Pracovné auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

Prikláňam sa ku variante osobne auto a vozík. Je to veľká pomoc pri stavbe. Dodávku alebo nejaké väčšie auto ani nechcem. Pozeral som inzeráty a tých áut je dosť. Len je to zrejme veľká lotéria, pri tých starších autach. Najviac sa mi pozdáva la nejaká fabia, opel astra, pripadne Renault thalia.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Berlingo, Partner, Caddy, Inca sa radia medzi osobáky a majú ovela lepšie využitelný priestor. :4012:
Ešte aj Kangoo
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

to ano zhltne celu paletu
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

Neviem ci by som kúpil niečo schopné z týchto áut do môjho rozpočtu. Rozmýšľal som ešte nad autom Renault scenic.
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

Ešte ma napadla taka vec: Ako prebieha vyradenie auta z evidencie. Keď auto dojazdím a ďalej by sa už nepredalo, ako sa postupuje ďalej. Musí sa dat zosrotovat? Aké sú poplatky? Alebo si ho môžem nechať?
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

fabiu kombi za tie peniaze najdes v takych poctoch, ze si vyberas, aku chces a nie na opacnom konci krajiny.
Urcite ma lepsi kufor ako thalia, lebo tam nieco napchat uzkym otvorom na kufri a aj priecka za sedackou zavadzia.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Patoooo napísal:Neviem ci by som kúpil niečo schopné z týchto áut do môjho rozpočtu. Rozmýšľal som ešte nad autom Renault scenic.
Celkom bežne sa Partnery a Berlingá pohybujú v cenách cca 1500eur. Teraz mi jedno ponúkali priamo od mechanika , dokonca on mi tvrdil že podpíše záruku. :4012:
Auto sa vyraďuje jednoducho - zavezieš na šrotovisko a oni vybavia všetko tam na mieste. Platíš len ak ho treba odtiahnuť , alebo ak chýba baterka a katalyzátor.
Na Fabie málinko pozor - 1,4MPI už nie je to čo býval 1,2MPI vo Feliciach - životnosť tak polovičná.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Felicia bola 1,3 :) , a klasicka 8v 1,4 44kw fabia sa da porovnat s poslednou pofaceliftovou feldou (od roku 1998 hore) jedine co ma napada je problem vo fabii a nema to felda tak servo, mi prdlo vo fabii pri cca 150.000km
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Fabia má rozvod reťazou ako filcka? Nemal som ju len plynári v štúrove schladili moje nadšenie - niečo s opotrebovaním valcov a tiež s výdržou hlavy.
autolaik napísal: mi prdlo vo fabii pri cca 150.000km
Teda na mojich 600+ by som potreboval 4 lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

8v ma retazovy rozvod. Ale ty stale pises o 600 000km ktore si ale ty neurobil. Ved sam si tu pisal ze si kupil pri 400.000, tak nemozes vediet co sa s nou robilo pred tym.

Taxi fabie sa dozivali kludne pol miliona km...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Neurobil, samozrejme, a dúfam, že budem jazdiť stále menej. Už aj do švajcu mi zaviedli vlak lol. Napísal som len to čo som sa dozvedel u plynárov.
Ak to otočíme nazad do pozície pracovného auta tak s Caddynou benzínovou som spravil 200t a nič sa neriešilo. S dvojkovou generaciou Caddy - diesel tiež cca 180t - len brzdy. Vedla mňa rovnako jazdil Partner HDI - pohoda. Skúsenosti so služobákmi majú o niečo lepšiu výpovednú hodnotu o výdrži, lebo menšia starostlivosť a viac bezohladných šoférov.
Na pracovné auto majú rodinné kombíky menší vnútorný priestor a to by som bral ako hlavné meradlo pracovného auta.
Pre mňa bol nedostižný Forman Van+ objemovo sa to skoro nedalo naplniť. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Fabia má rozvod reťazou ako filcka?

jasne, si nikdy nepocul hrkotat ked isla okolo ? Favority, Felicie, Fabie, fšetko najazdilo cez pol miliona u krsneho na druzstve a vsetky sa rozpadli na hrzdu. Nebol problem blizko k milionu kilometrov, cez 800.000 tie ktore sa nerozpadli.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vedel som že MPI sa generačne inovoval medzi modelmi , tak som predpokladal že vymenili retiazku ako z Shade 100 za remen.
Ešte ma napadlo ako pracovné auto, aj do lesa Niva kombi
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných