Jazdené benzínové auto s automatom pre rodinu do 10-13.000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
rostislav81
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Jazdené benzínové auto s automatom pre rodinu do 10-13.000€

Príspevok od používateľa rostislav81 »

Dobrý deň,

ostatné témy, čo som čítal, mi nepomohli vyriešiť problém, preto vás prosím o radu pri kúpe jazdeného benzínového auta s automatickou prevodovkou pre rodinu s 2 malými deťmi.

V skratke popis našej situácie:
Aktuálne vlastníme diesel - starú Kia Cee'd SW, ktorý o pár rokov plánujeme vymeniť za niečo "veľké" na výlety (možno MPV).
Bývame v bratislavskom satelite (20km). Čoskoro nám pribudne druhé dieťa.

Potrebujeme (resp. nepotrebujeme ani jedno, ale chceme) 2 autá pretože, ja takmer denne dochádzam do BA kvôli práci, manželka sa často motá (autom) s našim dieťaťom po okolí.
Takže toto auto bude také zdieľané (aj do práce do kolón aj pre manželku na výlety po okolí a časom predpokladám plné využitie pri dennodennom dochádzaní do práce/škôlky).
Preto chceme určite automat a benzín a nie veľmi staré auto.

Hlavné kritériá, ktoré mám v hlave, sú:
- automat - kvôli ranným a poobedným kolónam a jazde po meste
- benzín - jeden starší diesel už máme
- bezpecnosť - (bojím sa ísť do niečoho malého (typu fábia), hoci by bolo nabité najrôznejšími bezpečnostnými prvkami - kvôli jej veľkosti a tým pádom zvýšenému riziku v prípade stretu napríklad s dnešnými veľkými SUV). Určite by som sa cítil, že je rodina vo väčšom bezpečí v niečom väčšom (podpobne nabúchanom bezpečnostnými prvkami, ako tá fábia) :-)
- vek auta - poteší ak by nebolo staršie ako 5r [edit: (8r je este akceptovatelnych)]
- dostatočne veľký kufor - aj keď bude jazidť prioritne po meste, nevylučuje to občasné návštevy rodiny a to zvykneme teda brať dosť vecí - Octavia combi by veľkosťou kufra určite stačila :) Aj liftbag.
- potešilo by aj, ak sa dozadu medzi 2 autosedačky zmestí tretí človek, aj keď neviem či je reálne nájsť takéto auto mimo kategórie MPV.

Pozn. s kúpou auta neponáhľame, cena je orientačná, ale moc nad 10.000 by som nerád. [edit: (Povedzme do 13.000€)]
Pozn.2: S hybridom nie som nejako stotožnený.

Vpodstate ide mi najmä o to, že sa trochu bojím ísť do DSG prevodovky a neviem po akých iných značkách (prevodovkách) sa kvôli spoľahlivosti poobzerať.

Vopred ďakujem za konštruktívne rady.
Naposledy upravil/-a rostislav81 v 04.09.2020 08:11, upravené celkom 2 krát.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Máš náročné požiadavky v tej cene kúpiš nejakú malú skodovku s dsg,ale nakoniec mi našlo zaujímavú voľbu:
Fiat Tipo combi 1.6 klasický motor aj automat!!! to dnes neponúkne asi nikto
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ak automat tak ja "hlasujem" za Aisin s hydromenicom.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mateusz737 napísal:Máš náročné požiadavky v tej cene kúpiš nejakú malú skodovku s dsg,ale nakoniec mi našlo zaujímavú voľbu:
Fiat Tipo combi 1.6 klasický motor aj automat!!! to dnes neponúkne asi nikto
Tiež som mu chcel navrhnúť Lanciu Delta, tie sú aj málo jazdené, Aj pekne a pohodlné
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

hyybrid je volba rozumu pretoze sa nemusis bat o prevodovku. Kazdy iny jazdeny automat je loteria. plus jazda Bratislavou o inom by som neuvazoval
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nie si stotozneny s hybridom a na druhej strane nad dsg palicu nelames...

Malo citas forum. Malo sledujes internet.

Prius / auris hybrid je pre teba ako stvoreny.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kazde auto bude tak dobre, jak najslabsi clanok, resp najdrahsia cast co sa vyserie, otazka je ako bude vychadzat klaknute dsg vs baterka v tom hybride, je pekne chvalit fungujuce, ale treba sa pozret aj na druhu stranku veci
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdené benzínové auto s automatom pre rodinu do cca 10.

Príspevok od používateľa jalabert »

rostislav81 napísal:
Hlavné kritériá, ktoré mám v hlave, sú:
- automat
- benzín
- bezpecnosť
- vek auta
- dostatočne veľký kufor
Tymto kriteriam do 10k nevyhovuje nic. Za 11k vidim. Toyota Verso r 2016 s 1,8 benzinom. To je volba rozumu a prepokladam, ze sa dlho v ponuke neohraje, dohodni zlavu a ber kym je:) Napada ma este Chevrolet Orlando 1,8 benzin, ale to bude starsie ako 5 rokov, na druhej strane aj lacnejsie a bude treba prenho ist do Nemecka lebo tu take momnetalne nezozenies:)
Nerozumiem autám...
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

@bajo777 baterka na Auris hybrid stoji okolo 1500€ vratane vymeny. Toyota dava zaruku 10 rokov pri pravedelnom rocnom teste, ktory stoji 30€.
Jazdi to v Priusoch, Aurisoch, Yarisoch. Problemy s baterkami sa rataju na jednotky kusov.

Bezproblemove DSG sa tiez rataju na jednotky kusov :)

Ano, mozno som zaujaty, lebo mam Aurisa hybrid a nie ze by som to auto vyslovene emocne miloval, ale pocet problemov co som riesil je presne 0. Akurat teraz zacina poblikavat 1 xenon, takze za 70€ vymenim oba a je pokoj.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

okrem ineho tu bateriu netreba menit celu, daju sa krasne len jednotlive clanky po par desiatkach eur. Takze ked jednemu-dvom prdne v bedni...

https://www.bazos.sk/img/1/718/113958718.jpg
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

bajo777 napísal:kazde auto bude tak dobre, jak najslabsi clanok, resp najdrahsia cast co sa vyserie, otazka je ako bude vychadzat klaknute dsg vs baterka v tom hybride, je pekne chvalit fungujuce, ale treba sa pozret aj na druhu stranku veci
- druha stranka veci neexistuje. V tom je ta krasa. Noze kedy sa tu kto pytal ze si nevie rady s nejakou chybovou hlaskou na toyote ci lexuse. A keby netreba hladat Hlavateho :40bd:
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Zadal som parametre do vyhľadávača a podmienky ktoré zadal zadávateľ s danou cenou nie je tam nič zaujímavé čo hľadá záujemca alebo ubrať z požiadaviek - aby to nebol automat, ubrať ročník alebo na druhej strane doložiť eurá :zg282:
rostislav81
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rostislav81 »

Automat to musi byt. Z toho nechem upustit.
Ale ako som aj pisal, cena je orientacna, ale zas moc ju neprestrelujme.
Pripadne v kombinacii s jemnym navysenim veku auta.
Co by v tom pripade prichadzalo do uvahy?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tiež ma zaujímalo aká je ponuka MPV a kombi aut z automatom vo veku max2015 v cene do 10 tis. A teda prekvapený som dosť,takže poradu.
Samý diesel. Ešte väčšie prekvapenie,kilometre 140-200 tis prakticky všetky.Tak pozerám ako puk,ale dáva mi to zmysel.Podobne uvažuje syn že predá 4 ročné (Citr.G4 GR Picasso diesel 65 tis km) a kúpy znova nové. Vyzerá to tak že takto uvažuje každý.Auto viac menej bezstarostne vyťažiť a včas posunúť starosti na iného.Ale tie km ma veľmi prekvapili.Čo čaká nového majiteľa sa dá celkom úspešne uhádnuť.Tak som si celú ponuku prezrel kus po kuse a úprimne poviem,že ani ako mechanik (alebo práve preto) by som nechcel ani jedno jediné z ponuky.
Tomu sa hovorí že toto bude tvrdý orech.Nemá cenu sa vyjadrovať čo by som urobil ja,pretože každý nech si rozhoduje za svoje peniaze ako uzná za vhodné.Ale toto bude ťažké
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Zadal som od 2013 a novsie, cena do 12000 a automat, jedine co by som pozeral ja osobne by som vynechal koncern s dsg, sú tam tie Toyoty ci už verso, auris touring sports hybrid alebo citroen c4 grand Picasso ale je tam problémový 1.6thp benzínový motor, niekto tu spomenul fiat tipo kombik je tam jeden z roku 2017 so 75000km a automatom a klasikou 1.6 atmosferou za 12900eur...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: oco13 a 18 neregistrovaných