Detska autosedacka versus podsedak

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Detska autosedacka versus podsedak

Príspevok od používateľa dudikopf »

Zdravim som majitelov accord 8g Sedan (posledna generacie v eu) chcem sa spytat na nazor: Co je vhodnejsie ohladom bezpecnosti :Detska sedacka (6 rocny syn) v predu alebo radsej podsedak vzdadu... Nakolko sedi Manzelka vzadu z dcerou... a Dalsia autosedacka Sa mi tam nemesti vozim ho v predu... Dik za seriozne odpovede...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme detska sedacka vzadu a vacsie auto.

Manzelku dopredu a dve sedacky dozadu ?
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Mam 4r chlapca a 1r dcéru, Romer sedačky vzadu pre obe deti a manželka sedí vpredu... Auto Tucson... dve sedačky a manželka dozadu nesadne...ak by boli 3 deti sfleku predaj auta a kúpa S-max alebo Touran, kde sú 3samostatne sedacky
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Detska sedacka vpredu je bezpecnejsia ako podsedak vzadu.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

a detská sedačka vzadu je bezpečnejšia ako vpredu :)
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

No jasne vzdadu dve detske sedacky by bolo najlepsie... Len dcera je mala (2r) a vyzaduje pozornost a starostlivost este.. Jazdime dlhsie trasy cca 600km. Este rozmyslam nad verziu podsedak v stredne vzadu a sedacka z boku a Manzelka...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

podsedak by som nerozmyslal. 6 ročák je prilis maly (nizky) na to aby si ho mohol priputat bezpecnostnym pasom ktory ho neobesi v pripade narazu. To je pri prednom naraze.

Pri bocnom naraze nema absolutne ziadnu oporu hlavy, autosedacky maju tiez tuto nesmierne dolezitu ulohu. Bocny naraz, malemu zlomi vazy. Toto nechces.

Jednoznacne to musi byt autosedacka podla mna. Nas krpaty ma 9 a este dlllllllho bude sedavat v autosedacke ci sa mu paci alebo nie, ci sa mu chce alebo nie.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jak som rad, ze sedaciek, podsedakov je uz konec :2f93:

ale, vozil som aj 2 sedacky, rozne velkosti, pokial bolo vajce, tak dieta bud na prednom - vypnut airbag !
alebo vzadu v strede, kupodivu, sa mi zmestila este jedna sedacka pre vacsie a aj manzelka dozadu..., pravda, pokial sme isli dalej len 4 ks, tak vajce dopredu bolo ideal hlavne pre manzelku

priklanam sa k moznosti sedacka, lepsia podsedaku, podsedak len pre velke deti a len na konci limitu, alebo cudzie prevazane v pohode lol

take vseobecne zasady, vzdy je za vodicom najbezpecnejsie miesto...samozrejme ze s malym zabcom vo vajci je lepsie ho mat pri sebe, deti v tychto protismernych sedackach su najlepsie chraneni pasazieri vseobecne, chytaju naraz velkou plochou, bez zatazenia krcnej chrbtice, bocny naraz maju oporu, prax ukazuje, ze pri fatalnych nehodach byva zrovna dieta vo vajci tou jedinou prezivsou osobou v aute, inac nic moc predstava, ked sa to domysli dokonca :-(...

a teda musim dodat za tatka13, prirodzene je sediet doma, sice to sam nerobim, ale mudrovat mozem :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nepoviem , že prirodzené je sedieť doma, načo aj tak mi neuveríte, ale poviem že 600 a viac km by som s deťmi nedával autom.
Sedačky a ochrana proti nárazom sú fajn, ale nijako neriešia najslabší článok - vodiča.
Teraz umrel nejaký poslanec a o dva dni aj jeho žena, ak by šiel vlakom tak je tu medzi nami vysmiaty.
Toto by mal byť ďalší kamienok do mozaiky o mobilite - či už elektro, ropnej , individualnej , alebo hromadnej.
Mám dcéru cca 1000km ďaleko a cez nejaú aplikáciu sa s ňou viac rozprávam ako keby bola doma u nás. Aj toto by sa malo rátať do debát o mobilite.
Neporadím zadávatelovi , lebo v dobách Shade 100L nikto neriečil sedačky ani deti šoférovi na kolenách ani bicykel trčiaci z predného kufra.
Proste som už starý a vnuka radšej povozím na traktore ako v aute.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Ocakaval som i tuto odpoved od Oca:) No nakolko zijeme v nemecku a treba obcas pozriet rodinu pokym ziju... a hlavne teda deti aby ich videli.. Hej tie cesty su narocne ale Pokial Sa robia dostatocne pauzy a popritom Sa hybeme tak Sa stym da zit... Ktomu neaka dovolenka k moru...
Hej naj radsej by som tie cesty neabsolvoval tiez sme stale starsi... Ale clovek Sa tesi zmene a odregovaniu a neaka obeta uz musi byt...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte sa opýtam - neuvažoval si nad autovlakom? pre mňa to bol zážitok už v dospelosti , ešte čo by to bolo pre deti.
(Viedeň - Feldkirch)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Jazdim Mnichov TT, znamy chodil praha - kosice autovlakom a chvalil si to velmi nakolko Sa aj vyspal vo vlau,ano na takej streke to ma vyznam. 5 6 h neni az tak Masaker... uz nad 8h je kritickych podla mna. Vlak je Inak dost drahy sposob dopravy...ak by som vobec Auto nemal tak ok...
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Tiez mam sedan W211 a dve deti (7 a 1,5). Moja zena (168cm 50kg) si sadne medzi dve autosedacky v pohode. Samozrejme ked ideme len my styria, sedi vpredu, vzadu medzi detmi len ked vezieme este niekoho. Inak, ako som pisal, sedi vpredu a deti same vzadu, obidve maju pred sebou dvd monitor a pozeraju rozpravky. Nikdy problem nebol, a obsedia aj 8-10 hodin bez problemov.
Radsej ako ukladat dieta dopredu alebo nedajboh na podsedak, skus vymysliet pre ne nejake rozptylenie, rozpravky na dvd, pesnicky atd... A pred cestou ich poriadne unavit a cestovat v noci, moje prespia celu noc :2f93:
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

No Este musim dobojovat MAMAobdobie z malou a tiez samozrejme planujem ze decka vzadu Same... Syn tie cesty poho zvlada , tablet mu dam Do ruky az ked hori za ritou a Max hodinu... A mensiemu decku to vobec nechcem pustat.
samaelz
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06.01.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samaelz »

Ak máš na prednej sedačke isofix jednoznačne je lepšia voľba sedačka. Podsedák je veľmi núdzové riešenie. Ja vozím 3 deti a do zadu sa mi komfortne zmestia 3 sedačky z toho 2x veľké s isofix (volvo V 70)

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných