Ford Fiesta - zvuky zo zadnej napravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mirro86
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta - zvuky zo zadnej napravy

Príspevok od používateľa mirro86 »

Dobrý deň,

viem že diagnostika zvukov na dialku je prinajlepsom usmevna, ale aj tak to skúsim. mozno sa s tym uz niekto z vás stretol.

moj problem je, ze zo zadnej napravy, presnejsie od miest praveho zadneho kolesa sa ozyvaju cvrlikave - vrzgave zvuky. ozyvaju sa len pri rychlosti nad 70 km/h a na rovnej ceste. pri prechode nerovnosti sa neozyvaju. zvuky su presne ako na tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=AvWFlvr6d5c ale su ovela hlasnejsie.

pozerali to dvaja mechanici a nevedia najst pricinu. tlmice a horne ulozenia su nove, pruziny su v poriadku, rovnako aj silentbloky ramien, tepelny stit je prichyteny napevno, skusal som vyhodit vsetko z kufra aj rezervu, zadne sedacky to nerobia, tesniacu gumu zadnych dveri som skusal lubrikovat a nic. myslite ze by sa tak mohlo ozyvat lozisko?

nestretli ste sa s tym niekto? dakujem. ford fiesta 1.25 2007
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

ono mal by si nahrat presne tvoje zvuky, mne presne takyto zvuk ide z elektrickeho serva na ff mk2 už len čakám kedy sa odrúbe a dám nové..
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Lozisko by to ako sekundarny zdroj zvuku nemalo byt,ale moze mat s tym suvis resp.to moze sposobovat nevyvazena pneumatika.Tym vznikaju vybracie a cvrlika-ma pohyb aj to co ma byt prirodzene volne,ale bez pohybu.Treba si sadnut za jazdy do zadu a pocuvat zvuky,pritlacat podozrive plasty,skla,popripade porozmyslat co si v minulosti vzadu rozoberal a skladal,alebo po akej oprave zvuk zacal..
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Už asi dobre nepočujem, lebo na videjku som nič zaujímavé nepočul.
Ale nezávisle od toho, cvrlikavo-vrzgavý zvuk od určitej rýchlosti by zrejme nemal pochádzať od ložiska (primárny zdroj zvuku), mohlo by to ale mať aj aerodynamický pôvod, len tam zase by mohol byť cvrlikavý, ale nie vrzgavý charakter zvuku.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

este jedna vec to moze robit, zamok bezpecnostneho pasu mne to tiez pri urcitej rychlosti cvrlika spolujazdcove.. skus vsetky pasy priputat ci to bude robit...
mirro86
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirro86 »

ďakujem páni, poskúšam a dám vedieť
anthrax87
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.10.2010 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anthrax87 »

Presne takyto zvuk ako je pocut na videu vydava aj lista medzi dverami na B-stlpiku. riesil som to davnejsie ale hlavne velmi dobre to bolo pocut zo spolujazdcovej strany.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných