Seat Leon 2015 - zle nalakovane casti auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Seat Leon 2015 - zle nalakovane casti auta

Príspevok od používateľa sendy45 »

Zdravim, cca pred rokom som si kupoval auto, konkretne seat leon 2015 modra metaliza.

Dnes rano som si vsimol ze na lavych dverach pri rukoväti dveri sa mi lupe lak, respektive je vidno ako to bolo zle nalakovane..

Je mozne s tym nieco urobit? Trebars ze sa prelakuje len dany usek alebo treba lakovat cele dvere? Nezacnu sa "lupat" cele dvere ked s tym nebudem robit nic? Prikladam aj fotky.

https://ibb.co/JxMRNfq
https://ibb.co/Y7WsGmx
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Normálne ťa obdivujem že si také niečo našiel lol ty musíš mať kua dobrý zrak. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sendy45 »

teraz neviem ci to myslis vazne aleo ironicky :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Celkom vážne ja som si tie fotky musel zväčšiť aby som niečo videl.
Ale ono to bude tak nejako nastavením užívatela.
Škoda že ti neporadím, lebo za 35 rokov ma nenapadlo riešiť estetické vady na žiadnom výrobku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Samozrejme, že by sa to dalo odstrániť..ved tam aj keby bol nejaký rozdiel nikto si to nevšimne..len otázka je či sa nezačne počase lúpať aj ine miesto..ale to uvidíš časom..
ten čo to lakoval nechal príliš uschnúť farbu-teda farba sa "nezlúčila" s priesvitným vrchným lakom..takých áut jazdia haldy..
odstrániš to aj svojpomocne, zakúp si priesvitný lak v spreji, oblep to miesto, najlepšie by bolo demontovať kľučku kvôli prístupu, vybrusiť miesto vodným šmirglom 1000-1500 odmastiť a streknúť tým bezfarebným lakom..
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nevieme v akom rozsahu boli tie dvere lakované, ale to v tomto prípade zrejme nie je podstatné.
Pred prelakovaním sa podklad (pôvodná farba) prebrusuje, aby tá nová farba k podkladu dobre „chytila“. Také zapustené miesta ako okolo kľučky dverí vyžadujú pri brúsení trocha viac pozornosti, ak to na tom mieste nebolo urobené dostatočne, tak sa môže stať že na tom mieste sa po čase môže tá nová farba odlúpnuť.
Ale to zároveň neznamená, že by sa mala farba odlupovať aj na ďalších častiach dverí.
Okrem toho je to úplná drobotina, ktorá by ničomu nijako nemala vadiť, ani to nevyzerá že by tam bola nejaká hrdza.
Takže myslím že si nerob zbytočné starosti, raz za čas môžeš pozrieť že či sa tam niečo nemení, ale inak to nechaj tak, o nič zásadné nejde.
sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sendy45 »

super chlapi, dik za rady, ja som sa len obaval ci to po case nahodou na danom mieste nezacne hrdzaviet
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Vyprdni sa na to, však to nie je veterán za 350 litrov na výstavy :d :D
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

prsi to dole preto lebo to nebolo dobre obrusene. Klucka von vybrusit do stratena dat plnic... vybrusit plnic, fabrba lak zalestit po okraji otvoru klucky a hotovo. Ergo by to slo opravit v klucke bez nutnosti lakovat cele dvere... tie az potom ked prelestis hranu :)
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Cca pred rokom som di kupil :d :D . Teraz po roku sa ti supe lak na dverach kupil si si prelakovane cele auto si tak dobre kupil ze pri kupe si si ani nevsimol ze auto prelakovane a teraz si si vsimol supajuci sa lak :d :D
sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sendy45 »

Petzi, skus to este raz ale riadnou slovencinou nie slovencinou ala byvaly kapitan Danko :-)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Preklad : Asi pred rokom si si kúpil toto auto a tak dôkladne si ho kontroloval, že si si ani nevšimol, že je prelakované. Až teraz po roku si všimneš na mieste kde by to iného ani nenapadlo - :300f: :300f: :300f: Si ojedinelý človek - klobúk dolu :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sendy45 »

oco diky za preklad, bohuzial stale nerozumiem pointu Petzi-ho. Aky to malo vyznam, moja otazka znela uplne inak.
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Ty de ment to znelo tak ze ako krastne si si prezrel pri kupe svoj srot ze si si nevsimol ze bolo cele kvalitne lakovane a taka somarina ako mensie odlupnutie laku okolo klucky ti vadi :3035:
sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sendy45 »

Okey dakujem za vysvetlenie. Dovol mi sa pousmiat natom, ze mi nadava do dementov typek ktory napisal “krastne”. Mimochodom, pytal som sa co s tym robit, nie to co som si vsimol a co nie.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných