Predal som auto a to sa pokazilo.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

herin napísal:"Kupujúci má právo od teba požadovať sumu za opravu. Ked mu to nepreplatíš, dá ťa na sud, ktorý prehráš a vyjde ťa to drahšie ako keby si to opravil"
Boha, a to vieš ako že ten súd prehrá????????????????????????????????????????????????Nevolil si náhodou SaS?: Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) považuje za nepochopiteľné, že polícia zastavila trestné stíhanie v súvislosti so statusom poslanca Národnej rady (NR) SR Ľuboša Blahu (Smer-SD). Je presvedčená o tom, že poslanec by mal niesť za svoje výroky zodpovednosť.......O tom o čom si "presvedčený" Ty, alebo pani Nicholsonová vôbec(a našťastie nezáleží)Ak je v štáte naozaj nezávislé súdnictvo tak takéto a podobné kraviny zmetie zo stola.Jednoducho, ak niekto kupuje 12-13-15 ročné auto nemôže čakať že bude mať záruku ako pri novom.Pretože, ak sa aj niekomu niečo pokakalo na novom aute, ktoré bolo v záruke mal veľké naťahovačky s autorizákom a stalo sa že veľa zákazníkom nebolo(v záručnej dobe vyhovené).A to sa bavíme o max.dvoj ročnom aute a nie o 12-15 ročných rárohách.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

procarmotorsport napísal:
herin napísal:Kupujúci má právo od teba požadovať sumu za opravu. Ked mu to nepreplatíš, dá ťa na sud, ktorý prehráš a vyjde ťa to drahšie ako keby si to opravil. Sám som kupil takto auto, ktoré malo plno zatajených chýb a zisťoval som si to u právnika, ktorý mi poradil napísať predávajúcemu list, v ktorom požiadam o vrátenie kupnej sumy a ked na to neodpovie, tak hned spíšeme žalobu..
Presne žaloby sú aspon čiastočným aj ked dlhodobým "liekom" na kadejakých oje....čov..
Najlepší su taký čo trebárs pred predajom vypulírujú celý motor z ktorého pekne presakuje olej..potom len kupujuci nájde každý den pod motorom mláčku oleja..alebo vymaže diagnostikou chyby, aby nič nesvietilo a podobne..


Sorry, ale ja nie som j***, ja som predal auto, ktore po predaji ma problem, nevedel som o tom, auto normalne funguje, ibaze je olej v chladiacej kvapaline. Nevedel som o tom, resp.mohlo sa to stat kludne aj potom co uz si auto novy majitel zobral a jazdil na nom...tak sa len pytam ci mam uhradit opravu alebo nie. Ale kazdy tu pise inak. Ci co ako sukromna osoba mam dat zaruku na 12 rocne auto????
- myslím že tu bolo napísané všetko čo bolo potrebné - nič neplať a ži si kľudne svoj život ďalej.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ideálne riešenie nejako sa dohodnúť, že mu časť opravy uhradíš a keď nie aj keď ťa dá na súd budú to ťahanice a platiť súdnoznalecké posudky, poplatky, kolky, právnici... za koľko si mu to auto predal za 4000eur? Odbočím od témy, urobili sme zákazníkovi konkrétne právnikovi pracovnu z masívu komplet, objednávka urobená, podpísaná ním, robota hotová ale platiť sa mu nechcelo... vieš co vymyslel ten chumaj na súde? Že sme nikdy neboli v jeho dome.. našťastie som si ako stále pred a po montáži urobil fotky interiéru z jeho domu toto všetko sa ťahalo na súde 7sku..nych rokov,okrem nás sa takto súdil aj s klampiarmi a tí čo mu robili bránu mu ju zavesili a zobrali preč.. jasne ako facka, chcel niečo, dostal to a zabudol zaplatit... A pri tom vašom prípade keď tam budete vyťahovať súdnoznalecké posudky, mohlo to byť pred kúpou auta, po kúpe auta tipujem to aspoň na 5rokov,či ti to bude stáť za tie nervy a ďalšie výdavky... Veľa zdaru a psychických síl :28b7:
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marfan »

Mal som podobnu skusenost s tym ze ja som bol na mieste kupujuceho.

