Jazdené benzínové auto s automatom pre rodinu do 10-13.000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zadávatel nikde nepíše o "velkom" aute.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Vectra bola uplne fajn.

Rosťo, v tvojich slovach zaznelo ze Auris. Benzinove 1.8 bez turba, priamovstreku, bez startera s planetovou prevodovkou == nepriestrelna spolahlivost. ABSOLUTNE NIC spolahlivejsie dnes v tomto vesmire nemozes najst.

Kamarat s tym jazdi Bratislavu, Mlynske Nivy -> Vrakuna takze zapchy jaksviňa, presne modelova situacia kde sa hybrid uplatni najlepsie a najviac. Spotreba nieco zlahka nad 5 litrov, ked to frčí tak aj pod päťku.

Mam taky dojem ze presne rovnake zapchy sa tykaju aj teba. Vnutri je to auto krpate, dozadu deti dáš ale neprilis vysoke 13rocne uz kolena bimbaju o predne sedacky, je to skosene zúžené na lavej aj pravej strane po bokoch takze vodic ked nema zrovna 164cm si vie opret hlavu o stropnicu. Inak obrovsky kufor (hehehe) ktory nedokazes zaplnit lebo je plusminus rovnako papierovo velky ako ma Ocktavia.

Hybridny Auris je jeden z najspickovejsich vyberov ktore dnes mozes spravit. Uz to v tejto teme zaznelo, mimochodom. Predlzitelne zaruky na baterie priamo u Toyoty, fenomenalne vymenne intervaly na olej v motore prevodovke plus fenomenalna konstrukcia kde niekto rozmyslal a neoje-ba/val takze k spolahlivosti naozaj nenajdes vela staznosti. Aj to je mimoriadne dolezite.

Ked sa bavime o Oktaviach Astrach Civicoch a takychto rodinnych kotrmelcoch pretoze Espace je fujfuj neuveritelne obrovsky ze sa do mesta nemoze zmestit, tak Auris je absolutne jednoznacne doporuceny. Dlho-predlho za nim nic, potom nic, potom ostatni konkurenti.
rostislav81
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rostislav81 »

laco1871 napísal: Nastojenie vylučne na automate,pochadza z nazoru manželky,ktorá jednoducho nevie jazdiť s manuálom..a tu každa diskusia konči...
To som rad, ze tu diskusia konci z tvojej strany. Nepoznas mna, nepoznas ani moju manzelku ani jej vodicske schopnosti.
Nemam potrebu ti tu teraz vysvetlovat a dokazovat ako ona jazdi, no si na slusnom omyle.

Naozaj, nech tu kazda diskusia z tvojej strany konci a taketo invektiva si nechaj pre niekoho, koho poznas.

Mimochodom, automat je moja iniciativa (Takze som to ja, kto “nevie jazdit s manualom“)
rostislav81
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rostislav81 »

oco13 napísal:Zadávatel nikde nepíše o "velkom" aute.
Presne tak. Pozornejsi citatel si vsimol, ze hladam auto s dostatocne velkym kufrom a ako priklad uvadzam ze octavia liftbag splna tuto poziadavku.
Asi mnohych splietlo, ze som pisal ze potesi, ak sa vzadu, medzi 2 detske sedacky, zmesti treti clovek.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Za 14500 kúpiš automat Suzuki vitara 2016 s 1.6 klasikou atmosférou,je na bazosi, za rok to bude cca 13800eur :28b7: špekuluj a hľadaj.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

laco1871 napísal:Jednoducho zadavateľ témy ide silno "proti prúdu" po všetkých stránkach
svojho dopytu...
V EU nie je teraz trend vyrabať objemovo väčšie motory ako 1.2
keď uvažujeme o výbere-benzín

Nastojenie vylučne na automate,pochadza z nazoru manželky,ktorá jednoducho nevie jazdiť s manuálom..a tu každa diskusia konči...

Dalšiu stranku spomenul luboš zimovčak, benzin s sutomatom= vysoka spotreba...ale to je daň za pohodlie a v niektorých prípadoch aj za hlúposť,a neustúpčivosť,či tvrdohlavosť,nechcem povedať,že primitivizmus..

Teda mne vychadza vyber velmi blizko nazoru pana mp3turbo,
ak to musi byt benzin s automatom a velke auto,tak jedine Dodge Caravan 6 valec ,ten splňa všetko,len nie cenovku..

No je tu ešte jeden kandidat,ktoreho nikto nespomenul,

Fiat Freemont.
Prosím, zakáže mu niekto komentovať niekoho?!
Laco nikto na 6 stranách si nekopol do zadávateľovej manželky, iba Ty. Slovom a pismom si C H R A P Ú Ň!
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Na Laca treba zavolať cicmanca ale ten asi ešte dovolenkuje alebo niekto onho postaral? lol
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

cobo77 napísal:Za 14500 kúpiš automat Suzuki vitara 2016 s 1.6 klasikou atmosférou,je na bazosi, za rok to bude cca 13800eur :28b7: špekuluj a hľadaj.
ja to auto mam,to nie je rodinne auto,zadne sedadla malo miesta a kufor o nicom.

Automat je ale dobre vyladeny, 6.rychlost pekne ubrala na hlucnosti a otackach oproti 5stupnovemu manualu
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Vychádzal som z toho super zadania automat, benzín a rodinné auto na ranný rozvoz do mesta a späť v kolonach...poznam 4clennu rodinu, ktorý sa zbalili do chorvátska do swifta apropo kedysi mal sused poľského malúcha, šofér 150kg,manzelka asi tak 55 a dvaja chlapci 15 ročný sa do toho zmestili, bola to raritka každý kto to videl sa zasmial keď sa tam nasackovali... Ak väčší kufor nech sa pozrie po Sportage alebo ix35 s 2.0cvvt benzínmi ma cca 500l objem :28b7:
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Ake auto?

Príspevok od používateľa tom2014 »

Pozdravujem, cital som celu diskusiu a forum je na to aby kazdy povedal resp vyjadril svoj nazor aj ked obcas mimo temy ze? Ok moj nazor beries druhe auto do rodiny takze nieco relativne lahko servisovatelne, benzin, automat...ja by som vyberal medzi: Kia Ceed kombik, Hyundai i30 kombik, VW golf kombik, Skoda Octavia (liftback alebo kombik). Konkretny kus zalezi od stavu, financii atd. Automatu sa neboj, ked uz automat nieje vhodny do mesta tak potom neviem kde! Vymenis olej aj v automate a ides dalej. Po roku 2013 su TSI v pohode ty hladas dokonca 2014, 2015 atd. A neboj DSG niesu z marcipanu, ano vsetko sa moze pokazit ved je to len stroj. Lexus neblazni, na servis je to palka, rovnako ako BMW ci mercedes. A toyota? Iba ak nova kde konecne prisli s normalnym dizajnom. Tie su uz krasne ale to co vyrabali predtym mne osobne z toho bolo na grc. No vyber pri toyote nebude taky ako medzi tymi co som uviedol. Vyberaj rozumne a neboj sa turbobenzinov. Inak dvojrocny peugeot 308, manual, diesel (asi 1.6 alebo 1.5? neviem presne co tam davaju), na tahaku 120 000 km a vo stvrtok motor kaput. Vcera bol majitel v Peugeote im otrepat ich garancie o hlavu. Vsetko sa moze pokazit je to len stroj
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Kia venga alebo hyundai ix20.
1.6 cvvt benzín, automat s hydromenicom.
Mega priestranné vozidlo, ešte v záruke. Servisný interval 1 rok, bohatý ser isny plán - na rozdiel od VW, kde sa nič nemení.
Pohon reťazou ale bez problémov, žiadna korózia.

Ix20 som mal 7 rokov, jazdené krátke trasy denne, nič sa nepokazilo a teraz slúži dôchodcov na dedine.

Kto si myslí, že tam malo miesta, treba vyskúšať. Miesta je tam viac ako v octavii 3.

Posledne ročníky 2019 ešte možno kde tu zohnať ako predvádzacky.

A btw, predal som ho za 2 dní a za veľmi slušnú cenu. Za 7 rokov stratil tento môj hyundai menej ako 40% hodnoty.

1.6cvvt je nepriamy vstrek, žiaden karbón, žiaden gpf, obyčajne sviečky.
Poctivá konštrukcia, vrátane zinku.

Nič lepšie do mesta nezoženies.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

MEGApriestorne vozidlo vyzera TOTALNE inak nez vengaix20... Absolutne totalne.

https://www.bazos.sk/img/5/821/115570821.jpg
https://www.bazos.sk/img/2/444/115572444.jpg

TO AUTICKO --VOBEC-- NEMA KUFOR !!! Ved si uz trosku vstupte do svedomia preboha. Tie infantilne reklamy "vase rodinne Venga", no akurat tak pre VYMRETU rodinu. Ked tam chces dat kocik pre dieta, tak odmontovat kolieska, odvarit podvozok ten strcit spolujazdcovi pod nohy, proste bleeee.

To ste tu uz vsetci vymäkli ??? To tu uz nikto nic negarantuje ?







>> Za 7 rokov stratil tento mĂ´j hyundai menej ako 40% hodnoty.

toto je velmi dolezity argument, tuto silna poklona.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

>> Za 7 rokov stratil tento môj hyundai menej ako 40% hodnoty.

To je iba myšlienka a môže byť iba prianím.Ak sa auto predalo takto,potom ano.

Často sa operuje Ceed ...kto máte priateľov v autorizáku,zistite si viac
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A načo vymysleli strešné nosiče???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

YxoYpsilono napísal:Kia venga alebo hyundai ix20.
1.6 cvvt benzín, automat s hydromenicom.
Mega priestranné vozidlo.
Zabudol si napísať že to je priestranné auto vzhľadom k jeho dĺžke.
To môžem potvrdiť, kamarát si ho kúpil a je spokojný, tiež aj s tou automatickou prevodovkou, dokonca hovoril že aj spotreba je akceptovateľná, keď ide pokojne tak vraj nejakých 5.5 litra.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných