rada pri kúpe vozidla na krátke trasy

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

rada pri kúpe vozidla na krátke trasy

Príspevok od používateľa martinkf »

dobrý deň všetkým diskutujúcim, z dôvodu krátkej vzdialenosti do práce ( 4km, čo v lete vyriešil bike) chcem kúpiť benzínové spoľahlivé auto, ktoré bude slúžiť mne (krásna predstava). rozpočet mám zhruba 7K +-1000, cez týždeň robievam krátke trasy, a víkendy jazdím na výlety (auto pre 4 os.), poškuľoval som po honde accord 2.4i ale tie sú nad môj rozpočet, taktiež ma zaujala toyota avensis, volvo, sú ešte nejaké autá na ktoré by som sa mal pri výbere pozerať? pozeral som aj bmw e60 525i, prosím o rady Vás skúsenejších. Spotrebu absolútne neriešim, a predpokladám, že servis týchto vozidiel, čo sa týka dielov bude podobný ak nie lacnejší ako pri mojom predošlom aute (opel insignia), hlavne mi ide o spoľahlivosť. Ďakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ak nemáš nič proti Oplu, prečo nie Astra ?
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkf »

popravde Oplu by som sa chcel vyhnúť, mal som ho 4 roky a chcel by som skúsiť inú značku.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

martinkf napísal: a víkendy jazdím na výlety
Začínam mať výletníkov a dovolenkárov plné zuby
https://najmama.aktuality.sk/clanok/300 ... P-azet-new
Ludia naozaj neviete povýšiť zodpovednosť nad svoje pohodlie a nebyť hrozbou pre ostatných
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkf »

myslim ze tu je diskusia o automobiloch a nie nejakej KORONE, vies o tom ze vylety sa daju realizovat aj mimo civilizacie v horach? ale asi nevies, treba sediet doma medzi 4 stenami a ked ti niekto prikaze aby si vyskočil hlavou dolu zo 7 poschodia treba ho pocuvnut.sk
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

kratke cesty su SKODLIVE PRE KAZDY MOTOR.
opotrebenie za studena +riedenie oleja palivom.
presne na hento je bus/bicykel ! nie ze tuto behaju prazdne busy... a plne parkoviska. :b:
zachvilu sa budete autami vozit aj po byte na wc... lol
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mazda 6 2.5i
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

martinkf napísal:treba sediet doma medzi 4 stenami a ked ti niekto prikaze aby si vyskočil hlavou dolu zo 7 poschodia treba ho pocuvnut.sk
Nikto ti nič nekáže, ale treba rátať aj s reakciou domácich.
Ak prídu výletníci na lúku kde budem s vnúčencami obracať sená - tak na nich poštvem psa. Možno neskôr aj vystrelím.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Volvo s60 alebo s80 v patvalcovom benzine by bola v pohode volba. Akurat v zime na kratkych trasach by spotreba bola vyssia.

Avensis je v pohode. Ak chces na cestovanie kresla pre ostatnych pasazierov, pozri chrysler grand voyager, 2.5 crdi. Alebo benzinovu toyotu previu. Voyager s bufikom riesi zimu.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco zo mna sa stal vyletnik, medzi pobytmi v nemocnici brazdim Slovensko na aute,motorke. Tak ze ci ma zabije choroba,korona alebo oco s flintou mi je uplne jedno. lol
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

martinkf napísal:popravde Oplu by som sa chcel vyhnúť, mal som ho 4 roky a chcel by som skúsiť inú značku.
Astru som linkoval preto, že sa dá zohnať neopotrebovany vehykel za celkom dobre ceny,ak chceš benzín.. :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal:Oco zo mna sa stal vyletnik, medzi pobytmi v nemocnici brazdim Slovensko na aute,motorke. Tak ze ci ma zabije choroba,korona alebo oco s flintou mi je uplne jedno. lol
Z tých zubatých čo si na teba brúsia kosu si zabudol motorku.
A ja kohútik nepotiahnem, ja som ako ten mesiaš, čo ukazuje cestu zablúdeným ovečkám. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Ja by som si vybral hondu Civic 1.4 vtec resp 1.8 vtec ... Rokmi spoľahlivé motory ... Jediná vec je trošku vyššia cena za náhradné diely ale rádovo pár eur ... A aj keď to chces občas prehnať po okreske sedí lepšie ako nejaká tá grupa...
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Re: rada pri kúpe vozidla na krátke trasy

Príspevok od používateľa zetom »

martinkf napísal:dobrý deň všetkým diskutujúcim, z dôvodu krátkej vzdialenosti do práce ( 4km, čo v lete vyriešil bike) chcem kúpiť benzínové spoľahlivé auto, ktoré bude slúžiť mne (krásna predstava). rozpočet mám zhruba 7K +-1000, cez týždeň robievam krátke trasy, a víkendy jazdím na výlety (auto pre 4 os.), poškuľoval som po honde accord 2.4i ale tie sú nad môj rozpočet, taktiež ma zaujala toyota avensis, volvo, sú ešte nejaké autá na ktoré by som sa mal pri výbere pozerať? pozeral som aj bmw e60 525i, prosím o rady Vás skúsenejších. Spotrebu absolútne neriešim, a predpokladám, že servis týchto vozidiel, čo sa týka dielov bude podobný ak nie lacnejší ako pri mojom predošlom aute (opel insignia), hlavne mi ide o spoľahlivosť. Ďakujem
na take kratke trasy skor nejaky hybrid v tejto cenovej by mohla byt toyota prius 2 generacie, tie auta vydrzia 500tis km bez nejakych zavad, hybridny system je tam tiez v pohode a aj velkostne pre 4 v pohode.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

kedze mas uplne slabo definovane kriteria, tak tam by som zacal. Nechces ziadnu vybavu? Velkost moze byt clio? atd

Za 8000 vies kupit novu daciu, so zarukou a nulou na budikoch.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných