Pracovné auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Pracovné auto

Príspevok od používateľa Patoooo »

Dobrý deň, potreboval by som poradiť ohľadne kúpi auta, ktoré by som využíval hlavne na cestu do prace a naspäť 40km + 40km. A potom ešte by sa využívalo na stavbu domu. Vedeli by ste mi poradiť niečo spoľahlivé a cenovo prijateľné na údržbu. Cena tak do 1500 eur. Aké auto by bolo vhodné a aký motor? Ďakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na stavbu domu sa hodi Ford Tranzit a podobne masinky, ktore sa neprilis hodia na cestu do prace. S hentym rozpoctom samozrejme nemozne.

Hladaj Mercedes E combi okáň, jednoduchy priamy diesel bez dpf, rok do 2002, videl som kombi za 1500,- do ktoreho bolo samozrejme vela penazi nainvestovane posledne dva roky. Samozrejme kazde taketo auto si bude viacmenej pytat dalsich 1500 na drobny servis, nemozes cakat ze v takejto cenovke najdes cukrikove auto ktore dalsich 150.000km nevypyta dva fenigy za servis.

Neviem ci by nebolo schopne riesenie si rovno priplatit, nehladat nieco za 1500 ale skor za 2500. Tam mas sancu najst volaco co vydrzi, za 1500 su to vsetko vrazdy a/alebo masiny nevhodne na stavbu domu a'la Tojota Ajgo a podobne.

Ja som dva tyzdne dozadu odovzdal bratrancovi Ford Galaxy 2002, tam je cenovka zhruba ako pises. Taketo auticka, stary Sharan, Alhambra, Kia Karneval, Citroen C8, Fiat Ulyssee a tato trieda, dokaze pomoct so stavbou domu a normalne odvezu aj 40km do prace - 6 prevodov, diesel co toci 2250rpm na 1300km/h takze proste da sa to, napriek tomu ze to auto je tak stare ako je, vozi to uplne s prehladom. Lenze zasadny problem bude najst kus co sa nerozpada, uz tieto 1.9tdi 85kW Sharany su HODNE komplikovane stroje a na 99% kupis vrazdu. Cukriky uz z toho roku prakticky neexistuju a ked nahodou, tak sa neposuvaju verejne cez inzerat a uz vobec nie za hentaku cenu (nezavisle kurenie, 6 prevodov, rozumna spotreba, velmi slusny priestor, atd, atd).
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

Nepotrebujem nič extra, mam svoje nové auto, ktoré využívam pravidelne. Len mam novu prácu a chodím dosť špinavý z nej, tak nechcem chodiť na novom aute. Dôležité je pre mňa, aby auto malo ťažné, nemusí byť ani nejako veľké. Do vozíka naložím hocičo. V pohode by mi stačila aj nejaká fabia, alebo octavia, ale ide mi o to, čo by bolo najlepšie a hlavne aký motor, nechcem do toho veľa investovať.

Len pre zaujímavosť - v robote sme 3 roky používali feliciu, ktorú kúpili za 220 eur. Auto za tu celú dobu slúžilo a bolo úplne bez investícií. Ale feliciu zase nechcem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie si ty nahodou Oco14 ? :)

pozri, vozik je oštara, ked sa ti veci zmestia donutra je to lepsie. Fabia atd je pruser ked chces volaco aj tahat, ano Oco13 napise ze dve tony na Felicii nie je ziadny problem a ano ja tvrdim ze je to velky problem ked si prvyraz v zivote vyskusas Tranzit alebo RAM alebo adekvatne nacinie.

Podla toho co si napisal... vlastne naco riesis tuto temu. Potrebujes za 1500 hocico co sa hybe a nerozpadne o tyzden, tak ako som uz napisal. Zobral inzeraty, hladaj, 99.9% zo vsetkych su proste odpad a žumpy. Nezostava len drzat palce v tvojom divokom boji.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Pozeraj staršie autá tipu Citroen Jumpy, Berlingo, Fiat Scudo,Peugeot Expert... Kedysi sme kúpili v roku 2012 na stavbu haly Fiat Scudo za 500 eur zvonku to aj tak vyzeralo ale motoricky bez problémov poslúžilo 3 roky a predalo sa ďalej morgosom za 200eur...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo dieslová filcka by ešte aj dnes spravila kopu roboty na stavbe. Náhlad na dve tony na vozíku - vidíš presne dva protichodné názory.
Skor ide o to že na stavbu si velké množstvá materialu necháš doviezť a osobák + vozík je na to čo momentálne zachýba. :4012:
Táto Laguna čo mám je presne stavebné auto. Pohodlný plyšák , ktorý sa nepriazňou osudu ocitol v rukách stavebníkov. Na vozíku má dovolené 1,5tony (realne teda 3) a dovnútra dáš pol palety šalovacích 15tok.Pritom si vypýta 6eur na sto , lebo má plyn od narodenia.
Aj tak do budúcnosti pre mňa bude dedinsko/stavebno/pracovné auto Partner - Berlingo, pretože má lepšiu variabilitu interieru. Voyager na plyne by bol tiež fajn len tých je pomenej a ešte k tomu polovica s automatom.
Aj tak preborníkom v nakladaní auta je moj synátor - raz sem dám fotku ako v trojdverovej Corse B vezie tri 200L sudy od oleja. :40bd: :40bd: Ale jednu si predsa len neodpustím
Obrázok
Keď to drevo potrebuješ tak dlžka je len číslo :40bd: :40bd: :40bd: A to sa ešte nakladalo ďalej. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Oco13, panenka mária ???? :3020:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker - fotka 7m plechov od Maslenu na 2m dlhom vozíku sa mi nejako stratila. A to sme to ťahali NR - NZ, takže žiadne že po dedine. :4012: ja tu už pár prepravných fotiek mám ,takže nebudem nikoho presvedčovať že "stačí len chcieť" :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

vsetko je to pekne, do momentu nehody ked ten druk ti spravi vetraci otvor v celnom skle :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Čo tam po drúku, ale vieš ako 1500kg na vozíku rozcvičí filcku v 90ke.
Ak by som mal nad všetkým rozmýšlať "čo v prípade nehody" tak nielenže do auta ani nesadnem, ale rovno ráno ani nevstanem z postele. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Prvá a hlavná zásada je "normálne je nebúrať" :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

napr 1,3 felda 2gen; 900kg max brzdeny prives (12%) :40bd: 400kg nebrzdeny
(neverim ze bol brzdeny) :4090:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mám brzdený, ale je to O1 teda do 750kg , celková. Vozík má 250kg teda na náklad smiešnych 500kg. To sú ale papierové hodnoty. Vozík slúžil v oknárskej firme, kde riadne preverili jeho nosnosť. Takže realne dá na krátku trasu 1,5 tony , na dlhšiu tak tonu.
To že O1 nemusí už na stk sa mi hodí lebo takto vozík prežije ešte 4 autá :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Lukos
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 17.09.2010 16:27
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukos »

Tiež oceňujem osobák + vozík viac ako krabicoid.
Osobákom je Punto II, hrubá stavba stojí, a nemal som potrebu vymenit ho za kombík.

V Punte odveziem 12 mechov cementu, 8 v kufri, 4 v kabíne, z toho namiešaš viac ako kubík betónu. Pri poriadnej betónovačke si aj tak necháš doviezť palety cementu, asi by si ich nechcel ručne nakladať do Sharanu a potom ich vynášať niekam pod strechu.

Takou hranou bolo akuráť 450 kíl priečkových tehál v "kufri" na 40 km. Nič sa nestalo, no neviem či som šiel aj na 5-ke :D - kvôli rýchlosti.

Na vozíku zas štrk, DT na šachtu, OSB dosky, odvoz odpadu.
Na streche odpadové rúry dlhšie ako 2m.

Nepotrebujem nosiť vercajch, stačí.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Na privese BAN 750, so zosilenou nápravou korba 2500 dĺžka x1500 šírka x1950 výška vozim IDC kontajner 1000l a ťahám ho za LR FREELANDER td4. Nad 100km/hod to na našich rovných cestách začína hojdať. Ale inak tie horory čo vidím po autobahn EÚ hlavne teraz cez prázdniny, karavany, nákladné prívesy vs neskúsení amatéri,..sodoma gomora. A keď ho strelim 90kou tak je ako na husenkovej drahe horedole doprava doľava a šup ho do priekopy alebo do zvodidiel. :28b7:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pretoze ludia su silno zodpovedni a pouzivaju tazko poddimenzovane stroje/techniku na tie veci.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných