Letne pneu 215/50 R17

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Budúcnosť vidím v GPS moduloch aj v súkromných autách a kontrolu prenechať elektronike

cierne skrinky v autach uz su davno na programe europskej unie. O par rokov budu povinne vo vsetkych novych vozoch tak ako su dnes povinne e-call systemy. GPS je uz v kazdom aute, e-call s nim pracuje. Takze sups, do pamate zapisat rychlosti, datumy, casy, stlacenia pedalov plynoveho a brzdoveho, a mame perfektny profil vodica. Vieme kde sa pohybuje, vieme ako.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

Mňa fascinuje koľko je aut čo teraz v horúčave majú zimné gumy.... a to aj drahé autá.... ľuďom šibe lol lol lol
sanjozko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 03.12.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanjozko »

Ktore letne pneu pouzivaju maksie zmesy? Momentalne na tych co mam su dost tvrde a vyrazne to poznat aj na komforte
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tazko vymenovat cely zoznam :) takto, podla mojho nazoru v skutocnosti nespoznas rozdiel medzi "tvrdsou a maksou" zmenou v rovnakom rozmere pneu, to mi pride ako bachorka. Jasne, spoznas rozdiel medzi pneu 225/35/R19 a 225/55/R19, ale nie v ramci rovnakeho rozdielu.

Tvrdsiu zmes maju take ktore zvladnu vacsi kilometrovy priebeh - kukni testy pneu. Tie ktore vydrzia najmenej maju statisticky najlepsie brzdne drahy (pretoze "viac lepia" na vozovku kvoli comu sa viac opotrebuvaju) a aby to dosiahli, musia fyzikalne pouzivat to, co laicky volame maksou zmesou. Takisto sa mi vseobecne zda, ze technicky nekvalitnejsie cinske vyrobky cize lacne pneu nepouzivaju makke zmesi a to preto lebo su lacnejsie - takze vydrzia viac km ako vlastnostami premiove produkty.

Neplati to vzdy a univerzalne, pisem statisticky.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

sanjozko napísal:Ktore letne pneu pouzivaju maksie zmesy? Momentalne na tych co mam su dost tvrde a vyrazne to poznat aj na komforte
take budu mat kratsiu zivotnost, horsiu spotrebu na stitku (valivy odpor). povacsinou "sport". opak "eco".
vyssi profil a minus ~0.2 bar tiez urobi svoje. riziko puding efektu.
https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Mich ... port-4.htm
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Teraz je hitom pneu pre SUV
Uniroyal Rain Sport
( Shark skin technology )

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných