Opel Insignia 2.0t benzín - výmena rozvodov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Panak
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 19.08.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Opel Insignia 2.0t benzín - výmena rozvodov

Príspevok od používateľa Panak »

Zdravím mam opel insigniu 2009, 4x4, 2.0t, 162kw, nájazd 196000 motor a20nht. Chcem sa opýtať, keďže to nemôžem nikde nájsť, aký je interval výmeny rozvodov? Pozeral som to už asi všade, nemôžem sa k ničomu dopátrať, všade píšu že sú doživotne ale to je podľa mňa blbosť.... Nevie mi niekto niečo viac poradiť, pripadne ako sú na tom tieto motory z rozvodmi, či tam bývajú problémy? Auto zatiaľ ide bez problémov, no nechcem aby ma niekedy niekde nechalo... Pripadne ešte dajaká rada ako zistiť ci sú rozvody v poriadku? Ďakujem vopred za všetky rady
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Existuje stránka www.honestaccurateauto.com
Naposledy upravil/-a laco1871 v 05.08.2020 01:48, upravené celkom 1 krát.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ak tam mas rozvodovu retaz a nieje hlucna isto ju nemusis menit po 100tis.km ako tvrdi Lacko.Ak si chces byt isty daj zhodit prsia mechanikovy nech ti pozre aku volu maju sponery na retaz resp.ako je retaz vytahana.Ja mam 2 sponery mechanicko-hydraulicke,takze malu volu pri vypnutom motore mozu mat kym nenatlaci olej.Dobry mechanik vytahanu retaz isto rozozna.Neviem ako tvoj gm motor,ale na mojom gm sa neda retaz zhodit z vodiacich list ani pri vyhodenom sponery.Takze musel by si byt hluchy,alebo diletant aby ti ten rozvod skocil.Radsej skrat intervali vymeny oleja na 10tis,lebo pri mojom bol v servisnej knizke meneny az kazdych 30tis.
Ps:nieje nad original retaz rozvody(aj spojku)s prvovyroby.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

co tak zavolat do niektoreho z autorizovanych servisov Opel, pripadne aj viacerych, tam by mali vediet a aj dodatocne info k tomu sa treba popytat
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Panak
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 19.08.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Panak »

laco1871 napísal:Existuje stránka www.honestaccurateauto.com
Na tej stránke nemôžem nič nájsť
Panak
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 19.08.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Panak »

mjato napísal:Ak tam mas rozvodovu retaz a nieje hlucna isto ju nemusis menit po 100tis.km ako tvrdi Lacko.Ak si chces byt isty daj zhodit prsia mechanikovy nech ti pozre aku volu maju sponery na retaz resp.ako je retaz vytahana.Ja mam 2 sponery mechanicko-hydraulicke,takze malu volu pri vypnutom motore mozu mat kym nenatlaci olej.Dobry mechanik vytahanu retaz isto rozozna.Neviem ako tvoj gm motor,ale na mojom gm sa neda retaz zhodit z vodiacich list ani pri vyhodenom sponery.Takze musel by si byt hluchy,alebo diletant aby ti ten rozvod skocil.Radsej skrat intervali vymeny oleja na 10tis,lebo pri mojom bol v servisnej knizke meneny az kazdych 30tis.
Ps:nieje nad original retaz rozvody(aj spojku)s prvovyroby.


Ako by som si to vedel pozrieť doma sam? Keďže všetci automechanici v okolí na niečo také nemajú čas, každý by len menil, ochotný pozrieť niečo nieje nik... Olej mením po 13 tis., motor ide ticho pekne, no nerád by som niečo predlžoval keď netreba aby to nedopadlo zle náhodou...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nesprtaj do niecoho, co funguje.

Pokial rozvod nie je hlucny a na forach sa nevypisuje, ze rozvody na tomto motore klakaju pri nejakych kilometroch, nie je dovod do toho supat a sahat.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som sa na forach dočítal, že motory Opel klaknú na prepálené piesty lol Len smola, že som to čítal až keď som pozeral na svoj deravý piest. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mas tam retaz a nie je dozivotna, ale za urcitych okolnosti sa meni... treba to sem-tam ukazat normalnemu mechanikovi...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

oco13 napísal:Ja som sa na forach dočítal, že motory Opel klaknú na prepálené piesty lol Len smola, že som to čítal až keď som pozeral na svoj deravý piest. :40bd: :40bd:
Tvoj Opel kľakol,kvôli Tvojej hlúposti a žgrlavosti,nie preto, že to bol Opel... To si uvedom,a prestaň tu kydať na jednu z popredných značiek na celosvetovom automobilovom trhu !
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lacko moj OPEL nebol MOJ ale gazdinej, takže žiadne podtáčanie, žiaden hydraulický olej a ťahane dodávok z priekopy sa nekonalo. Motor menil p.Hlavatý a aj tento druhý motor klakol na prepálený piest. V tej dobe som obvolával opravárov čo sa špecializujú na Opel po celej republike a KAŽDÝ jeden mi potvrdil, že aj na komplet zrepasovaný motor mi záruku bohužial nedajú - lebo je to práve Opel. :40bd:
Ak si preštuduješ Oplacke fora (nie GM) tak sa dočítaš , že v určitom dosť dlhom období Oplu umierali motory na rozvody, egr a prepálené piesty. Pozri sa kolko nepojazdných Oplov je na bazoši za smiešne ceny. Od Opla viac posrali motory už len bavoráci.
A konkretne na Insignie tiež vidím velmi málo pozitívnych ohlasov.
A to o poprednej značke je hádam zlý vtip - popredná značka sa nepredáva každých pár rokov inému majitelovi.
Priblížim ti to ako zvaračovi - popredná značka je Fronius a Lorch , nie Powermat. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Zabudol si napisat ze tam bolo lpg

Inak aj ja mam plne zuby kecov o zlych motoroch oplov...poloz si takto otazku,kupil si ho ako cca 15-20rocny,co myslis aj byvali majitelia menili na tvojom opli motory ako na beziacom pase?

Aj ja som mal mal opla 2 0dti a cuduj sa svete jazdi u nas v dedine doteraz aj s tym povestnym fuj fuj cerpadlom vp44
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mám na dvore dieslový Opel s pol milionovým nájazdom a nemá absolutne žiaden problém. Písal som so benzínových motoroch. Všetky benzínové autá čo boli v rodine boli prekopnuté na LPG a problém mal len Opel. Inak nejako si neviem predstaviť ako plynné palivo vyčurá dierku do piestu. Tieto problémy postihli aj iné automobilky, ale nie v takej miere ako Opel.
Je to len môj názor, ale získaný bol hlavne čítaním rezenzií na forach a debatami s opravármi. Znova píšem - rovnako ako názor o moderných motoroch BMW. Názor na gruppu si viem vytvoriť podla obrazu mojej vlastnej práce. :4012: Ale už nazeráme aj pod pokrievku JLR a tam sa tiež nevarí práve voňavo a dobre. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Mám na dvore 2x Opel niečo vyše 10r, v rodine ďalšie dva, jeden tiež okolo 12-13r všetko benzín. Servisujem ďalšie Ople aj benzín aj diesel. Niektoré benzináky majú medzi 300-400tkm, pôvodné vačky, kľuky,piesty. Veci sa opravujú v predstihu, nečaká sa až kým auto kľakne niekde na ceste. Nevidel som ešte žiaden deravý piest na benzináku. Toto sú moje reálne skúsenosti v reálnom živote a nie nejaké recenzie z netu, alebo vyjadrenia zarytých škodovkárov ktorým nič iné ako grupa nevonia.

A teraz zadávateľovi témy, ak rozvod nehrkoce tak to neriešiť je to zbytočné. Môžeš tým rozvodom pomôcť v životnosti tak, že motor nebudeš zbytočne podtáčať. Meniť olej pravidelne to je samozrejme, nakoľko sa jedná o priamovstrekový motor. :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných