Dacia Sandero 0.9 tce , LPG - kolísanie otáčok po štarte

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

samuelhornak@azet.sk
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.10.2016 16:10
Zdieľať na Facebook

Dacia Sandero 0.9 tce , LPG - kolísanie otáčok po štarte

Príspevok od používateľa samuelhornak@azet.sk »

Zdravím , mám ročné Sandero 0.9 Tce s dorobeným BRC plynom , 25 000km a z toho 7 000km na plyne.Začalo mi robiť to , že keď štartujem motor naskočí hneď ale otáčky lietajú moc hore a dole a po chvíly to prestane.Robí to len ráno keď je motor vychladnutý , počas dňa už teda ide normálne.Prestalo to robievat keď som vyjazdil mesačný benzín , dal novy a po dvoch týždňoch to znova začalo a teraz to zase prestalo po pár dňoch a teraz už ide normálne asi zase nejaké 2 týždne to budú.Bol som v servise , nezistili asi nič , len mi povedali niečo také že zase nastavili LPG lebo že LPG môže ovplyvňovať choď benzínu tak že to mám sledovať či to pomohlo.Povedal som im aj že akokeby sem tam počujem take klepkanie ako keby ventili , počas jazdy , aj na benzín , ale ku tomu potom sa už nevracali tak asi to je v norme....Vstreky sa vraj lepia iba keď auto dlhšie stojí , že to vraj nemôže byť keď tankujem Slovnaft.Napadlo ma či to nie je tým že auto si pri jazde na plyn uchová nejaké hodnoty a potom je po nejakom tom čase problém... Ale so laik tak neviem...V servise mi nepovedali o tom nič iba to čo som napísal tak neviem či to môže byť aj tým.Inak keby náhodou máte skúsenosti s dobrým LPG servisom v Nitre , dajte vedieť.Lebo chodím až do Zvolena kde mi robili plyn a sú dosť drahý asi keď som si dával aj olej vlastný k nim meniť , ale chcem mať istotu že mi ho aj reálne vymenia , filtre a všetko ... :-\
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Posledné 5-6 km skús ísť cisto na benzín tak nechaj motor vychladnúť aj cez noc a ráno skús naštartovať ak naštartujes normálne je buď buď rozladený plyn alebo ti uz dosluhuje nejaká lambda sonda ...
samuelhornak@azet.sk
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.10.2016 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samuelhornak@azet.sk »

Lambda sonda ? Pri takomto nájazde ? Tak možno by pomohlo dať nejaké aditivum na to prečistenie ...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Robí to snáď každý motor pracujúci na LPG.
Sú za tým adaptácie riadiacej jednotky,čo to sú adaptácie to vysvetlí "bajo" keď sem príde.
Netreba sa znepokojovať kvôli tomu,jednoducho keď začnú kolísať otáčky hneď po štarte studeného motora, ktorý jazdil na LPG a takto bol aj vypnúty a odstavený,treba trochu preturovat ,tak do 3000 a potom už pôjde dobre,aj na benzin aj na plyn
samuelhornak@azet.sk
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.10.2016 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samuelhornak@azet.sk »

Hm , ono ale to kolíše tak že si chvíľu myslím že to zdochne , tak veľmi to kolíše trepnem od 2000 to skočí na 900 či koľko nepamätám si keď to tak rýchlo robí , ono po 5 sekundách je už fajn ... A nepomohlo by keby obsas prejdem nejakú trasu len na benzine ?
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Presne ako Laco napisal, ide o to, ze ECU si adaptaciami prisposobuje vstrekovacie davky. Jednoducho napisane, plyn nie je benzin a preto, tie adaptacie casom ulietavaju. Okrem toho, ze spalovanie plynu viac zatazuje motor, tak nespravna zmes pri behu na benzin, kedy motor bezi nerovnomerne vplyvom rozladenych adaptacii zabija dalsie klince do rakvy ventilom a inym sucastiam motora.
Jazdil si chvilu na benzine, tak ten motor sa adaptoval na prirodzeny rezim cinnosti, pre ktory bol navrhnuty. Nasledne si opat zacal jazdit na plyne a chuda ECU uz dostavala spatnu vazbu z rezimu, s ktorym neratala.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 0.9 tce , LPG - kolísanie otáčok po štarte

Príspevok od používateľa a566 »

samuelhornak@azet.sk napísal: Začalo mi robiť to , že keď štartujem motor naskočí hneď ale otáčky lietajú moc hore a dole a po chvíly to prestane.Robí to len ráno keď je motor vychladnutý , počas dňa už teda ide normálne.
za studena sa benzin zle odparuje, tak rj musi nasykat viac. zakon schvalnosti + fyzika sa postara o zvysok.
ak sa to casom zhorsuje je mozne ze necistotam sa zacalo darit.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Lambda sonda nema ziadny vplyv na start studeneho motora.

Stary benzin moze sposobit problem. Ja tankujem tak, ze mam stale medzi tristvrte az stvrt nadrze. Po 3-4 tyzdnoch benzin vyjazdim. Tankujem 100 vkovy benzin.

Dalsie priciny mozu spocivat v prisavani falosneho vzduchu (nekvalitna montaz).
samuelhornak@azet.sk
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.10.2016 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samuelhornak@azet.sk »

No dúfam že to bude už fajn , .... Nech mi to ne...... ventili.Mozno keď sem-tam pojazdim kúsok na benzine tak to nebude robievat.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

martincichy napísal:(nekvalitna montaz).
U Hatiara by som tomu až tak velmi neveril.
Pre zadávatela - fajn bude ak si budeš viac všímať premávku ako svoje auto. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
samuelhornak@azet.sk
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.10.2016 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samuelhornak@azet.sk »

No to mi príde trochu hore nohami ... Ako pre koho ... Viem že keď sa mi pokazí auto tak druhých to nebude mrzieť.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale ak niekoho sundáš lebo sa budeš venovať viac počúvaniu motora a čumeniu na otáčkomer, tak to bude dosť prúser. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

oco, aj majster tesár sa raz utne. vždy treba rátať s každou možnou alternatívou.
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

martincichy napísal:Lambda sonda nema ziadny vplyv na start studeneho motora.

Stary benzin moze sposobit problem. Ja tankujem tak, ze mam stale medzi tristvrte az stvrt nadrze. Po 3-4 tyzdnoch benzin vyjazdim. Tankujem 100 vkovy benzin.

Dalsie priciny mozu spocivat v prisavani falosneho vzduchu (nekvalitna montaz).
Nie? Tak potom nič ... Myslel som že pri nefunkčnej lambda sonde si RJ automaticky upravuje hodnoty a dáva stále obohatenu zmes ... Dokonca aj pri štartovani viac ako by bolo treba ...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

RJ si začne všímať hodnoty z jednej alebo aj oboch sond až po dosiahnutí prevádzkovej teploty. Dovtedy ako keby tam ani neboly. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní