Stredná trieda do 15 000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
cehotic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.03.2020 09:41
Zdieľať na Facebook

Stredná trieda do 15 000€

Príspevok od používateľa cehotic »

Zdravím,

takže už nejaký ten týždeň pozerám po aute strednej triedy - iba kombi alebo liftback (sedan nie).

Veľkostné ako Opel Insignia, ale v žiadnom prípade to nemôže byť Opel Insignia.

Ročne najazdím 30 000 - 40 000 km (zatiaľ, neviem či to v budúcnosti nebude menej , polka z toho sú diaľnice. Iba čisto mesto a krátke trasy je fakt len pár dni v rok. ).

Z dôvodu nájazdu som začal pozerať po diesloch, ale obavam sa spoľahlivosti. LPG nechcem v žiadnom prípade a pri atmosférickom benzine sa obávam diaľničných spotrieb (povedzme že nie vždy dodržiavam tempomat na 130)

Chcel by som hlavne čo najspoľahlivejšie auto.

Kebyže vyberám benzín tak asi siahnem po toyote avensis, ale pri dízly neviem.. kedže dízlové motory mala z bmw.

Rozpočet si predstavujem okolo 15 000€, možno o pár tisíc viac ale to skôr si priplatím za auto v lepšom stave ako to najlacnejšie stočené ponúkané.

Takže do ktorého dízla by ste šli ak by Vám šlo hlavne o spoľahlivosti ?

Berme to z toho hľadiska, že preferujem kúpu auta kúpeného na Slovensku s jasnými km a pôvodom. Nie stočený dovoz.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

E cko mercedes, teda Tcko v tomto pripade :-), 6 valec automat
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

oktu kombi v striebornej metalize :4012:
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ak liftback a diesel tak by som pozeral do tohto rozpoctu octaviu s históriou nejaký 2.0tdi so 110kw...ale nebál by som sa aj benzínu taky outback od subaru, ktorý má 2.5L benzín papa v priemerne 8. 3L,má ho kamarát a na ten objem je to úplne v pohode spotreba, alebo mazda 6 wagon tiež s 2.0 alebo 2.5 benzínom... z dieselových motorov to bude lotéria... Ci už psa koncern alebo wv grupa, nevlastním diesel :28b7:
cehotic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.03.2020 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cehotic »

2.5L subaru ani 2.0L či 2.5L mazda určite nebudú mať pri mojom štýle jazdy dobrú spotrebu a ani na dialnici nie.

Takže buď koncernová 2.0TDI alebo MB?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

cehotic napísal:Ročne najazdím 30 000 - 40 000 km
A si zmierený, že možno raz najdeš svoje budúce auto poškodené len kvoli cudzej špz? ako potencionalny šíritel pandemie
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cehotic napísal:2.5L subaru ani 2.0L či 2.5L mazda určite nebudú mať pri mojom štýle jazdy dobrú spotrebu a ani na dialnici nie.

Takže buď koncernová 2.0TDI alebo MB?
no lebo si si takto postavil kriteria, rozumny clovek s tvojim najazdom zobere nove auto na ktore mu saha penazenka, nebude jazdit vyprdene do 15, lebo potrebuje hlavne jazdit a ne machrovat, budes sa muset rozhodnut ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Stredná trieda do 15 000€

Príspevok od používateľa a566 »

po precitani prveho prispevku mi stretil dekel....protiklady lol
zakladny problem je ze sam nevie co chce, a ma v tom chaos.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takže do ktorého dízla by ste šli ak by Vám šlo hlavne o spoľahlivosti ?
Tomu sa hovorí matka všetkých otázok.K tomu aby sa dalo odpovedať na zdanlivo jednoduchú otázku by trebalo zadať dve veci.
Čo je spolahlivosť v ponímaní autora ? Spoľahlivosť nie je úplne prirodzená vlastnosť u súčasnej generácie.Odvíja sa od toho,že motor ,prevod atd dostane včas a správne to čo je nutné.Potom je väčšina moderných motorov spoľahlivá.Zadarmo to nie,dokonca to môže stáť viac peňazí než by sa páčilo.Ale spolahlivosť by bola,ak tie základné podmienky boli plnené.
Pri sume 15 tis zrejme úmysel kupovať miery do málovekého auta,čím je dané presne to čo som písal.Kľúčovú rolu zohraje kilometráž kupovaného auta ale aj spôsob akým sa nakladalo,udržovalo,jazdilo.A v ktorom momente do hry vstúpi nový gazda.
Nech by ktokoľvek navrhol akýkoľvek voz ktorý do rozpočtu vôjde,stále bude kdesi medzi 0 a 100% vhodnosti pretože aké číslo z toho bude rozhodne konkrétny kus a konkrétny majiteľ.
Za lepšiu otázku by som považoval sa pýtať na konkrétne auto,pri danom veku,daných km...čo mňa ako majiteľa čaká a neminie.Až potom je reálne sa spočítavať na peniaze.Riešiť nekonkrétne čokoľvek...je cesta nikam.

Túto otázku kladie denne množstvo ľudí,ale je nezodpovedateľná.Teda vlastne áno,bolo by čo poradiť,ale to by ani náhodou netrafilo trojboj aký zvádzajú potenciálny kupujúci - nové,spolahlivé,reprezentatívne
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Benzin + LPG + 6/8 valcov = amerika :)

Velky objem = nizsie otacky motora na dialnici
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

mhlavaty,Samozrejme,treba preventívne vymeniť všetko do poslednej skrutky,či ak by aj tá skrutka nevydržala??
Tak to robia pri údržbe lietadiel,príde daný interval výmeny nejakého kusa, vymení sa v pohode,aj keď je ešte funkčný..
A napr. na 1 hodinu letu stíhačky,je predpísaných 40 hodín údržby.. :4012:
To je dačo,však,ak by aj u automobilov tak bolo ,jeden deň jazdiš=4 dni auto v servise
to by bolo pre sutoopravarov ešte len terno... :28b7: :d :D
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Re: Stredná trieda do 15 000€

Príspevok od používateľa zetom »

cehotic napísal:Zdravím,

takže už nejaký ten týždeň pozerám po aute strednej triedy - iba kombi alebo liftback (sedan nie).

Veľkostné ako Opel Insignia, ale v žiadnom prípade to nemôže byť Opel Insignia.

Ročne najazdím 30 000 - 40 000 km (zatiaľ, neviem či to v budúcnosti nebude menej , polka z toho sú diaľnice. Iba čisto mesto a krátke trasy je fakt len pár dni v rok. ).

Z dôvodu nájazdu som začal pozerať po diesloch, ale obavam sa spoľahlivosti. LPG nechcem v žiadnom prípade a pri atmosférickom benzine sa obávam diaľničných spotrieb (povedzme že nie vždy dodržiavam tempomat na 130)

Chcel by som hlavne čo najspoľahlivejšie auto.

Kebyže vyberám benzín tak asi siahnem po toyote avensis, ale pri dízly neviem.. kedže dízlové motory mala z bmw.

Rozpočet si predstavujem okolo 15 000€, možno o pár tisíc viac ale to skôr si priplatím za auto v lepšom stave ako to najlacnejšie stočené ponúkané.

Takže do ktorého dízla by ste šli ak by Vám šlo hlavne o spoľahlivosti ?

Berme to z toho hľadiska, že preferujem kúpu auta kúpeného na Slovensku s jasnými km a pôvodom. Nie stočený dovoz.
Zdravim, mam avensis combi prave s tym motorom od BMW, dnes som s nou bol na STK, ziadne problemy zatial, auto ma 65tis, kupil som ju pred rokom ked mala nejakych 55, od marca ju vyuzivam menej, kedze koli pandemii robim z domu, takze len nejaky vylety a dlhsie trasy. Keby nejake otazky tak kludne SS.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ludomilo a 21 neregistrovaných