Jazdené benzínové auto s automatom pre rodinu do 10-13.000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

citácia z inej témy ohladom automatu
jvm12 napísal:
Vyber z osobnych skúsenosti laika s vyssie spomenutymi troma servismi (N.Bana,ZV, autorizak) pri servisovani BMW s prevodovkou ZF6HP bez priradenia ku konkretnemu:
1."Prosim o preventivnu vymenu oleja v prevodovke"
- "Robime to podla oficiálneho postupu vyrobcu auta- tzn. vypustit (nie vsetko) , ochladit, doplnit"
2."Prosim o preventivnu vymenu oleja v prevodovke"
-"Robime to podla oficiálneho postupu vyrobcu prevodovky - tzn. vypustit, ochladit par hodin, preplach olejom, tlakom, naplnenie"
3. "Prosim o preventivnu vymenu prechodky, znamej to problemovej veci u 6HP. Uz je tam velmi dlho"
- "Na to nemame cas!"
- "Prosim? Naozaj? Raz za 80t.km potrebujem servis previdovky a ani mi nenapadlo, ze to bude problem."
- "To nerobime"
4. "Prosim o diagnostiku funkcie prevodovky - kopanie vo viacerych rezimoch."
-"Povozime sa, uvidime"
- "hmm,len?, teda ok"
- "je to stare auto (pozn.200t.km), to je normalne. Ponuknem vam reset adaptacii. Vymenu oleja nerobime. Pride nova prevodovka s kvapalinou a tu nalejeme podla postupu."

A potom je tu este jedno preflaknute individuum z okolia MT.
Tak sa necudujte, ze majitela posielam do Jihlavy. Treba este napisat skusenost s nimi?

Cest poctivym vzdelanym servisakom, ktori vedia co robia.
Aby zadávatel vedel čo ho čaká a neminie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prešlo to dosť za čiaru.Ísť systémom že každému znechutíme všetko hneď pri prvej myšlienke asi nevedie k inému než k znechuteniu,rozhodne to nikomu a ničomu nepomôže.O tom že gradujú názory ľudí ktorý danú vec nemajú,nemali,nepoznajú,neopravujú atd. Informácie ktoré sú v prvom rade k dispozícii,sú tie od nespokojných.Preto ozaj dobre premyslieť kde pre informáciu ktorá môže byť osožná.Ja som mechanik a napriek tomu som zavolal pred kúpov daného auta servis ktorý má jeho dobré a zlé veci v malíčku a pýtal sa konkrétne odpovede na zásadné veci kde by pomýlenie bolelo finančne.A kupoval som auto za 15% sumy tu spomínanej.Fórum nie je priestor ani pre mňa pred žiadnou investíciou,ani malou.Ale viem koho z daného fóra sa opýtam,lebo o danom aute vie všetko.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan , lenže tu sa žiadne konkretne auto nerieši. Riešia sa tu automaty Aisin, ZF, DSG. Ak najdem nejakú tému z poslednej doby k Aisinu, tiež ju sem posuniem. :4012:
Pretože slovákov treba vyliečiž z viery - veď mne sa to nepokazí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

hjundai napísal:
bajo777 napísal:kazde auto bude tak dobre, jak najslabsi clanok, resp najdrahsia cast co sa vyserie, otazka je ako bude vychadzat klaknute dsg vs baterka v tom hybride, je pekne chvalit fungujuce, ale treba sa pozret aj na druhu stranku veci
- druha stranka veci neexistuje. V tom je ta krasa. Noze kedy sa tu kto pytal ze si nevie rady s nejakou chybovou hlaskou na toyote ci lexuse. A keby netreba hladat Hlavateho :40bd:
Lebo v čase, keď má Lexus a Toyota toľko rokov ako auta s chybovými hláškami, dávno sú už zrecyklované.
Počul si už niekedy slovné spojenie "japonský veterán"? Ktovie prečo taký pojem ani neexistuje, že? :d :D
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

mp3turbo napísal: To ste tu uz vsetci vymäkli ??? To tu uz nikto nic negarantuje ?
No vymäkli sme asi všetci(vrátane teba), a zdá sa mi že ľudia už nevedia čo od dobroty.Dnes je niekto schopný špekulovať nie že nad tým či je auto červené ale či má pekný odtieň červenej.Ja si pamätám doby, keď boli bežne v rodinách 3-4 deti, a čo mali?A:Nič, cestovali vlakom a autobusom.B:Polozhnitú MB105-120, kde keď si dal do kufra igelitku jabĺk tak bol plný, ešte sa na tom vybrali k Balatonu, niektorý odvážlivci aj do Juhoslávie a to BEZ KLÍMY a NAVIGÁCIE s výkonom motora 35 kw.Dnes majú poväčšinou rodiny jedno decko, no sem tam dve, ale potrebujú kufor kde sa zmestí štvrť Kauflandu a bez zapnutej klímy ani nevycuvajú z dvora, a ja sa pýtam kto vymäkol???
Mateusz737
Príspevky: 712
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

oco13 napísal:Aby zadávatel vedel čo ho čaká a neminie.
dobrý klasický automat prežije celé auto pri rozumnom zaobchádzaní.Vidievam tu v okolí 2auta skoro 20rocne kopa km za sebou a predstav si prevodovky radia v pohode.S Dsg to bude horšie hlavne v meste kolónach pri poskakovanie bez plynu spojky dostávajú viac nafrak čo sú investície navyše a aj spoľahlivosť bude otaznejsia
Mateusz737
Príspevky: 712
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

jergusko napísal: Počul si už niekedy slovné spojenie "japonský veterán"? Ktovie prečo taký pojem ani neexistuje, že? :d :D
Neexistuje na slovensku ,lebo tu je trh s veteránmi na bode mrazu,zajdi trošku za hranice a nájdeš nádherné kusky :3035:
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Kia Carens 2.0 GDI ?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

mp3turbo napísal:MEGApriestorne vozidlo vyzera TOTALNE inak nez vengaix20... Absolutne totalne.

https://www.bazos.sk/img/5/821/115570821.jpg
https://www.bazos.sk/img/2/444/115572444.jpg

TO AUTICKO --VOBEC-- NEMA KUFOR !!! Ved si uz trosku vstupte do svedomia preboha. Tie infantilne reklamy "vase rodinne Venga", no akurat tak pre VYMRETU rodinu. Ked tam chces dat kocik pre dieta, tak odmontovat kolieska, odvarit podvozok ten strcit spolujazdcovi pod nohy, proste bleeee.

To ste tu uz vsetci vymäkli ??? To tu uz nikto nic negarantuje ?







>> Za 7 rokov stratil tento môj hyundai menej ako 40% hodnoty.

toto je velmi dolezity argument, tuto silna poklona.

Skúšal si to auto?

Venga ma kufor väčší ako octavia - širší, takže kočík dáš bez problému krížom, navyše vysoký aj hlboký. Myslím, že v základné polohe 440 litrov. Posuvné sedačky a nastaviteľný sklon sedakov vzadu.
Venga je totoz minivan.

Autor témy si môže vyskúšať sám.
Pokiaľ vôbec uvažuje nad bežným kombi kom, tak ten Venga prekoná v každom smere.

Teda okrem spotreby na diaľnici, kde vďaka výške berie o liter viac ako porovnateľné nízke auta.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mateusz737 napísal:
oco13 napísal:Aby zadávatel vedel čo ho čaká a neminie.
dobrý klasický automat prežije celé auto pri rozumnom zaobchádzaní.Vidievam tu v okolí 2auta skoro 20rocne kopa km za sebou a predstav si prevodovky radia v pohode.S Dsg to bude horšie hlavne v meste kolónach pri poskakovanie bez plynu spojky dostávajú viac nafrak čo sú investície navyše a aj spoľahlivosť bude otaznejsia

Je otázka či by ten názor šiel obhájiť ak by človek disponoval väčším prehladom v týchto záležitostiach.Staršie automaty,tak sa pristavme.V čase medvedov W201 a W124 som ešte automaty opravoval.Boli to meničové málokvalty,motory ešte neboli ultra výkonné takže by sa asi dalo ich označiť za jednoduchšie.
Kazili sa aj tie,ale vzhladom na množstvá aut u nás,na dobu bez internetu to nebola všeobecná znalosť.Nik to nikomu neoznamoval,len dodnes trvá mýtus.Ale všeobecne ozaj platí že vydržali veľa.Len málokto pridá že iba taxíky aké také km najazdili.Tie autá boli všeobecne výdržové,celkom dosť som ich aj vlastnil počnúc tzv 190-ou (kúpená pri 17 tis km) v diesli 55Ps a štvorkvalt ! rv 1982...jazdila (kúpil susedov svokor) ak si pamätám do jeho úmrtia v 2010.Takže porovnávať neporovnateľné to asi nebude mať výpovednú hodnotu ktorá by zavážila.Nízkovykonové motory a málokvalty z meničom.Majiteľ pretekárom proste ani nemohol byť,aut na ceste nula,voči dnešku.

Ak by sme uvažovali úplne realisticky a pripustili že dnes jednoducho automat dávno nie je jednoduchý,že je už vždy riadený RJ ktorá komunikuje neustále z inými jednotkami,že v záujme splnenia limitov kruto podtáča motor,že lupou hladáme diagnostika,že predajca tvrdí nezmysli o večných náplniach tak sa dostaneme aj poznaniu ktoré tu množstvo ludí buď nevníma alebo rovno popiera.
Ak si zoradíme automaty do skupín (CVT,multitronik,x,y,DSG) a pripustíme že každý sa môže dostať do nejakého stupňa problému a ten bude nevyhnutné riešiť tak zistíme čo ste buď netušili alebo popierali.Z hľadiska opraviteľnosti,tj dostupnosť dielní a schopnosti sa vyporiadať z chybou by vyhralo na celej čiare DSG.
Kvantum dielní vymení dvojspojku,olej,vymení mechatroniku,tia lepšie ju opravia po mechanickej aj elektronickej stránke.To sa vám pri šesť až deväť stupňoch o akých sa sníva može ozaj iba snívať.Skončíte v rukách dielní a nakoniec nájdete tú ktorá to na poriadok aj dá.
Dá sa súhlasiť že kolóny nie sú radosť ani pre prevodovky a vyžrať to dostanú úplne všetky,aj mechanické.U tých v lepšom prípade klakne spojka,tak ako synovi na C4 Gr.Picasso kde praskol prítlačák už kdesi okolo 50 tis km. Tá minca má aj druhú stranu,oprava je banálna a auto by jazdilo na druhý deň aj ak by tato nemal dielňu.Ale...za všetko sa platí
Môj názor nemusí zaujímať nikoho,a aj lepšie urobí ak si názor vytvorí vlastný,ale ja by som v dnešných časoch pri zohladnení možností volil jedine DSG,aj z tým všetkým čo sa vytýka (či už právom alebo nie).Proste ja si veci musím zdôvodniť,bez jasnej predstavy nehupnem do nejakého nezmyslu.V tomto je krása života,nech si každý svoje rozhodnutie zdôvodní.Preto je pýtanie sa na fóre zabiják,a len v mizivom percente prospešné.Získať sto informácií a z nich nula zodpovedných je na dve veci.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Mne sa rozpadla mechanická prevodovka na fiate, oprave bola myslím cez 300e a to bolo fakt dávno a aj na foyote, tam to bolo cez 700e.
Pritom natočím cez 30000km ročne a za človeka, ktorý nevie radiť sa nepovažujem.

Za mňa, ak automat, tak len v novom aute, ideálne kia v 7 ročnej záruke.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ by automat bol pokrytý časove aj km na 7 rokov by to bol dôvod na premýšlanie pre mnohých.Ale radšej si prečítajme tých majiteľov ktorý vedia viac.Záruky vedia byť veľmi šikovne koncipované,velmi by ma prekvapilo ak by to platilo.Ale tiež som názoru že ak už automat,tak nový.To je jediná záruka že automat odslúži v pohode veľa km.Ja sám viem čo auto dostane za dlhé roky pri striedaní leto zima leto zima...a nejaká tá prkotina si každého nájde,z vlastnej aj cudzej viny.Tak ako mňa občas bolia kosti a napadá ma ako som na pionierke chodil na snehu do práce a pod hlúpe počiny,to všetko sa odkladá pre budúcnosť aj u auta.Len majiteľ zabúda
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

YxoYpsilono napísal:Mne sa rozpadla mechanická prevodovka na fiate, oprave bola myslím cez 300e a to bolo fakt dávno a aj na foyote, tam to bolo cez 700e.
Pritom natočím cez 30000km ročne a za človeka, ktorý nevie radiť sa nepovažujem.

Za mňa, ak automat, tak len v novom aute, ideálne kia v 7 ročnej záruke.
Určite, zabudol si zaklincovat ten vtip ešte tým, že Kia ručí za automatickú prevodovku 7 rokov. :-\
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Áno, kia záruka sa vzťahuje aj na automatickú prevodovku si predstav.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som minule videl detailne zarucne podmienky Kie kde bolo taxativne rozpisane CO KONKRETNE je v 7r/150.000km zaruke. Tu na fore som to linkoval tiez, samozrejme to teraz neviem narychlo najst na stranke Kie.


Na moje nekonecne prekvapenie, bol tam OBAL PREVODOVKY, NIE VSAK VNUTRO PREVODOVKY SAMOTNE. A co sa pokazi na ZELEZNOM obale prevodovky ? Ked ju prerazis, zaruku nemas. Ked neprerazis, zaruku nepotrebujes.

Nie je volakde kuťa zakopany s tymi 7 rokmi ???


Hjundaj vravi volaco ine : 5 rokov unlimited kilometre, bez otazok. Tam mi to vychadza lepsie nez pri Kiiii.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných