Peugeot 307 , 1,6 hdi - olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3379
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

hjundai napísal:len de*** motor odfajcis olejom ktory plni specifikaciu, do dobreho motora zlejem zvysky a bezi stale rovnako... treba vyberat lepsie :40bd:
Vidím, že zožerieš všetko, čo Ti marketing ponúka...
Podľa Teba ... každá nafta je rovnaká, každý benzín je rovnaký, každá pneumatika je rovnaká...., veď " spĺňa špecifikáciu".... :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš to záleží od autíčka - aby sme ostali pri Peugeotoch - zober si takú 405ku - kedy si tá vyberala z ktorého suda naleješ.
To len mi sme si svojimi nárokmi dokurwili všetko okolo nás a teraz hladáme vinníkov všade len nie v sebe. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3379
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Práve 405 bola veeeelmi hákliva na olej..
Naftu zjedla skoro hociaku.
Samozrejme, Vtedy mali aspoň auta kontrolku na vodu v palivovom filtri...


Dnes máš 3D zobrazenie budíkov a satelitnú navigáciu....

Ale kontrolka ... NIKDE.
Ale ľuďom to asi stačí... :3c90:
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

laco1871 napísal:V živote toto NEPOCHOPIM.. :3020:
Z akeho dovodu si niekto myslí,že značka oleja je pri vymene doležitá..
Čo ak sa najde nejaky exemplar toho Pežota niekde v Južnej Amerike alebo na Novom Zélande ?
Ten typek čo ho vlastní a práve sa rozhodol vymeniť olej v motore,bude čakať,kým mu z Francúzska pošlú original "Total" ?
Nemyslím si..Naštuduje si mazací plán,alebo pogoogli a fukne tam prvý vyrobcom odporúčaný olej akejkoľvek značky,čo bude práve na regáli poruke... lol
ty kokos.......
u mna je total sproste slovo. videl som dost rozborov aby som pochopil ze treba sa vyhybat.
a za druhe, velke popularne znacky su tercom falzifikatov a smelinarov..
ale ty bud v klude, daj si aj prepaleny fritak.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

to je dobre ze si toho vela videl, ja som zasa na total nieco odjazdil aj jazdim.... a vyskusal som valvoline, ravenol, ardecu,shell,lidl,kaufland,carlson,eneos.... a motorceky vrnia a vrnia... kto ma doma dzad bude len spekulovat..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To je dobre , že ste odjazdili xy km na xy značkách, ale nech sa prihlási ten kto používal jeden olej aj do motora aj do nádrže :40bd: :40bd:
Konkretne OH-HM 46, a prosím pekne použitý. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

lubos zimovcak napísal:
hjundai napísal:len de*** motor odfajcis olejom ktory plni specifikaciu, do dobreho motora zlejem zvysky a bezi stale rovnako... treba vyberat lepsie :40bd:
Vidím, že zožerieš všetko, čo Ti marketing ponúka...
Podľa Teba ... každá nafta je rovnaká, každý benzín je rovnaký, každá pneumatika je rovnaká...., veď " spĺňa špecifikáciu".... :40bd:
Lubo a vieš o tom že aj tvoj obľúbený maxxmotion je už pekne žltučký?U nás v PB rekonštruovali OMV čerpačku, sú tam nové stojany už bez sklíčok, keď som šiel nedávno na stk tak som si povedal doprajem autu niečo "lepšie"možno mi to pomôže aj na emisnej, tak som natankoval a dal som 10 litrov aj do bandasky lebo som potreboval do traktora, keď som maxxmotion doma nalieval tak bol žltý, ešte som to pre istotu nalial aj do umelej fľaše a žltý, čiže žiadny biely, skontroloval som pokladničný bloček či som náhodou nenatankoval obyčajnú naftu, nie, na bločku maxxmotion.A to bolo ešte na stojane napísané že má už neviem presne o koľko % viac nejakých molekúl, tie sa mi v domácich podmienkach zrátať nepodarilo.
lubos zimovcak
Príspevky: 3379
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Áno.
Už omw predáva rovnakú srrrraaaačku ako ostatní.
Preto sa v tomto Absurdistane NEOPLATÍ kupovať nové autá, či nebodaj" ekologické", lebo samotný ŠTÁT sssseeeriiie na ekológiu a ľudí. :3c90:
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

jaster-83 napísal:
neviem ci zrovna tieto dva nebudu mid saps, norma sice sedi ale ten total oproti nim je low saps cize lepsi pre zivotnost fapu, ale aj tak zbytocne tu riesime to na co nemame - my od klavesnice nikdy nebudeme realne vediet ktory je lepsi, najlepsi, najhorsi..... ja sa spolieham na vyrobcu auta a ma plus u mna ze rovno do manualu k autu napisal typ aj znacku oleja, proste neriesim - odporuca a leje ho tam vyrobca a to mi staci, dolezita je aj tak skorsia vymena a pri tomto motore bud prelisovanie vane alebo odsatie tych 3 deci stareho oleja co tam ostane
je to hdi... takze b71 2290, alebo novsi b71 2312.... lebo fap a mocufka.
do "stareho" benzinu b71 2296 :300f: ale fullsaps..... r.i.p. fap lol
ked si das vyhladavac, tak uz davaju 2312 uplne vsade...

a to ze psa doporucuje total... to su iba ksefty a dohody zo starych casov.. realne tam neni ziadny benefit pre zakaznika.
tak ako renolt preferuje elf... to su len zakulisne dohody.

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných