VW Passat 2.0 tdi, 103 kW, 2014, 4M - rytmicke hucanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Doyle
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.10.2004 11:53
Zdieľať na Facebook

VW Passat 2.0 tdi, 103 kW, 2014, 4M - rytmicke hucanie

Príspevok od používateľa Doyle »

Zdravim pani.

Chcel by som poprosit o radu. Posledne tyzdne sa mi ozyva, podla mojho amaterskeho odhadu od prednej casti vozidla (viem ze vibracie sa lubia prenasat) rytmicke hucanie (klesa a stupa v cca 3 - 4 sek intervaloch) - pocutelne je pri cca 80 km/h, pri zvysovani rychlosti stichne, zacne opat pri cca 120 km/h. Nie je zavisle na akceleracii / deceleracii, je jedno aky je zaradeny rychlostny stupen, pocutelne aj pri vyradenej rychlosti.

Auto ma cca 220tis km. Fungel nove disky aj pneumatiky, tymi to nebude. Predpokladam, ze niektore lozisko - otazne ci v napravach (kedze je to 4M, nedokazem kolesa roztocit na zdvihaku tak aby to bolo pocutelne), diferencial, prevodovka? Akym smerom sa radite ubrat? Pripadne viete poradit mechanika na strednom SK, ktory nebude menit vsetko doradu, ale miesto toho sofistikovane diagnostikovat? Dakujem.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nájdi si dobrú cestu, s hladkým povrchom a rob myšičky- esička.
Keď je to ložisko, hneď budeš vedieť, ktoré.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Podľa popisu by som si tipol na predné kolesá, konkrétnejšie ložiská kolies, prípadne kĺby hnacích poloosí, v kombinácii s tými novými pneumatikami.
Ak je v ložiskách alebo v kĺboch trocha zvýšená vôľa, ktorá sa ale ešte inak neprejavuje, tak v súčinnosti s dezénom pneumatík pri vhodnej rýchlosti sa môžu sčítať vibrácie jedného aj druhého, vzájomne sa zosilňujú a vzniká tzv. rezonančná vibrácia. Pri nižšej alebo vyššej rýchlosti k tomu vzájomnému podporovaniu kmitania nemusí dochádzať. Inak rezonančná vibrácia nie je dobrá vec, na systém pohonu kolies (prevodovka, hnacie poloosi, ložiská kolies) sa môže nepriaznivo podpísať.
Ak je to tak, môže sa to po čase stratiť čiastočným ojazdením pneumatík.
Vyskúšal by som, ak máš zimnú sadu kolies, nasadiť dopredu iné kolesá, že či sa to bude prejavovať.
Doyle
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.10.2004 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Doyle »

Dakujem vdacne za odpovede.

Hluk sa pri zmene smeru nemeni.

Vyskusam to so zimnou sadou a dam vediet.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

....ložisko kardanu....choroba lacných áut
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní