Rucicka otackomera skace hore dolu

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Rucicka otackomera skace hore dolu

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Cauko,

uz vyse 2 tyzdnov sa sparam v mojej stvorkolke a uz si neviem dat rady, preto som vas prisiel poziadat o pomoc. Na zaciatok pridam video, aby ste to lepsie pochopili o co sa jedna:

Otacky su napojene kablom na konektor, ktory vchadza do indukcnej cievky. Toto sa zacalo diat po tom, ako som vymenil tachometer za novy, no presne taky isty ako tam bol aj predtym (stary neukazoval rychlost a mal prasknuty displej). Cize vlastne sa nic nemenilo, len som prispajkoval kable a vsetko opat zapojil tak ako bolo po starom. Hned po nastartovani sa toto zacalo diat.

Pocas jazdy mi to ukazuje otacky normalne priblizne 3 sekundy a po tychto 3 sekundach vyletia takto hore ako na videu. Pride mi to ako keby tam bol nejaky nestabilny signal z nejakeho dovodu.

Vcera som ale uplnou nahodou vyskusal jeden experiment. Rozpojil som spominany kabel, ktory vedie signal z indukcnej cievky. Do lavej ruky som chytil kabel, ktory vychadza z indukcnej cievky a do pravej ruky som chytil kabel, ktory vychadza z tachometra a stala sa zaujimava vec. Tachometer fungoval normalne bez skakania hore dolu ! Ja som bol vlastne vodic, cez ktory prechadzal tento signal a vsetko fungovalo normalne. Akonahle som do seba opat tieto kable pripojil, tak sa vsetko po starom, tachometer skakal hore dolu. Este chcem spomenut, ze stary tachac otacky ukazoval bez jedineho problemu, ale vzhladom na tejto moj experiment je velmi nepravdepodobne, ze by chyba bola v tomto novom tachometri.

Vopred dakujem za akukolvek pomoc ohladom mojho problemu.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Asi to nemas impedancne prispôsobené. Co si spajkoval?
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Spajkoval som vsetky kable, ktore idu do tachometra, kedze predtym boli len "posplietane" - elektrika bol na tej stvorkolke v totalnej pi*i ked to tak mam napisat.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Tak asi to bude stale cele nahovno. Prepojením svojim telom len takurat ovplyvnis parazitne javy a ako tak to nahodou ide. Tu pomôže len skúšať a merat. Nepriamo napojiť a pod.
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Ale ono to predtym fungovalo, vlastne sa nic nemenilo, len som rozpojil kable (po jednom) a postupne ich spajkoval. Vsetky kable su spravne popripajane, kedze ten novy tachometer mal presne take iste farby kablov ako ten stary, cize som iba stare odpojil a pripojil na nove. Nic ine som s tym nerobil, proste napojil na novy tachac a toto sa zacalo diat. Vies, preco to vtedy fungovalo a teraz sa to z nicoho nic serie ?
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Tak to rozpoj znovu a napoj na stary. Ak na starom otacky pojdu dobre, tak bude problem v novych budikoch.
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Ano, ta sa chystam zajtra spravit, to bola posledna moznost pre mna.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Ešte môžeš priamo skusit pozrieť osciloskopom ako vyzera ten signál. A je dosť možné, že akonáhle sa toho dotkne sondou, ze to aj pojde :D.
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Tým že si sa toho dotkol vytvoril si kvázi RL filter a odrušil si ten signál aspoň tak si myslím takze možno tam bude stačiť dat nejaky ten rezistor a je po probléme ... Telo sa mi zdá že sme sa učili ma odpor okolo 1.5k Ohm ale to zavisi od viacerých faktorov ... Ale skusil by som ho tam dať a uvidíš
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Telo ma aj kapacitu, aj indukcnost. Aj to záviselo na com stal, coho sa držal. Ale nie je riešením spravit náhradný obvod tela a pripojiť ho tam :40bd: . Je potrebne zistiť zdroj rušenia...
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Keby to fungovalo ja by som to tak spravil :-\ bolo by to jednoduchsie jak hladat pricinu :40bd:
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

je to urcite taky isty a nie aliexpress nahrada?

tuna jedno video pre pobavenie

https://www.youtube.com/watch?v=aDB0moiIRRE
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Ospravedlnujem sa, ze som dlhsie neodpovedal. Vyskusal som tam nasadit stary a otacky funguju ako maju, cize chyba je v novom tachometri niekde. Bohuzial ten stary zas neukazuje rychlost a neustale na nom svietia vsetky kontrolky, teda na nom nevidim, ci mam zaradeny neutral, ci mam zapnute smerovky atd. cize ho nemozem pouzit... budem musiet vyuzivat ten novy a odpojit kabel na otackomer. Inak tie tachometre su na navonok absolutne indenticke, take iste rozmery, vizualne su tiez na neroznanie, ale ked som ich oba rozobral, zistil som, ze su pomerne dost odlisne.

Ten zeleny je novy a biely je stary...

Obrázok

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní