Predal som auto a to sa pokazilo.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Predal som auto a to sa pokazilo.

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

Predal som auto z r.2008, teraz po tyzdni sa ozval kupujuci, ze ma olej v expanznej nadobe na vodu. Inak auto normalne ide. O chybe som nevedel, na aute som bol predtym v Chorvatsku a nemal som problem. Mame podpisanu standartnu kupno predajnu zmluvu. Ma narok na preplatenie opravy? Ked je mozne ze chyba sa mohla prejavit aj po predaji vozidla?
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

To čo za vraky predávaš ? predaj-auto-problem-po-kupe-t68766.html
procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

Co tu taku starinu vytahujes. Nahodou tomu co som predaval 2016 auto som opravu uhradil. Ale pri tomto som neni isty co mam spravit a nato je toto forum. Ci ma niekto podobnu skusenost.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

1. Predávajúci vyhlasuje, že kupujúcemu nezamlčal žiadne skryté vady, resp. skutočnosti o technickom stave
predmetu kúpy.
2. Kupujúci vyhlasuje, že s technickým stavom predmetu kúpy sa oboznámil a súhlasí s ním.
kupujuci ma pravo vyuzit "skryte vady", pretoze nie vsetko je mozne odhalit pocas predaja.
je kvantum bazarov co povedia ze vsetko je ok... a nie je... aj kupujuci sa potrebuje chranit, ze nekupil nalesteny prd, co o rok uz neprejde stk.. lol
https://ficek.sk/ako-reklamovat-skrytu- ... idle-20215
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Právne vymôcť škodu teoreticky síce môže ale to by musel dokázať že škoda existovala už v čase predaja a to nie je také jednoduché ... Na Slovensku platí prezumpcia neviny tj. tebe by to musel dokázať že vada existovala už pri predaji a vedel si o nej čo je prakticky nedokazateľne ... Preto sa na Slovensku podvodníkom tak dobre spí ... PS. Nenaznacujem že ty si jeden znich :3906:
procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

Dakujem za odpovede. Auto som predaval v dobrej viere ze je vsetko ok. Inak by som s nim nejazdil predtym do Chorvatska. A nepozeram kazdu chvilu do nadoby s vodou, takze neviem povedat ci bol v nej olej pred kupou alebo az po nej. Mohol si to kupujuci pozriet pred kupou, mal dost moznosti. S majitelom som bol pred kupou v servise karavanou, ale neviem ci tam pozerali aj tieto veci.Ale podla mma na 12 rocnom aute sa moze stat hocikedy hocico....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

a566 napísal:
aj kupujuci sa potrebuje chranit, ze nekupil nalesteny prd, co o rok uz neprejde stk..
To akože predávajúci mi má zaručiť že to auto o ROK prejde cez stk??? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

niektore bazare funguju tak, ze odovzdas peniaze a auto sa hned za branou rozsype (obrazne povedane) :4012:
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Zaruka plati aj na pouzivane auto, pol roka. Dotahovanie, ze ci tam uz vada bola v case kupy, ci vznikla az potom, ci je to bezne opotrebovanie pouzivanim, atd, to nema zmysel riesit, nevieme, za kolko sa tie gumy predali.
Ja by som mu povedal, ze som o nicom takom nevedel, a preco si to on neoveril pred kupou a dalej nech sa trapi on. Ved nie si bazar s popredajnymi sluzbami, aby si mu bol k dispozicii a staral sa o jeho auto...
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Áno teoreticky platí ale je to presne o tom dokazovaní a doťahovani ak by si nový majiteľ chcel aj tu reklamáciu uplatniť on nesie vecne bremeno a dokázať niečo také ako nejaké mechanické poškodenie je prakticky nereálne ... Treba ti k tomu posudok od súdneho znalca v danom odbore pri TČ sa to pohybuje cez 1k e... A je to doťahovanie na roky ... Najlepšie by bolo ak by sa zaviedlo niečo také že auto musí absolvovať pri predaji povinnú prehliadku aby nový majiteľ mal aký taký prehľad... niečo v zmysle STK a EK ... Jasné že skryté vady na motore bez rozobratie neodhalí nikto a že kopa ľudí by sa sťažovala na poplatok s tým spojený ... Ale na trhu je veľa pozliepanych srotov a pojazdnych rakvi po ťažkých burackah a malo poctivých predajcov ...
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked si das reklamovat tenisky tyzden po kupe, tiez nesies "vecne bremeno" (myslel si dokazne)? Kupujuci ma vytknut vadu a predavajuci navrhnut sposob vyriesenia reklamacie. Ak predavajuci (sukromna osoba) povie, ze neuznava, tak mozes ist jedine na sud (mozno par krokov este musis spravit, ako poslat predzalobnu vyzvu atd.).
Sudneho znalca nepotrebujes automaticky, dokonca ani na sude. V pripade pochybnosti a nezhod, sud da na nazor znalca a nie na nejakeho garazoveho majstra. Sud si moze vyziadat znalecky posudok.

Uplne kludne tu moze byt druha tema, kde sa bude ten kupujuci stazovat, ze ho podviedli a auto sa pokazilo kratko po kupe. Tam by sme mu asi odporucili, nech na to kasle (ak ide o auto za par tisic) a da si to opravit, je to riziko pouzivanych aut. A nabuduce, nech si skontroluje lepsie pred kupou.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ludia sa vseobecne boja sudit. Je to nejaka zbytocna bázeň.
Jednoznacne, pokial sa neviem zmierit s tym, co sa mi stalo a druha strana nesuhlasi a nie je mozna diskusia o rieseni, resp. obe strany su tvrdohlave, je potrebne ist na sud.

Ano, bude to trvat nejaku dobu a stat nejake peniaze, ale vysledok stoji za to.


:4012:

Nebat se a nekrast!
barasav
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.11.2006 07:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa barasav »

asi treba tak riešiť ako v roku 2016, ešťte sa dá aj odstúpiť od kúpnej zmluvy...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ludia sa neboja sudit ale idiot da na sud skodu za cca 500e, motor z octavie sa vala za dedinou a vymeni ho barskto.. Trovy konania stoja ine penuaze a hlavne Cas. Bez znalca sa nepohnete.Ak sa chyba objavila po tyzdni nechat tak,nic neplatit.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ako tu už odznelo, ťažko určiť, či závada bola aj v čase predaja. Z právneho hľadiska má kupec smolu - áno, ty síce zodpovedáš za skryté vady, ale v tomto prípade sa myslia PRÁVNE VADY (leasing, exekúcia, lopka...) a nie technický stav. Životnosť auta je z právneho hľadiska 6 rokov alebo 150 000 km - čo sa skôr dosiahne. To sú všetky tie "celoživotné náplne" v prevodovke a diferáku... Už len vekovo je teda auto 2x po svojej životnosti.

Aby sme ale boli spravodliví, týždeň po predaji je sakra krátka doba a olej vo vode je nie malá závada. Podľa mňa by si mu niečo na opravu mel dať, povedzme polovicu. Právne na to nárok nemá, ale zasa buďme ľudia.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marekvt, milok, pat03596, uwa0918425467 a 34 neregistrovaných