Tyzden po tom ako som auto kupil, tak sa zacala stracat voda. Predavajucemu som to oznamil ten sa mi vysmial do telefonu a tym to v podstate skoncilo.

Po oprave som este raz zavolal, ze co to stalo a ze pozadujem polovicu sumy za opravu aj ked zo zmluvy, ktoru sme obaja podpisali tak mal platit vsetko.

Predavajuci nasledne povedal ze dohovie ako som na tom ten tyzden jazdil. Hned som vedel ze tymto skoncilo moje domahanie sa prava kupujuceho.

Po tejto skusenosti viem ze dolezite pri zmluve nieje osetrit zaruku na skryte vadi ale to aby ti auto nezobrali, kvoli hocijakej tarche na auto.(leasing, dedictvo, exekucia)

Cize ty ako predavajuci v podstate sa mozes na neho vykaslat a aj ked ta da fakt na sud tak ho ten sud aj rychlo prejde pretoze tie poplatky a natahovacky pri SK sude ho privedu skor do hrobu ako do vyriesenia tohto problemu, kto ma platit za opravu.

Ak mas svedomie co si myslim, ze mas kedze si napisal na forum, ze co spravit, tak mu skus aspon vybavit opravu, resp. cenu prace zaplatit a diely nech si plati on. Viac by som preto neurobil.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

herin napísal:Kupujúci má právo od teba požadovať sumu za opravu. Ked mu to nepreplatíš, dá ťa na sud, ktorý prehráš a vyjde ťa to drahšie ako keby si to opravil. Sám som kupil takto auto, ktoré malo plno zatajených chýb a zisťoval som si to u právnika, ktorý mi poradil napísať predávajúcemu list, v ktorom požiadam o vrátenie kupnej sumy a ked na to neodpovie, tak hned spíšeme žalobu..
Presne žaloby sú aspon čiastočným aj ked dlhodobým "liekom" na kadejakých oje....čov..
Najlepší su taký čo trebárs pred predajom vypulírujú celý motor z ktorého pekne presakuje olej..potom len kupujuci nájde každý den pod motorom mláčku oleja..alebo vymaže diagnostikou chyby, aby nič nesvietilo a podobne..
kolega predal auto, o 3 dni sms ze sa pokazilo servo, auto ze je v servise, nepojazdne..... o auto bolo naozaj starane, skratene vymeny oleja, pravidelny servis, pred predajom sme auto cele pozerali, este sa menili dake veci, zaujemcom nebolo nic zatajene, neviem ci to bol pokus vymamit peniaze alebo co ale kolega nad tym mavol rukou ani neodpisal, to bolo snad 5 rokov dozadu, kupujuci sa viac neozval, ziaden sud, nic....
podla mna nieje sanca presne datovat vznik zavady, mohla vzniknut pred predajom aj po, olej tam mohol naliat aj kupujuci, silne pochybujem ze sa niekomu bude chciet travit na sudoch roky aby vysudil prachy za nieco co nevie dokazat kedy sa stalo
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
kajlo5
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 06.06.2007 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajlo5 »

Posli ho do p...12 rocne auto a co cakal?inac ja bz som mu ani moc neveril, mozno len skusa, aj na mna to uz skusili, ked som predal staru skodovku, vysmial som ich a hotovo. Nikdy nevies ci ludia zamerne nevymenia diely, nespekuluju a tak. Povedz mu, ze ked chce auto bez problemov, nech si kupi nove
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Uplne teoreticky je mozne ze kupujuci naleje olej do vody a skusi dobru volu predavajuceho ci mu zaplati napr. 300e za opravu a ked nie ta vymeni vodu a ide dalej :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nielen teoreticky , ale je to tak 95% pravdepodobnosť. :40bd: :40bd: :40bd: a diky za návod :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných