BMW X3 E83 - vibrovanie auta pri zrýchľovaní 60km/h

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

:40bd: tak ja už ani neviem čo mám povedať...vymenili mi to diel stál 220 + 100 eur výmena...a nepomohlo..chová sa to presne takisto..čiže vyše 300 eur v prdeli a mám to tak ako to bolo..fakt skvelý servis..vidieť že sú odborníci na pravom mieste..
Ešte navyše som im dával ráno auto s dojazdom 360 km a ked som si pre neho prišiel tak naštartujem, kukám klíma na plný výkon a dojazd 240 km...hovorím tej pani čo tam robí fakturáciu či boli na skúšobnej jazde a ona že nie :) už som sa len na tom pobavil, lebo hned ma napadlo, že tým debilom bolo asi teplo, tak si normálne chladili servis naštartovaným mojim autom..iné vysvetlenie nemám, nakolko ked je zapnutá klíma na volnobehu tak je spotreba cca 1-1,2 litra, tak ked mi zmizlo palivo na 120 km a auto tam bolo 3,5 hodiny tak to tak rovno vychádza..
ich šef s ktorým som to dohadoval je žial na 2 týždne v nemocnici, tak ked sa vráti tak za ním zbehnem ako sa netrafil v tom čo je zlé a má z môjho auta tipovaciu súťaž za moje peniaze/už som u neho nechal 420 eur za prácu a 720 eur za diely čo sa menili...
julogolf
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22.04.2016 14:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julogolf »

BMW X3 E83 ma 2 kardany a to krátky kardan medzi rozvodovkou a predným diferenciálom a zadný kardan medzi rozvodovkou a zadným diferenciálom.
Aktuálne mi vymenili predný kardan, kedy sa jeden kĺb zasekával, tak mysleli, že chyba bude tam, ale vibrovanie pokračuje ďalej, tak sú presvedčení, že bude chyba aj v zadnom kardane, ktorý je potrebné poslať na repas. Pýtal som sa aj na silentblok motora, tak vraveli, že to určite nebude silentblok, ale vraj zadný kardan, ktorý nechceli hneď meniť, keďže je to zdĺhavejšie, tak teraz čakám, že vybavia repas zadného kardanu.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

som zvedavý ked ti repasnú aj ten druhý kardan či sa to vyrieši..ked nie, tak potom to bude aj u teba tipovacia súťaž..
Ja už len čakám ked o týžden príde týpek z nemocnice späť do servisu a už nie kamarátskym/tykám si s ním/ale už trošku nasratým tónom mu vysvetlím, že to takto dalej nejde..meniť veci ktoré vplyv na toto nemajú..a naposledy čo som dával meniť to závažie kardanu, ktoré údajne malo byť posledné čo by sa malo vymeniť..tak mi ho aj dali naspäť..a pozeral som ho doma v garáži a neviem kde ten debil videl nejaké trhliny na tej gume..
asi na 3 cm bola 1 mm odlepená guma od železa..čiže ani omylom to nemohlo spôsobovať tie vibrácie ako mi hovoril...
Ale už som sa rozhodol, že to spravím nasledovne, kedže už na mne zarobil za mesiac dosť, tak ja k nemu pôjdem nech mi identifikuje teda nejakú dalšiu vec..dohodnem sa s ním, že sa mu ozvem na výmenu..potom pôjdem do iného servisu, nech sa mi na to pozru a na záver smer značkový.a z týchto troch názorov si spravím nejaký záver..snád sa aspon dva zhodnú na tom istom..sranda bude ked každý povie niečo iné :))
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Herin stavím sa , že určite každý povie niečo iné , a ak aj dáš vymeniť všetky tie veci tak závada ostane.
Stále si totiž nechcete uvedomiť jedno - v99% prípadov ani samotný výrobca nevie ako danú závadu, alebo jav odstrániť.
Toto sa netýka len aut - vieš aká je prdel ak sa potentuje robotická linka za 30 milionov , je v záruke a jej tvorcovia len bezradne krčia plecami. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

ja to risknem..nemám čo stratiť :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len peniaze investované do výmen dobrých dielov :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ver mi, že s výmenou, tlmičov, platničiek, kotúčov a kadejakých blbostí vymeniteľných pomaly na parkovisku do servisu neutekám..
ono kardan, alebo diferák bez jamy, príp. dielňového zdviháku nevymením a v takom prípade sa musím spolahnúť na tipovaciu súťaž väčšiny slovenských servisov:
"Tipni si závadu a vymieňaj všetko čo s tým súvisí" :)
julogolf
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22.04.2016 14:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julogolf »

Podarilo sa mi vyriešiť problém s vibrovaním auta. Bol to zadný kardán, ktorý bol "rozbitý" a odtrhol gumu na uložení kĺbového hriadeľa a teda nemalo čo tlmiť pohyb kardanu. Po repase kardanu a hlavne po výmene uloženia kĺbového hriadeľa auto nevibruje.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných