Skoda Octavia 1.9tdi 81kw AHF - zlé štarty, ostrý zvuk

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

NicolasBart
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 28.02.2020 13:38
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.9tdi 81kw AHF - zlé štarty, ostrý zvuk

Príspevok od používateľa NicolasBart »

Zdravím, tak mám ďalší problém.. menil sa motor, kód motora sedí, turbo, vstreky, išli zo starého motora.. problém je taký, že auto nemá ťah, má ostrý zvuk a zle štartuje za studena..

diagnostika vypísala nasledovné chyby: ventil počiatku vstreku, ventil (regulacia) plniaceho tlaku (n75), ventil vedenia spätných výfukových plynov, snímač polohy klapky a merač hmotnosti vzduchu..

Vymieňalo sa aj čerpadlo, predvstrek je nastavený cca na 60-65.. čerpadlo je funkčné, avšak keď sa dá na diagnostiku a pozerá sa TDIgraf, tak na volnobehu pri zohriatom motore je predvstrek chvílkový. Raz drží 60, potom padne na 0 a zas na 60, alebo vyskočí nad 110 a po chvíli zas na 60.

Ďalšia vec, neťahá. Zistil som, že pri naštartovaní sa banka na turbe ani nehne. Pozrel som preto podtlak, ale podtlak do banky nejde.

Keď je motor studený, motor ledva, ledva naštartuje, aj to na dlhý a až 3. pokus. Keď chytí a vypnem ho, chytí na brnk. Poiskty som pozeral, tie sú v poriadku, relé 109 som nepozeral, ale keby je vadné relé 109, vraj by auto vôbec nechytilo. A ešte mi svieti kontrolka ESP/ASR. Čím to môže byť ? Už neviem čo s tým.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neprehodili ste nahodou hadicky z N75 ?
NicolasBart
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 28.02.2020 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NicolasBart »

Nie, neprehodilo sa nič
NicolasBart
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 28.02.2020 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NicolasBart »

mp3turbo napísal:neprehodili ste nahodou hadicky z N75 ?
Nič sa neprehadzovalo
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

* diagnostika vypísala nasledovné chyby: ventil počiatku vstreku, ventil (regulacia) plniaceho tlaku (n75), ventil vedenia spätných výfukových plynov, snímač polohy klapky a merač hmotnosti vzduchu..


Ak behá na Tdi grafe hodnota hore dole treba pozrieť presuvník vstreku na spodku čerpadla

tie ostatné veci treba napísať kod chyby,ak je to skrat bude to preto lebo sú v jednej napájacej vetve spoločne ak vypadne napájanie býva to spoločné pre všetko čo tam je spomenuté

Banka sa hnúť nemôže,je to dôsledok výpadku napájanie

ESP/ASR dôsledková chyba
NicolasBart
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 28.02.2020 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NicolasBart »

Skrat na kostru vypisuje pri ventile počiatku vstreku a ešte asi pri váhe vzduchu.. inak sú sporadické, ale vymazať nejdú.. čo mám na tom pozrieť a kde presne sa to napája ? Už som premýšľal, či náhodou nie je vadná aj RJ motora, alebo kabeláž ... už si s tym neviem rady.
NicolasBart
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 28.02.2020 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NicolasBart »

mhlavaty napísal:* diagnostika vypísala nasledovné chyby: ventil počiatku vstreku, ventil (regulacia) plniaceho tlaku (n75), ventil vedenia spätných výfukových plynov, snímač polohy klapky a merač hmotnosti vzduchu..


Ak behá na Tdi grafe hodnota hore dole treba pozrieť presuvník vstreku na spodku čerpadla

tie ostatné veci treba napísať kod chyby,ak je to skrat bude to preto lebo sú v jednej napájacej vetve spoločne ak vypadne napájanie býva to spoločné pre všetko čo tam je spomenuté

Banka sa hnúť nemôže,je to dôsledok výpadku napájanie

ESP/ASR dôsledková chyba






Skrat na kostru vypisuje pri ventile počiatku vstreku a ešte asi pri váhe vzduchu.. inak sú sporadické, ale vymazať nejdú.. čo mám na tom pozrieť a kde presne sa to napája ? Už som premýšľal, či náhodou nie je vadná aj RJ motora, alebo kabeláž ... už s tym neviem rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba výpis chýb,veď ani nevieme čo sa deje,tak sa nedá riešiť nič
NicolasBart
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 28.02.2020 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NicolasBart »

Zajtra to sem hodím
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nieco sa tam musi hybat a sadne, ked to chyti...mhlavaty, nezda sa ti to podobne, ako ked som na avii alebo starych dizloch korigoval na uvolnenom cerpadle predstrek rucne podla ucha, aby bolo ostrejsie a lepsie chytalo???, len jemu to za studena nechyta...a urcite by na TDI nenastavoval nikto cerpadlo podla ucha :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dá sa iba predpokladať že presúvník má chybu "po drôte" a vypadáva táto regulácia.Celý presuvník funguje na základe systémového tlaku paliva v čepadle a skrze toho neriadeného (alebo zle riadeného) ventilu si RJ nastavuje požadovanú polohu.Ale čo sa deje zo signálom sa cez OBD dá solidne diagniostikovať Bosch KTS a adaptérom pre VP čerpadlá,alebo priamo signál oscilom,to je rýchlejšie a presne ukáže čo sa deje,alebo nedeje
NicolasBart
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 28.02.2020 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NicolasBart »

mhlavaty napísal:Treba výpis chýb,veď ani nevieme čo sa deje,tak sa nedá riešiť nič
Nedá sa mi sem dať cez mobil foto, ale vypísalo nasledovné chybové kódy:

19561 - prepinaci ventil klapky sacieho potrubia -prerušenie alebo skrat na kostru - sporadicka


17957 - magneticky ventil obmedzovania plniaceho tlaku (n75) - sporadická

17849 - ventil AGR (n18) - sporadická

17660 - ventil zaciatku vstreku (n108) - sporadická

A ešte ukázalo predtým ventil vedenia spatných výfukových plynov, ale ten mi teraz neukázalo..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tieto sporadicke chyby vies vymazat, ktore z nich sa ukazu znovu ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

tri chyby ventil klapky,ventil EGR a ventil N75 sú v jednej napájacej vetve.Ak vypíše skrat na kostu u jednej z trojice,znamená že vypadávajú všetky.Strata napájania
NicolasBart
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 28.02.2020 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NicolasBart »

mp3turbo napísal:tieto sporadicke chyby vies vymazat, ktore z nich sa ukazu znovu ?
Dám vymazať a zobrazia sa všetky znova..

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných