Audi A6 - vibrácie auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jozo14
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.01.2015 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jozo14 »

@lubos zimovcak...robilo to aj na starých kotúčoch...nove som dával ATE aj kotúče aj doštičky
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jozo14 napísal:@mhlavaty...takže čo by ste mi poradil? Mam skúsiť ísť na valce čo majú na STK? Vedia ich rozbehnúť až na takú rýchlosť?
Na STK ano,ale nie na kotúče ale na plošinky či sú veci nápravy pevné.
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

>> myslíš vážne ze to budu tlmiče??? Keď som ich skúšal nevyzerali byt vyhrkane..
ked boli odmontovame a ťažko som ho zatlačili tak sa pomaly vracal do pôvodnej polohy..
tak isto ani auto neplava a ani neskacka a ani nieje padnute nadol

..tlmice su zradne, to ze sa plynulo vracaju neznamena, ze dokazu efektivne tlmit..

opakovane pises:
>> a nezmení sa to ani keď pridam ani keď uberiem ani ked vyradim rychlost...do tejto rychlosti auto netrasie

No ak Ti trasie zadok auta a mas len predny nahon chybu v poloosach nehladaj.. a celkovo vnutorny klb poloosi vibruje s autom az pri zatazi..nie pri vyradenej rychlosti a rozbite lozisko na predlzenej poloosi sa neda prehliadnut, jednoducho sa neda..

Co moze byt problem a dost vazny je, ze ak tam mas nejake elektrony, ktore vyzadaju pre tvoje auto aj vymedzovacie kruzky MUSIS! ich tam mat aj namontovane..

Daj si do internetu "vymedzovacie, strediace kruzky" a uvidis o com hovorim..

Len toto predpokladam, ze si uz riesil, alebo ani nie?
Lebo pri montazi elektronov, ktore nie su priamo od vyrobcu auta je toto zaklad...
Naposledy upravil/-a Roberbo v 14.08.2020 15:22, upravené celkom 1 krát.
Jozo14
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.01.2015 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jozo14 »

@roberbo...ano vymedzovacie/stredové krúžky mi prišli s elektronmi keďže som ich objednával podla auta
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

Upravil som moj posledny prispevok ohladne polooosi..

Dalej treba urcite potvrdit pri A6, ze na tej zadnej naprave ten zvisle zaveseny silentblok (taky kovovo gumenny) je urcite v poriadku, neda sa priehladnut.., a musi byt OK..
A je na kazdej strane.
Tiez by dokazal pri vyssich rychlostiach robit problemy.

Len, ak by bol tu problem, uz by ho asi niekto videl za ten cas.., neviem, skontrolovat to treba..
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

My máme doma to isté auto len je navyše quattro 7st. Stronic a nám to vibruje takým štýlom, že pridávam plyn zavibruje prestane..a deje sa to pri 30 km/h rýchlosti a presne pri 60 km/h rýchlosti..nezávisle od otáčiek motora..pretože to robí aj v režime Sport, Dynamic, eficiency proste jedno akom...
Prípadne ked zošliapnem plyn, že chcem niekoho predbehnúť, tak prevodovka podradí a už si vibruje a o chvílku prestane..robí to pri ťahu motora a takisto aj ked sa točím na parkovisku a sú vytočené kolesá a pomaličky sa s vytočenými kolesami rozhýbavam, tak tiež vibruje..vyrovnám, tak to prestane..takisto aj pri tej akcelerácií ked pridávam úplne piánko tak to nič nerobí, alebo ked pridávam a vibruje to a povolím mierne nohu z plynu, tak to prestane..čo by to mohlo byť..dva servisy to nevedeli vyriešiť..vymenené silentbloky na motore, vymenené spodné priečne ramená, dvojhmota, plus závažie kardanu..to boli veci, ktoré boli "chytené" a v servise si mysleli že to bude ono..mohli by to byť aj u mňa tlmiče?Dávala som ich na test a ptredné 77-78% a zadne 77-76%
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

tlmiče nie, skôr kĺby, poloos pripadne kardan, ťažko takto povedať
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

kardanu nič nie je..a v tom druhom servise mi povedal/moj známy/ že na vnutoných klboch je minimálna vôla a že to to spôsobovať nemôže..povedal mi že to je bud predný alebo zadný diferák..
len tomu zasa neverím ja, lebo ten by hučal a to auto ide tak ticho že si niekedy myslím, že mám zalahnuté v ušiach :)
a navyše čo aj nepotvrdzuje jeho teoriu je, že idem rovno a potom je zátačka, ktorá sa dá prejsť tak cca 35-40..pri jazde rovno nič a akonáhle zatočím, tak to zavibruje a vyrovnám ked ju prejdem a nič..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že sa nepostupuje správne ale chaoticky sa skáče od jedného k druhému.Ten kto má možnosť reálne byť u toho,predsa musí vychádzať z určitých vecí ktoré platia.Jednak si ujasniť čo je vlastne vibrácia a prečo vzniká.Jednak čo je TO,čo sa zmení ak jazda rovno nerobí,ale jazda v zákrute áno.Tieto známe veci si všetky treba zrovnať čo a kedy áno a kedy nie.Čo z princípu áno,a čo vypadáva ako nemožné.Oprava týmto štýlom skákať hore dole a robenie pokusov síce skôr neskôr vyčerpá možnosti a trafí podstatu,ale za akú cenu.
Občas je efektívnejšia cesta odfajkávať veci ktoré sú garantovane správne....ceruzka papier a rozmýšlať
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

pán hlavatý, no je to z ich strany také tipovanie..mna už tie ich tipy stáli 1400 eur..hlavne to kardanové závažie za 350 eur bolo menené absolutne zbytočne..mám ho doma v garáži a asi na 2 cm je mierne odlepené od toho kovu..čiže to určite spôsobovať tie vibrácie nemohlo..
a ešte ma teraz napadlo, že som nenapísal to že ked brzdím tak sa to javí ako krivé kotúče..proste pribrzdí povolí..pribrzdí-povolí..ked zošliapnem prudšie brzdový pedál, tak sa to mierne rozochveje..
Ja osobne to tipujem na nejaké spodne rameno..alebo tie tlmiče..
Tým že aj pri brzdení robí to čo popisujem, tak ked je vôla v nejakom ramene, tak samozrejme sa to v tom pohybuje hore dole a aj to sposôbuje že sa to javí ako krivé kotúče a možno to z toho aj vibruje..čoby to mohlo byť podla vás?
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Vymedzovacie krúžky pod disky na stredovú dieru majú nejakú príčinu na vibráciu od kolesa počas jazdy?? Plastové?
Bol som toho názoru, že je to len akýsi prípravok na nahodenie disku, aby si trafil šrób do diery. Asi som sa mýlil.
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

Vymedzovacie krúžky pod disky na stredovú dieru majú nejakú príčinu na vibráciu od kolesa počas jazdy?? Plastové?
Pri 30km rychlosti nie, ale pri 130km kludne, a cim je vacsi priemer kolesa a jeho vaha, tym skor..,
..ja som popisoval problem tykajuci sa zadavatela temy,

To co uz pise @herin (nie je zadavatelom temy) je uplne iny problem.. a nehladal by som ho ani v tlmicoch..,
a mal si najskor vytvorit vlastnu temu, lebo sa to teraz pletie,
Jozo14
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.01.2015 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jozo14 »

No ľudia dlhšiu dobu som sa neozval lebo mam toho v poslednom čase vyše hlavy...ale včera som vymenil predne loziska a náboje lebo sa zistilo ze vibracie idu z predu a jemne sa prenášajú do zadu auta...výsledok je ze auto netrasie od 130 ale až od 160 hore...inak ostalo vsetko rovnaké ako predtým...takze teraz už vôbec netuším...napadlo ma to lozisko diferencialu co ma fakt malú volu ale kamarat mi povedal ze tie vibracie by neboli také veľké keby vyradim rychlost...takze záhada stále pretrváva

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných