-ventil sa pytam preto,lebo ten Chrysler je cabrio a určity čas tam zatekalo,že čitam neprehnil dáky kábel dotoho.
coryoss
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 01.06.2008 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coryoss »

mhlavaty napísal:V popise je - .Immob.to nemá,menil som čidlo kluky,druhu RJ,katalyzator,cievku na kable,kable

immo -vyriešené
čidlo kľuky - pri probléme auto ani neškrtne
druhá RJ - no koment aspoň je jasný výsledok
katalizátor - nie je v jeho moci to spôsobovať
cievku - nerobí sa to takto,ale ok
káble - tam je výmena ok pretože strácajú vlastnosti,ionizuje sa povrch,robia zvodové preskoky mimo sviečkového iskrišťa
A MHLAVATY,dakujem ajtebe moc za radu ale katal.som nemenil len som odpojil vyfukové potrubie či nieje náhodou upchaný.Proste aspon som vylučil dalšiu možnost.Aj čidlo kluky som menil ajked som vedel na 90% zeto asi vtom nebude,ved vravím že uz som zufali tak skušam všetko.Ja niesom znalec áut.A druhu RJ som tiež skusil lebo náhodou ju mám.Kludne to mohlo byt aj vnej.
coryoss
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 01.06.2008 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coryoss »

mjato napísal:Pise ze imo.to nema.
To auto mám 12 rokov a prvy krát sami pokazilo takže mu to samo odpuštam.Ale stretol sa niekto prosim vás ešte stym,že by auto po tych 4 sekundách znejakého dovodu prestalo dávat iskru?? Lebo vpalivovom systéme to asi určite nebude.Alebo spinacia skrinka??ze by odpojila el.Keby radšej vobec nenaštartovalo,to bybol menší problém.Fakt dakujem za každú odpoved.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Este ma napadlo,ma to auto rozdelovac?Ak ano vycisti palec a stycne plochy.Podobne sa spravalo jedno auto s akoby povlakom v rozdelovaci.Iskra bola ale nedostatocna.Po vycisteni spojov islo a tiez sa nanom skusalo vsetko.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to spomenuté...je to diagnostikovateľné nejakou dostupnou diagnostikou ? Pretože úplne naslepo to je celkom neštastné.Je možnosť síce oscilom vynikajúco,ale to zase robí minimum ľudí.
coryoss
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 01.06.2008 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coryoss »

mjato napísal:Este ma napadlo,ma to auto rozdelovac?

Ahoj,no rozdelovč neviem či to má ale nápad dobry,rozhodne pozriem aj to.Dik za ok nápad.
coryoss
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 01.06.2008 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coryoss »

mhlavaty napísal:Nie je to spomenuté...je to diagnostikovateľné nejakou dostupnou diagnostikou ? Pretože úplne naslepo to je celkom neštastné.Je možnosť síce oscilom vynikajúco,ale to zase robí minimum ľudí.
Zdravím,bolo to len na klasickej univerz.diagnostike Delphi a potom ešte na jednej čo ma známy,ale to neviem názov.Ale neukázalo ani jednu závadu.A to Oscilo netuším čo je ale dnes to zistím dík.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja mám Chrysler a Delphi si tam neťukne,dokonca na STK nevedia komunikovať z ničím,preto tá otázka.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

vyfuk neni upchaty?

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní